Αρκούδι Ν. Ηλείας

happiness

Member
Μηνύματα
235
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
...τελικά δεν άργησε :)
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Κούβα
Ρε ANEL γιατί λες πως δεν λέει για μπάνιο στο Αρκούδι; Μάλλον δεν βρήκατε την κανονική παραλία του χωριού που είναι αμμουδάτη όπως λέει και η anny και ελαφρώς μπούζι :D :D :D
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Γιατι ενω ειναι πολυ ομορφη παραλια ειναι και πολυ βρωμικη
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Ρε ANEL γιατί λες πως δεν λέει για μπάνιο στο Αρκούδι; Μάλλον δεν βρήκατε την κανονική παραλία του χωριού που είναι αμμουδάτη όπως λέει και η anny και ελαφρώς μπούζι :D :D :D

κατά λέξη γράφω:
"μια βόλτα στη παραλία που λόγω της τοπογραφίας της ενδείκνυται για φωτογραφίες(για μπάνιο δεν θα το έλεγα)"
δηλ.μιλάω για τη παραλία μου είναι μπροστά από το χωριό,η οποία είναι αμμουδερή όπως λες και στο τέλος της έχει βράχια.αν μιλάμε για την ίδια παραλία,εμένα δεν μου άρεσε για μπάνιο κυρίως επειδή ήταν πολύ ξέβαθη και γεμάτη φύκια.η βόρεια και δυτική Πελοπόννησος έχει τόσες ωραίες παραλίες (ακόμα και στη Πάτρα,στη περιοχή μου είναι πολύ καλύτερες απ' αυτή);)που δεν θα ξεκίναγα ποτέ να πάω εκεί για μπάνιο.μ' αυτήν την έννοια το έγραψα και φυσικά με βάση τα δικά μου κριτήρια.Σ'αλλόν μπορεί ν'αρέσει,σ' εμένα όχι.:p
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πραγματικά πανέμορφη περιοχή.Θυμάμαι κι εγώ που είχα περάσει από εκεί σε ένα 15ήμερο tour μου στην Δυτική και Νότια Πελοππόνησο.Το Χλεμούτσι αληθινός θησαυρός και σχετικά άγνωστο στο ευρύ κοινό,κρίμα.Ακόμα κλαίω γιατί την εποχή εκείνη δεν έπαιρνα backup στις photo μου και όταν έσκασε ο δίσκος έχασα φωτό που αποκλείεται να ξαναβγάλω (στα τωρινά καμμένα δάση του πανέμορφου Ταϋγετου και της λίμνης Καϊάφα,άσε που πρέπει να ξεποδαριαστώ για να ξαναδώ όλο το Μυστρά).

Επίσης δεν θα ξεχάσω που στην πλατεία του αρκουδίου πάρκαρα κι εγώ όπως και το υπόλοιπο χωριό σε απαγορευμένη ζώνη στάθμευσης και ως εκ θαύματος όταν επέστρεψα όλοι οι γύρω μου με ντόπιες πινακίδες δεν είχαν κλήση εκτός από.....μαντέψτε ποιόν.
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Πολύ όμορφη η ιστορία σου ANEL με αύρα καλοκαιριού. Κυλλήνη και Αρκούδι είναι στα προσεχώς μου!
 

gastone_d

Member
Μηνύματα
68
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Στο χρόνο..
Φοβερή παραλία και πολυ γραφικό μέρος!
Έχω καταγωγή από Ηλεία και είναι από τις αγαπημένες μου!
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
η πρωτη αποδραση του 2012 περιελαμβανε το καστρο Χλεμουτσι και τα λουτρα Κυλληνης.μια ηλιολουστη μερα με απιστευτη διαυγεια εκανε την επισκεψη στο καστρο απιστευτη!!στο Ιονιο η ζακυνθος κοιτωταν νωχελικα ενω ο Αινοςξεπροβαλε μεσα απο συνεφα.απο την αλλη μερια τα βουνα πισω απο την Πατρα ηταν φορτωμενα χιονι.μεσα στο καστρο υπηρχε πληθος εργατων αλλα καιοι τρεις εκθεσεις ηταν πολυ προσεγμενες.ακομα και ο φυλακας -μεταταχθης απο τον ΟΣΕ-ηταν πολυ προθυμος να συμπληρωσει τις υπαρχουσες πληροφοριες.
η επομενη σταση ηταν η παραλια μπροστα απο τα λουτρα Κυλληνης.απεραντη παραλια γεματη κοχυλια.δεν φημιζομαι για την αγαπη μου στην θαλλασα αλλα σε καλουσε να κολυμπησεις.τοσο ηρεμη,καθαρη και με εξωτερικη θερμοκρασια τοσο ευχαριστη σιγουρα καποιοι θα το τολμουσαν.στα λουτρα της Κυλληνης ημυρωδια χαρακτηριστικη.δεν μπορεσα να καταλαβω που ακριβως κανουν τα λασπολουτρα το καλοκαιρι.η κορη μου επλυνε το χερι της στους σωληνες απο τους οποιους ετρεχε το νερο και μετα το ενιωθε πολυ χαλαρο.επρεπε να τα πλυνω κι εγω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.973
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom