Βατραχοπόδαρα

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Υπάρχει ένα θέμα με το Μοτλει και το σκεφτομαι αν θα το τιμήσουμε,
παρόμοιο θέμα με το ble στη Θεσσαλονίκη.
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Υπάρχει ένα θέμα με το Μοτλει και το σκεφτομαι αν θα το τιμήσουμε,
παρόμοιο θέμα με το ble στη Θεσσαλονίκη.
Αν ισχυει, αλληλεγγυη στους απληρωτους...
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
αν εχεις παει προσφατα μιλα με αριθμους :) πχ. 2 ατομα, ποσο περιπου θα δωσουν για 2 κυριως, 1 σαλατα κι 1 ορεκτικο; Αν ειναι να παμε, να παμε υποψιασμενοι...χαχα. Τα ποτα είναι άλλο θέμα :haha:

Στο μοτλει για σιροπιαστα φανταζομαι κυριως, ε;

Θα έλεγα γύρω στα 40 ευρώ για 2 άτομα.Εξαρτάται τι κυρίως θα διαλέξεις. Το μότλεϊ δεν έχει σιροπιαστά, παραδοσιακά της περιοχής μας, αλλά τα πάντα όλα σε κρεμοειδή και σοκολάτα. Πραγματικές "μπόμπες"...:)
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Θα έλεγα γύρω στα 40 ευρώ για 2 άτομα.Εξαρτάται τι κυρίως θα διαλέξεις. Το μότλεϊ δεν έχει σιροπιαστά, παραδοσιακά της περιοχής μας, αλλά τα πάντα όλα σε κρεμοειδή και σοκολάτα. Πραγματικές "μπόμπες"...:)
Καλα το πες τοτε τσιμπημενο, αλλα οχι απαγορευτικο. Για την μυσταγωγια τι γνωριζουμε;
Αα μαλιστα. θα τιμηθει δεοντως!! :D Για σιροπιαστα υπάρχει κάποιο που να ναι καλυτερο απ τ αλλα;
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Καλα το πες τοτε τσιμπημενο, αλλα οχι απαγορευτικο. Για την μυσταγωγια τι γνωριζουμε;
Αα μαλιστα. θα τιμηθει δεοντως!! :D Για σιροπιαστα υπάρχει κάποιο που να ναι καλυτερο απ τ αλλα;

Η Μυσταγωγία είναι μεζεδοπωλείο, μια χαρά είναι για τσιπουράκια και φαγητό. Μαζεύει κυρίως φοιτητόκοσμο. Τιμές φυσιολογικές. Για σιροπιαστά εγώ πηγαίνω στο Διεθνές και τον Κολιονάσιο.
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Το να προτείνεις, fenia, σε κάποιον από τη Θεσσαλονίκη κάτι για φαγητό στα Γιάννενα είναι πολύ δύσκολο, γενικά δεν το "έχουμε το αντικείμενο", σε κάθε περίπτωση όχι στο Νησί και μάλιστα βατραχοπόδαρα, έχει ,όμως άλλα ωραία η πόλη και αναπληρώνουν κάπως το κενό!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλα ολο το φορουμ απ' τα Γιαννενα ειναι;
 

antzelis

Member
Μηνύματα
60
Likes
5
fenia42 εγω θα σου ελεγα οπως και οι ιπολοιποι να προτιμησεις τα μαγαζια που ειναι γιρω απο την λιμνη εγω πηγα σε ενα .... δεν θυμαμε σε πιο ειχαμε παει και παροτι ειχα προκαταληψης για τα βατραχοποδαρα εφαγα και ιταν τελεια πραγματικα για αυτο θα πρεπει να ξεπερναμε τις οπιες προκαταληψεις μας
 

Panos84

Member
Μηνύματα
185
Likes
68
Ταξίδι-Όνειρο
Los Santos, San Andreas
Δοκίμασα κι εγώ βατραχοπόδαρα πρόσφατα σε μια επίσκεψή μου (από τις πολλές τελευταία) στα Γιάννενα, αλλά δεν μπορώ να πω ότι μου έμεινε κάτι: αδιάφορη γεύση. Δεν θυμίζει βάτραχο βρε παιδί μου! :p (θα μου πεις, έχεις ξαναφάει βάτραχο για να ξέρεις πως είναι;; )

Υ.Γ. Σχετικά με εστιατόριο που αναφέρεται πιο πάνω, δοκίμασα τον «Όμιλο» και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος: εξαιρετικά, χορταστικά πιάτα σε gourmetστυλ, πανέμορφο μαγαζί. Φυσικά και το κόστος είναι ανάλογο…
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom