Αυτοί είναι ταξιδιώτες!

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Αυτά....
Ας επιστρέψουμε στο θέμα μας τώρα...
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
462
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
Πραγματι τρομερο!! Αλλα για κανεις κατι τετοιο πρεπει να αφιερωσεις τη ζωη σου σ'αυτο (επισης οικονομικα δε ξερω πως ειναι εφικτο να ταξιδευεις συνεχως), πραγματικα τη ζωη σου.
Οι φωτογραφιες τους ειναι καταπληκτικες...
οντως ειναι φοβερο να ταξιδεύεις τοσα χρόνια αλλά εχω και γω την ιδια απορία, οικονομικά πως τα βγάζαν πέρα;
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Μα και σημερα υπαρχει αυτο. Ο Yorgos μαλιστα αναφερεται σε καποιο φιλο του που επι τοσα χρονια βρισκεται σε ενα συνεχες ταξιδι. Για να κανεις κατι τετοιο λογικα πρεπει να αλλαζεις τοπο, να δουλευεις εκει και μετα ξανα παμε γι'αλλα...Μακαρι να μπορουσα να το κανω αυτο εστω και για λιγο στη ζωη μου.:cool:
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.614
Likes
9.926
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Μα και σημερα υπαρχει αυτο. Ο Yorgos μαλιστα αναφερεται σε καποιο φιλο του που επι τοσα χρονια βρισκεται σε ενα συνεχες ταξιδι. Για να κανεις κατι τετοιο λογικο πρεπει να αλλαζεις τοπο, να δουλευεις εκει και μετα ξανα παμε γι'αλλα...Μακαρι να μπορουσα να το κανω αυτο εστω και για λιγο στη ζωη μου.:cool:
ονειρο ζωης .. να πηγαινω ανα εξαμηνο ή ανα χρονο σε διαφορετικα μερη .. να πιανω μια δουλεια για επιβιωση,backpack στη πλατη και μια διαρκης εξερευνηση . γινεται;;;
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
ονειρο ζωης .. να πηγαινω ανα εξαμηνο ή ανα χρονο σε διαφορετικα μερη .. να πιανω μια δουλεια για επιβιωση,backpack στη πλατη και μια διαρκης εξερευνηση . γινεται;;;
Ωραια φαση αλλα και πολυ δυσκολη παραλληλα. Ειδικα αν δεν εχεις καποιον δικο σου ανθρωπο μαζι. Καποια στιγμη παλιοτερα ειχε τυχει να μιλησω μεσω ιντερνετ μ'ενα παιδι που το εκανε αυτο (δεν αποκλειεται να ειναι κι εδω μεσα) και μου ελεγε οτι μολις ειχε γυρισει απο Γερμανια (αν θυμαμαι καλα) και ετοιμαζεται να φυγει για αλλου.Δουλευε οπουδηποτε εβρισκε, δεν ειχε καποιο συγκεκριμενο αντικειμενο δουλειας.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.614
Likes
9.926
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ωραια φαση αλλα και πολυ δυσκολη παραλληλα. Ειδικα αν δεν εχεις καποιον δικο σου ανθρωπο μαζι. Καποια στιγμη παλιοτερα ειχε τυχει να μιλησω μεσω ιντερνετ μ'ενα παιδι που το εκανε αυτο (δεν αποκλειεται να ειναι κι εδω μεσα) και μου ελεγε οτι μολις ειχε γυρισει απο Γερμανια (αν θυμαμαι καλα) και ετοιμαζεται να φυγει για αλλου.Δουλευε οπουδηποτε εβρισκε, δεν ειχε καποιο συγκεκριμενο αντικειμενο δουλειας.
μα αυτο ειναι το ωραιο χωρις καποιο συγκεκριμενο αντικειμενο δουλειας .. σε τρενο απο Μπρετσλαβ για Μπρνο στη Τσεχια ειχα πετυχει Πολωνο που εζησε 1 χρονο Νεα Υορκη δουλευωντας σαν σερβιτορος,1 χρονο Ουασινγκτον ως υπαλληλος σουπερ μαρκετ και μετα γυρισε Ευρωπη και ητανε 1 χρονο παλι στη Βιεννη σε πλυντηριο αυτοκινητων . Ημασταν μαζι περιπου 2 ωρες(μαζι με την καθυστερηση) και τον χαζευα με αυτα που μου ελεγε .. ετσι οπως ειναι οι εποχες μπορεις να βρισκεις μεσω ιντερνετ τα παντα για τον επομενο μονιμο-προσωρινο προορισμο χωρις καν να χρειαστει να εχεις παει εκει .. φφφφ μελαγχο-ονειροπωλησα παλι ..
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Ποτε δεν ειναι αργα! Μπορεις να το κανεις ανα πασα στιγμη. Σου το ευχομαι, εστω κι αν ειναι για 1 χρονο μονο. Ειναι αξιοθαυμαστο αλλα αν το κανεις για πολυ καιρο σημαινει οτι δεν εχεις ενα σταθερο τοπο, σταθερες σχεσεις κτλ.
Τελικα υπαρχουν αρκετοι :)
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.614
Likes
9.926
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ποτε δεν ειναι αργα! Μπορεις να το κανεις ανα πασα στιγμη. Σου το ευχομαι, εστω κι αν ειναι για 1 χρονο μονο. Ειναι αξιοθαυμαστο αλλα αν το κανεις για πολυ καιρο σημαινει οτι δεν εχεις ενα σταθερο τοπο, σταθερες σχεσεις κτλ.
Τελικα υπαρχουν αρκετοι :)
ειμαστε πολλοι τελικα ναι :clap::clap::clap: οταν εισαι 22 χρονων επιβιωνεις και χωρις σταθερες σχεσεις :cool::cool::cool: εχω χρονακια μπροστα μου και θελω σαν τρελος να το κανω .. ευχαριστω πολυ για τις ευχες :D:D:D
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
ειμαστε πολλοι τελικα ναι :clap::clap::clap: οταν εισαι 22 χρονων επιβιωνεις και χωρις σταθερες σχεσεις :cool::cool::cool: εχω χρονακια μπροστα μου και θελω σαν τρελος να το κανω .. ευχαριστω πολυ για τις ευχες :D:D:D
Σχεσεις καθε ειδους εννοω, οχι μονο ερωτικες.
Αντε να μας γραφεις ιστοριες :D
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.614
Likes
9.926
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Σχεσεις καθε ειδους εννοω, οχι μονο ερωτικες.
Αντε να μας γραφεις ιστοριες :D
Γιαυτο υπαρχει και το skype και εκτος των αλλων δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα στη ζωη ..
με τετοια προτυπα για συγγραφεις στο φορουμ σαν τον Γιωργο και τον Δημητρη θα κανω ο,τι καλυτερο μπορω .. κατσε να παω πρωτα :D:haha:
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
462
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
Γιαυτο υπαρχει και το skype και εκτος των αλλων δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα στη ζωη ..
με τετοια προτυπα για συγγραφεις στο φορουμ σαν τον Γιωργο και τον Δημητρη θα κανω ο,τι καλυτερο μπορω .. κατσε να παω πρωτα :D:haha:
εμπρος στον δρόμο που χάραξε ο Yorgos!!
:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
886.029
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom