Αστείες εικόνες, γελοιογραφίες κλπ.

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω το Σέλας...
Το θέμα στα social media:

Σαν έμπρακτη κίνηση αλληλεγγύης στο κύριο Μπόμπολα έχω πάει στα διόδια πληρώνω και αναστροφή και πάλι πληρώνω. Και ξανά.

Μόλις οι μπολσεβίκοι βλέπουνε τα ζόρια, ΑΠΑΓΑΓΟΥΝ τους τίμιους επιχειρηματίες που έτυχε να χρωστάνε στην Εφορία. Αίσχος!

Συνελήφθη για φοροδιαφυγή ο Λεωνίδας Μπόμπολας, ξεκίνησε απεργία πείνας ο Σταύρος Θεοδωράκης.

Πρώτο θέμα η σύλληψη Μπόμπολα σε όλα τα δελτία ειδήσεων
-Και στο Μέγκα;
-Σε δελτία ειδήσεων είπαμε ρε

ΛΕΦΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΜΠΟΜΠΟΛΑ ΤΑΞΙΚΗ ΠΑΛΗ ΚΑΙ ΕΚΑΛΗ
Λεωνιδας Μπομπολας

Εμπρος Λεωνιδα Μην σκυβεις το κεφαλι Ο μόνος δρομος ειναι διοδια κ παλι

Το βράδυ στις 20:00 θα απευθύνει αγωνιστικό χαιρετισμό η Όλγα Τρέμη,παρέμβαση στο δελτίο από τον Πρετεντέρη!

 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
η "απαγορευση" πολιτικων συζητησεων αφορα ολα τα τοπικ. ετσι το αντιλαμβανομαι. και η λεξη με Μ.. δεν ειναι βωμολοχια? ή καθαγιάστηκε και εχει περασει πλεον και στα βιβλια?
 

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω το Σέλας...
η "απαγορευση" πολιτικων συζητησεων αφορα ολα τα τοπικ. ετσι το αντιλαμβανομαι. και η λεξη με Μ.. δεν ειναι βωμολοχια? ή καθαγιάστηκε και εχει περασει πλεον και στα βιβλια?
Η εικόνα αναρτήθηκε ως γελοιογραφία.
Δεν στοχεύει σε καμιά βαθιά πολιτική ανάλυση...
Αν ενοχλεί ας αφαιρεθεί.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Η εικόνα αναρτήθηκε ως γελοιογραφία.
Δεν στοχεύει σε καμιά βαθιά πολιτική ανάλυση...
Αν ενοχλεί ας αφαιρεθεί.
δεν νομιζω οτι εχει καμμια σημασια πού στοχευει, πώς αναρτηθηκε και αν ενοχλει (προσωπικα γελασα..). σημασια εχει οτι υπαρχουν κανονες που πρεπει να σεβομαστε. και να αποφευγουμε τις βωμολοχίες και την αναπαραγωγη τους.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
η "απαγορευση" πολιτικων συζητησεων αφορα ολα τα τοπικ. ετσι το αντιλαμβανομαι. και η λεξη με Μ.. δεν ειναι βωμολοχια? ή καθαγιάστηκε και εχει περασει πλεον και στα βιβλια?
Αναλόγως τι βιβλία διαβάζεις.
Στην αγία γραφή ας πούμε δεν θα το βρεις.Ούτε στην Σαουδική Αραβία φαντάζομαι επιτρέπεται η λέξη.

Σε πιο δυτικές κοινωνίες και σε πιο σύγχρονους συγγραφείς κάτι μπορεί να πετύχεις. Οπότε σου συστήνω να αποφεύγεις τον Philip Roth ή τον Αντρέα Εμπειρίκο επί παραδείγματι γιατί μπορεί να σοκαριστείς ολίγον τι.

υ.γ. Καλά,για Charlie Hebdo δεν το συζητάω....
 
Last edited:

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Last edited:

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Υπάρχουν δεκάδες φωτογραφίες σε αυτό το θέμα με πολιτικό περιεχόμενο.
Άλλο οι πολιτικές συζητήσεις όμως και άλλο οι γελοιογραφίες με πολιτικό περιεχόμενο κατά την γνώμη μου.
Για τον θέμα των βρισιών είμαι και εγώ υπέρ ότι δεν πρέπει να επιτρέπονται πάντως.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Υπάρχουν δεκάδες φωτογραφίες σε αυτό το θέμα με πολιτικό περιεχόμενο.
Άλλο οι πολιτικές συζητήσεις όμως και άλλο οι γελοιογραφίες με πολιτικό περιεχόμενο κατά την γνώμη μου.
Για τον θέμα των βρισιών είμαι και εγώ υπέρ ότι δεν πρέπει να επιτρέπονται πάντως.
δηλαδη ο καθενας βαζει οτι γελοιογραφια πολιτικη θελει? ή επιτρεπονται μονο συγκεκριμενου κομματος, γραμμης, κατευθυνσης? αδιεξοδη και ανωφελη συζητηση και φυσικα εκτος αρμοδιοτητων μου. εγω ερμηνευσα το συνθημα "Back to travelling" ως Back to travelling. αν αλλοι το ερμηνευουν αλλιως να ζητησω και συγνωμη κιολας.
για τις βωμολοχιες δεν θα το συζητησουμε. οποιος ανακατευεται με τα ..κλπ.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Αναλόγως τι βιβλία διαβάζεις.
Στην αγία γραφή ας πούμε δεν θα το βρεις.
Αδελφέ εν Χριστώ , θα σε προωθούσα στο κατά Ματθαιον Ευαγγέλιο (Δ' 23, Θ' 35 και Ι' 1).
Επίσης ρίξε μια ματιά στον Επιτάφιο του Περικλή του Θουκιδίδη (που του αποδίδεται η αρχική έννοια μαλθακότητα), αλλά και ο Αριστοτέλης κάτι είχε ψελλίσει (μετά ο δύστυχος, έφαγε μπαν από το Σύλλογο φιλοσοφων για άσεμνο λεξιλόγιο).
Πάω να κάψω κάτι βιβλία του Θουκιδίδη που εχω στο ράφι και τη Βίβλο. Ελπίζω μόνο ότι δεν είναι παράνομη ΚΑΙ η κατοχή βιβλίων που εμπεριέχουν "υβριστικές" λέξεις.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
δηλαδη ο καθενας βαζει οτι γελοιογραφια πολιτικη θελει? ή επιτρεπονται μονο συγκεκριμενου κομματος, γραμμης, κατευθυνσης?
Εκτός τόπου και χρόνου.
Μάλλον δεν έχεις δει όλους τους Χατζόπουλους (και όχι μόνο) που έχουν δημοσιευτεί σε αυτό το τόπικ.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom