Ισπανία Βαρκελώνη απορίες

dimitra481

Member
Μηνύματα
75
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Παναθηναϊκή μου φίλη Εγω εμένα κοντά στο Πάρκο Γκουελ στάση Λεσσενς του Μετρο.
Πηγα παντου σε ολα τα μερη και αν παρεις και το εισητηριο που σου ειπα γλυτωνεις τις ουρες και μπαινεις απο τα ταμεια που ειναι για τα γκρουπς. Γενικα αν μαθεις λιγο το μετρο θα τα κανεις ολα ευκολα.

Θελω παναθηναικες φωτογραφιες.
οι φωτογραφίες είναι το μόνο σίγουρο!αν και γράφει στο εισιτήριο ότι απαγορεύεται μηχανή μέσα στο στάδιο..
 
D

Delmem9770

Guest
Παρε και μαγιο γτ μερικοι κανανε μπανιο απο τωρα. Αντε και με το εκτο για παρεα.
 

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
Περασες φανταστικα απ οτι καταλαβα!
Ποια ακριβως περιοχη θα ελεγες πως ειναι το κεντρο της Βαρκελωνης?

Sent from my Milestone using Tapatalk
 

dimitra481

Member
Μηνύματα
75
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Περασες φανταστικα απ οτι καταλαβα!
Ποια ακριβως περιοχη θα ελεγες πως ειναι το κεντρο της Βαρκελωνης?

Sent from my Milestone using Tapatalk
Από ότι διάβασα στον οδηγό Las Ramplas κοντά είναι κεντρικές περιοχές. Αλέξανδρε όποτε το χω διαβάσει είναι υπερβολές για όπου έχω πάει, αλλά τίθεται θέμα ασφάλειας με το να κυκλοφορείς αργά το βράδυ Las Ramplas κλπ?
 
D

Delmem9770

Guest
Μπα κομπλε ειναι απο ασφαλεια. Εμεις χαθηκαμε κιολας στην βαρκελωνη καθως αντι για λεωφορειο για κεντρο πηραμε ενα νυχτερινο για μπαναλονα και περπατησαμε απο μια σταση κοντα σε κατι εργατικες πολυκατοικιες τεραστιες πλαζα καταλουνια και δεν μας πειραξε κανεις. Γενικα η αστυνομια ειναι πολυ αυστηρη καθως ακομα και 10 οπαδους της μπαρτσα μου μαζευτηκαν να τραγουδησουν πριν το κοπα ντε λε ρευ με την ρεαλ τους εδιωξε αμεσως απο την πλατεια.
Βεβαια εμεις ημασταν ανδρες οποτε δεν ξερω τι γινεται αν παει μια γυναικα στο κεντρο και ειδικα αν πας μονη σου.
 
D

Delmem9770

Guest
Περασες φανταστικα απ οτι καταλαβα!
Ποια ακριβως περιοχη θα ελεγες πως ειναι το κεντρο της Βαρκελωνης?

Sent from my Milestone using Tapatalk
Εγώ ως κέντρο στο μυαλό μου έχω την πλαζα καταλουνια. Ναι πέρασα ωραία και μου άρεσε πολύ το κάστρο στο μονζουικ που ανεβαίνεις με το τελεφερίκ.
 

dimitra481

Member
Μηνύματα
75
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Αν κατάλαβα Las Ramplas και Καταλούνια ενώνονται στη πλατεία, κι εμείς εκεί θα μένουμε άρα μια χαρά.
 

dimitra481

Member
Μηνύματα
75
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Θα το κάνω κι αυτό. Η νυχτερινή ζωή είναι κοντά στη Πλατεία Καταλούνα που είπες? Είδες κάπου φλαμενγκο? βλέπω κάποια στον οδηγό αλλά λένε 60ε κλπ και δεν λέει...
 
D

Delmem9770

Guest
Opera y Flamenco. El espect?culo en Barcelona
http://www.masimas.com/tarantos/programacio/espectacles-flamenc/barcelona

Για δεν το λινκ του πανπαν και μετα τα 2 δικα μου και πιστευω κατι θα βρεις για φλαμενγκο. Ευτυχως που κρατησα ολα τα χαρτια που πηρα απο ξενοδοχεια και μετρο :)ρο

Στο δεύτερο λινκ γράφει ημερομηνίες και τιμές εισιτηρίων που από ότι βλέπω κυμαίνονται από 5 ως 7 ευρώ.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.881
Likes
26.797
το πρωτο ειναι με το ζορι υποφερτο,το δευτερο ειναι για αυτοκτονια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom