ΗΠΑ Από την Νέα Υόρκη στο Μαϊάμι

NL*

Member
Μηνύματα
31
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτος
σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σου, κατι που ξεχασα να ρωτησο, με το κινητο τηλ τι γινεται ? βασικα θελω να εχω παντου mobile internet τι κανω?μπορω να αγορασω καποια καρτα αμερικανικου δικτυου και να χρησιμοπιω ?
Υπαρχουν αμερικανικες εταιρειες που βρισκεις παντου μαγαζια για να παρεις καρτες sim. Προσωπικα το κινητο το ειχα σε flight mode και χρησημοποιουσα παντου Skype και viber για να μιλαω. Εχει παντου internet!
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
314
Likes
169
Υπαρχουν αμερικανικες εταιρειες που βρισκεις παντου μαγαζια για να παρεις καρτες sim. Προσωπικα το κινητο το ειχα σε flight mode και χρησημοποιουσα παντου Skype και viber για να μιλαω. Εχει παντου internet!
οταν λες παντου ιντερνετ τι ενοεις? συνδεση με wifi η με την χρηση του 3g?
 

NL*

Member
Μηνύματα
31
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτος
Εννοώ σύνδεση με wifi. Στο lobby των ξενοδοχείων, στα McDonald's, στα Starbucks, στα πολυκαταστήματα (π.χ. Macy's). Μέχρι και στο λεωφορείο που μας πήγε στο εκπτωτικό χωριό Woodbury είχε!
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
314
Likes
169
α ωραια αυτο ειναι πολυ καλο. απο εβδομαδα περιμενω προσφορες απο ταξιδιωτικα γραφεια προσφορες για να δω τι με συμφερει. με 5 μερες νεα υορκη και 5 μαιαμι ποσο λετε περιποθ να μου πουνε σε τιμη? και κατι που δεν μαρεσε ητανε οτι μου ειπανε οτι επειδη θα ταξιδεψω μονος θα εχω επιβαρυνση μονοκλεινου. δεν το πολυ καταλαβα αυτο για ποσο μεγαλη επιβαρυνση θα ενοουν? δηλαδη αν ενα δικλινο δωματιο εχει 500 ευρω , εγω αν παω μονος στο ιδιο δωματιο θα πληρωσω παραπανω και γιατι?
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
314
Likes
169
5 μερούλες Νέα Υόρκη νομίζω πως είναι λίγες.
το ξερω αλλα επειδη θα ταξιδεψω με κυριο στοχο το μαιαμι που ειναι οι φιλοι μου εκει ευκαιρια ειναι να παω εστω και μονος μου να δω και την new york για λιγο εστω. αν και αυτα που θελω να δω πιστευω οτι θα τα προλαβω μεσα στις 5 days.
 

NL*

Member
Μηνύματα
31
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτος
Δεν το καταλαβαίνω αυτό με το μονόκλινο. Πρόσεξε αυτό που πρέπει να ρωτήσεις στο ταξιδιωτικό είναι αν στο ξενοδοχείο θα χρειαστεί να πληρώσεις με την αναχώρηση σου κάτι επιπλέον. Δηλαδή τα ξενοδοχεία έχουν καθημερινά κάποιο φόρο. Αυτός θα συμπεριλαμβάνεται στην τιμή του ταξιδιωτικού ή θα το πληρώσεις έξτρα όταν θα φύγεις από το ξενοδοχείο. Για τι τιμή θα σου πουν από το ταξιδιωτικό όπως καταλαβαίνεις είναι δύσκολο να σου απαντήσουμε. Εξαρτάται σε τι ξενοδοχείο θα μείνεις και τι θα περιλαμβάνει το πακέτο που θα σου προσφέρουν.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Ενα πρακτορειο προσφερει μια εκδρομη γκρουπ,με πχ 1000 ευρω το ατομο,στην Αμερικη.
Η τιμη αυτη ειναι για ενα ατομο σε δικλινο δωματιο.Και εσυ παιρνεις τη φιλη σου και πληρωνετε 2000 ευρω(εδω προσοχη,γιατι υπαρχουν εξτρα χρεωσεις)Αν δεν θελεις να μοιραστεις το δωματιο σου,με αλλον και θελεις ενα μονοκλινο,δεν θα πληρωσεις 1000 ευρω την εκδρομη,θα πληρωσεις πχ.1300 ευρω.
Γιαυτο,πολλες φορες δεν συμφερει,οικονομικα,το γκρουπ για μεμονωμενους ταξιδιωτες και πολλπι αποφασιζουν η να βρουν παρεα η να το σχεδιασουν μονοι τους.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.682
Likes
50.560
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
To μονόκλινο σου στοιχίζει περισσότερο κατ' άτομο αναλογικά, όχι σε απόλυτες τιμές.

Δηλαδή τα ξενοδοχεία πουλάνε ένα μονόκλινο 700 ευρώ κι ένα δίκλινο 1000 ευρώ. Αν πάνε δύο άτομα μαζί πληρώνουν 500 ο καθένας και τους έρχεται φτηνότερο. Αν πάει κάποιος μόνος του, θα πληρώσει 700. Λιγότερο δηλαδή από όσο κάνει ένα δίκλινο, αλλά προφανώς κατ' άτομο περισσότερο.
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
314
Likes
169
η πρωτη προσφορα που μου κανανε ητανε 2.500 με 3 αστερων ξενοδοχεια για 5 μερες ny και 5 miami. νομιζω οτι ειναι λιγο τσιμπιμενη η τιμη τι λετε παιδια?
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
314
Likes
169
σημερα εκλεισα αεροπορικα για αυγουστο, οι πτησεις μου ειναι skg-zrh , zrh-jfk ,jfk-mia , mia-zrh, zrh-skg τα αεροπορικα μαζι με αποσκευη εως 23 κιλα ειχαν 1360 ευρω. τωρα μοθ εμεινε το κοματι των ξενοδοχειων . επειδη θα κλεισω μονοκλεινο θα πληρωσω για δικλυνο .πχ αμα εχει 1000 ευρω αμα ειμουν μαζι με εναν φιλο θα πληρωναμε απο 500 , τωρα θα πληρωσω και τα 1.000 απο την τσεπη μου. οπως το υπολογιζω θα μου βγουνε γυρω στα 3.000 ευρω ολα . Να ρωτησο και κατι ασχετο , στο booking βλεπω στα ξενοδοχεια γραφει οτι δεν συμπεριλαμβανεται 14.75% φορος. αυτο το 14.75% το πληρωνω την βραδια η απο συνολικο ποσο της κρατησης ειναι + 14,75% ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.948
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom