Αυστρία Ιταλία ΒΙΕΝΝΗ VS ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ.

tolisb

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Βιέννη ή Φλωρεντία για Ιούλιο 2014? Πέντε διανυχτερεύσεις, τρία ζευγάρια. Ευχαριστώ.
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αν μιλάμε μόνο για πόλεις τότε Βιέννη. Αν έχετε διάθεση να νοικιάσετε αυτοκίνητο και να κινηθείτε λίγο εκτός, τότε φλωρεντία με λίγη τοσκάνη (Σιένα, Λούκα , Πίζα, σαν τζιμινιάνο κτλ)όπως είπε και ο dimitrak.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Εγώ πάλι θα βάλω τα λεφτά μου στην Βιέννη... η εποχή για Φλωρεντία και Τοσκάνη δεν είναι η καλύτερη... πάρα πολύς κόσμος και ζέστη... αν ήταν Μάϊος ή Ιούνιος ναι αλλά τώρα όχι... αντίθετα η εποχή για Βιέννη και τα πέριξ είναι ιδανική... άλλωστε στην απίθανη περίπτωση που βαρεθείς, η Μπρατισλάβα για ημερήσια είναι μόλις μια ώρα μακριά, ενώ το Σάλζμπουργκ μέχρι και η Βουδαπέστη σου κλείνουν το μάτι για ένα διήμερο...
 

tolisb

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Αν μιλάμε μόνο για πόλεις τότε Βιέννη. Αν έχετε διάθεση να νοικιάσετε αυτοκίνητο και να κινηθείτε λίγο εκτός, τότε φλωρεντία με λίγη τοσκάνη (Σιένα, Λούκα , Πίζα, σαν τζιμινιάνο κτλ)όπως είπε και ο dimitrak.
Αυτοκίνητο δεν παίζει.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εγω ψηφιζω Φλωρεντια και μετα απο δευτερη και τριτη σκεψη...
Η Φλωρεντια δεν ειναι Ρωμη, δεν κανει τοση ζεστη. <25 βαθμους η μεση θερμοκρασια τον Ιουλιο κ το βραδυ πουλοβερ, ανετα 10-12..οι μετακινησεις προς Πιζα, Λουκα,Σιενα με τα ΜΜΕ ειναι παιχνιδακι,ολα σε αποσταση ενος καφε..αλλα και αξιοπρεπεις παραλιες Μαρινα ντι Πιζα,Τιρρενια, Φορτε ντει Μαρμι επισης πολυ κοντα. Χωρια που η ιδια η πολη εχει παρα πολλα να προσφερει. Κοντρα στη Βιεννη που βαριεσαι μετα απο 24 ωρες (το φαγητο κ τη διασκεδαση τα βαριεσαι νωριτερα) κερδιζει ανετοτατα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.513
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom