Ισπανία Βαρκελώνη απορίες

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Το αγαπημένο μου στη Βαρκελώνη για εντελώς προσωπικούς λόγους είναι η taverna del Bisbe. Ψαξ'τε τη! Είναι δίπλα στις ραμπλας.
 

dimitra481

Member
Μηνύματα
75
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ

dimitra481

Member
Μηνύματα
75
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
απο ότι βλέπω στο menu με ποτό είναι 20 άρα είμαστε οκ. Επειδή πολλά είπαμε όμως για φαγητά , γνωρίζει κανείς αν συμφέρει το ταξί γενικά στην Βαρκελώνη? Καλά μετρό θα παίρνουμε δηλαδή απλά για το αεροδρόμιο και προς το γήπεδο μόνο την πρώτη μέρα αν χρειαστεί
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
δεν θέλω να γίνομαι κουραστική αλλά από τιμές τι λέει?
Dimitra δεν γινεσαι καθολου κουραστική. Λοιπον δεν θυμαμαι καθολου τις τιμες αυτο που θυμαμαι όμως ειναι ότι μας φανηκε αρκετα οικονομικο. Θα πρεπει να εχετε υπομονη ομως γιατι ενδεχομενως να περιμενετε στην ουρα για τραπεζι. Μια που σου αρεσει η παεγια, παρε μια για να σου ανοιξει την ορεξη!:)
 

Attachments

panpan

Member
Μηνύματα
6.881
Likes
26.797
απο ότι βλέπω στο menu με ποτό είναι 20 άρα είμαστε οκ. Επειδή πολλά είπαμε όμως για φαγητά , γνωρίζει κανείς αν συμφέρει το ταξί γενικά στην Βαρκελώνη? Καλά μετρό θα παίρνουμε δηλαδή απλά για το αεροδρόμιο και προς το γήπεδο μόνο την πρώτη μέρα αν χρειαστεί
το ταξι απο αεροδρομιο για το κεντρο ειναι περιπου 25 ευρω.
γενικα το ταξι δεν ειναι ακριβο αλλα καλυτερα ειναι να χρησιμοποιεις το
μετρο και να βγαλεις εισητηριο Τ 10 που ειναι για 10 διαδρομες.
μπορουν να το χρησιμοποιουν 2 ατομα η και περισσοτερα.
 

dimitra481

Member
Μηνύματα
75
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
το ταξι απο αεροδρομιο για το κεντρο ειναι περιπου 25 ευρω.
γενικα το ταξι δεν ειναι ακριβο αλλα καλυτερα ειναι να χρησιμοποιεις το
μετρο και να βγαλεις εισητηριο Τ 10 που ειναι για 10 διαδρομες.
μπορουν να το χρησιμοποιουν 2 ατομα η και περισσοτερα.
Ναι το βιάβασα και στον οδηγό για το Τ10 και όντως συμφέρει. Απλά με τον αγώνα αγχώνομαι επειδή φτάνουμε την ίδια μέρα να προλάβουμε κλπ
 

Libertine

Member
Μηνύματα
84
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona - Berlin
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ίσα ίσα που με το μετρό μπορείς να υπολογίσεις κάπως καλύτερα το χρόνο σου... Αν και όταν έχει αγώνες είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα...
 
D

Delmem9770

Guest
Μόλις γύρισα από Βαρκελώνη αγαπητή δημητρα που υποστηρίζουμε και την ίδια ομάδα. Νυχτερινή ζωή έχει και στη Λα Ραμπλα αλλά και στην παραλία οπού τα κλαμπακια στην θάλασσα μοιάζουν σαν την Ελλάδα. Παεγια έφαγα στην παραλία και πλήρωσα 10,50 ευρώ.

Να πας και στο κάστρο στο μονζουικ με το τελεφερίκ. Ήταν τέλεια η διαδρομή και το κάστρο. Επίσης να πάρεις και μια προσφορά που έχουν τώρα 7 μουσεία με 22 ευρώ, Μουσείο πικασο,λα πεδρερα,μνακ,cccb και κάτι άλλα ωραία.

Ρώτα με οτι άλλο θες μιας και χθες γύρισα και τα έχω φρέσκα στο μυαλό. :D:D:D
 

dimitra481

Member
Μηνύματα
75
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες Αλέξανδρε φαντάζομαι πως πέρασες πολύ ωραία! Λοιπόν εγώ θέλω να πάω στη Sagrada Familia ( αν και κάτι διάβασα ότι υπέστη ζημιές από φωτιά) και στο πάρκο Guell αν γίνεται την ίδια μέρα. Πιστεύεις ότι είναι κοντά μεταξύ τους? Προσπαθώ να καταλάβω από χάρτες αλλά δυσκολεύομαι. Αν δεν είναι κοντά προτείνεις κάτι άλλο που είναι κοντά να δω την ίδια μέρα?Barri Gotic πήγες?
 
D

Delmem9770

Guest
Παναθηναϊκή μου φίλη Εγω εμένα κοντά στο Πάρκο Γκουελ στάση Λεσσενς του Μετρο.
Πηγα παντου σε ολα τα μερη και αν παρεις και το εισητηριο που σου ειπα γλυτωνεις τις ουρες και μπαινεις απο τα ταμεια που ειναι για τα γκρουπς. Γενικα αν μαθεις λιγο το μετρο θα τα κανεις ολα ευκολα.

Θελω παναθηναικες φωτογραφιες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.058
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom