Γερμανία Από Μόναχο-Μιλάνο

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Ευχαριστώ για τον κόπο που κάνατε και ψάξατε για το ταξίδι μου!τελικώς η επιλογή του Μιλάνου απορρίφθηκε λόγω κούρασης όπως αναφέρατε κι εσείς παραπάνω!Τώρα να πω την αμαρτία μου έχουμε βρει εισιτήρια για Βερολίνο με 130 ευρώ από Κρήτη (πήγαινε-έλα) και θέλοντας και μη μπαίνουμε στο πειρασμό!δύο από τα παιδιά που θα ταξιδέψουμε μαζί έχουν πάει ήδη Βερολίνο αλλά δεν έχουν πρόβλημα να πάνε ξανά!εσείς τι ψηφίζετε?Την Τρίτη κλείνουμε εισιτήρια πάντως!υπολογίστε επίσης ότι τα εισιτήρια του Βερολίνου είναι 100 ευρώ κάτω!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Αφου δεν εχεις παει Βερολινο,να πας.Θα περασετε πολυ ωραια.Ειναι μια πολη,που εχει αρκετα αξιοθεατα και πολυ διασκεδαση.
Πιασε το διαβασμα,γιατι θα βρεις πολλες πληροφοριες εδω.:)
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Άρα είναι κανονική εταιρία ( δεν είναι δηλαδή low cost που έχουν φτηνό εισητήριο αλλά σε χρεώνουν έξτρα για βαλίτσα, φαγητό στη πτήση κτλ; ) Οι regular είναι σπάνιο να δίνουν φτηνό εισητήριο για μία διαδρομή, και γω όμως κάτι τέτοιο είχα πετύχει με την aegean γιαυτό το έκανα..
Όντως η Air Berlin υπήρξε LoCo που κυρίως είχε τουριστική κίνηση. Τα τελευταία χρονια εχει εξελιχθεί σε regular και εχει προσθέσει και scheduled Long-haul πτήσεις. Ειναι η μεγαλύτερη εταιρία πλέον στο Τεγκελ και στο Ντυσελντορφ.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Ευχαριστώ για τον κόπο που κάνατε και ψάξατε για το ταξίδι μου!τελικώς η επιλογή του Μιλάνου απορρίφθηκε λόγω κούρασης όπως αναφέρατε κι εσείς παραπάνω!Τώρα να πω την αμαρτία μου έχουμε βρει εισιτήρια για Βερολίνο με 130 ευρώ από Κρήτη (πήγαινε-έλα) και θέλοντας και μη μπαίνουμε στο πειρασμό!δύο από τα παιδιά που θα ταξιδέψουμε μαζί έχουν πάει ήδη Βερολίνο αλλά δεν έχουν πρόβλημα να πάνε ξανά!εσείς τι ψηφίζετε?Την Τρίτη κλείνουμε εισιτήρια πάντως!υπολογίστε επίσης ότι τα εισιτήρια του Βερολίνου είναι 100 ευρώ κάτω!
Το Βερολίνο ειναι κλάσεις ανώτερο του Μονάχου.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Aν είσαι γυναίκα και ενδιαφέρεσαι για ψώνια, πράγματι είναι κλάσεις ανώτερο.
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Όντως η Air Berlin υπήρξε LoCo που κυρίως είχε τουριστική κίνηση. Τα τελευταία χρονια εχει εξελιχθεί σε regular και εχει προσθέσει και scheduled Long-haul πτήσεις. Ειναι η μεγαλύτερη εταιρία πλέον στο Τεγκελ και στο Ντυσελντορφ.
όντως τον τελευταίο χρόνο την έχω εντοπίσει και έχει απευθείας πτήσεις από Κρήτη που μένω για πολλούς ευρωπαϊκούς (κυρίως γερμανόφωνους) προορισμούς όπως Βερολίνο, Μόναχο, Ντυσελντορφ, Βιέννη και άλλους
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
όντως τον τελευταίο χρόνο την έχω εντοπίσει και έχει απευθείας πτήσεις από Κρήτη που μένω για πολλούς ευρωπαϊκούς (κυρίως γερμανόφωνους) προορισμούς όπως Βερολίνο, Μόναχο, Ντυσελντορφ, Βιέννη και άλλους
Ειναι συνήθης τακτική της εταιρίας να προσθέτει πολλούς seasonal προορισμούς για το καλοκαίρι εξυπηρετώντας τουριστική κίνηση. Ειδικα απο όλες τις γερμανικές πόλεις προς Παλμα Μαγιορκα το καλοκαίρι χρησιμοποιεί wide body αεροσκάφη για να καλύψει την κινηση...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.901
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom