Ιταλία Βενετία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Για εμένα το καρναβάλι εν γένει είναι η χειρότερη εορταστική περίοδος ever και δεν θα πήγαινα ούτε δεμένη με αλυσίδες Βενετία.:D Οι γονείς μου μολαταύτα είχαν πάει πρόπερσι νομίζω και τους άρεσε πολύ, σε σημείο που να σκέφτονται να ξαναπάνε και φέτος. Μου είπαν ότι αν και έχει πολύ κόσμο η ατμόσφαιρα στην ούτως ή άλλως πανέμορφη πόλη είναι ξεχωριστή και ότι είναι ωραίο να την περιδιαβαίνεις εκείνες τις μέρες. Να ξεκαθαρίσω βέβαια ότι δεν είχαν περάσει ολόκληρο το τριήμερο στην πόλη, αλλά μία μέρα πάνω-κάτω (την τελευταία Κυριακή της Αποκριάς).

Πάντως από το ανεκδιήγητο πατρινό καρναβάλι πιστεύω θα είναι καλύτερα.:D
μα γιατι το λες αυτο?ειναι τοσο υπεροχο το πατρινο καρναβαλι και τα αντιστοιχης αισθητικης καρναβαλια:bleh:
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.736
Likes
11.797
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
μα γιατι το λες αυτο?ειναι τοσο υπεροχο το πατρινο καρναβαλι και τα αντιστοιχης αισθητικης καρναβαλια:bleh:
Άσε, δύο φορές έχω πάει και ήταν και οι δύο τραυματικές. Την πρώτη ήμουν γύρω στα 5 και μου είχε φύγει το μπαλόνι από τα χέρια και είχα σπαράξει στο κλάμα! Την δεύτερη ήμουν 18 και απλά απορούσα με το τι διασκεδαστικό έβλεπαν όλοι οι άλλοι και γούσταραν τόσο! Για να μην πω ότι κάποιο σημείο και μετά η μυρωδιά της χυμένης στο δρόμο μαυροδάφνης με είχε αναγουλιάσει και δεν την έχω ξαναδοκιμάσει έκτοτε.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
πως φαινεται ο ανθρωπος που εχει μνημη..μαρεσεις:cool:
Εγώ και η καλή μνήμη είμαστε έννοιες ασύμβατες...Αλλά έχω τις αναλαμπές μου που και που! :haha:

Στη φίλη μας, το μόνο που ξέρω να σου πω για το καρβανάλι είναι ότι γίνονται απίστευτα πριβέ μασκέ πάρτυ στα παλάτσο..(η άχρηστη πληροφορία της ημέρας, εκτός αν έχεις "άκρες") :clap:
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Στη φίλη μας, το μόνο που ξέρω να σου πω για το καρβανάλι είναι ότι γίνονται απίστευτα πριβέ μασκέ πάρτυ στα παλάτσο..(η άχρηστη πληροφορία της ημέρας, εκτός αν έχεις "άκρες") :clap:
α ναι ξεχασα να το αναφερω..κι εμενα με καλεσαν αλλα δεν πηγα γιατι ημουν ιγκογνιτο στην βενετια:cool:
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
741
Likes
2.030
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Είχα βρεθεί πριν από τέσσερα πέντε χρόνια. Δεν ήταν άσκημα. Εκτός από το Σάββατο το βράδυ που όλοι γυρνάνε στους δρόμους τραγουδώντας και πίνοντας, ένα πράγμα σαν την Πάτρα -σε ορισμένους αρέσει αυτή η αίσθηση του "όλοι είμαστε μια παρέα"- και την Κυριακή το πρωί που στους δρόμους γύρω από την πλατεία του Αγ Μάρκου περπατάς λες και είσαι σε διαδήλωση ή λες και ανεβαίνεις τις κυλιώμενες του μετρό στο Σύνταγμα σε ώρα αιχμής, οι άλλες μέρες ήταν ήσυχες. Κανόνισε να έχεις κάποιες μέρες ή πριν ή μετά το Σαββατοκύριακο για να την ευχαριστηθείς.
 

aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη!
Στο παρακατω λινκ υπαρχουν ολες οι πληροφοριες για το καρναβαλι της Βενετιας.. Οι ημερομηνιες διεξαγωγης, το προγραμμα εκδηλωσεων κτλ..


http://www.carnevale.venezia.it/index.php


Εγω επεσα επανω του τυχαια περισυ, αν και εχω επισκευθει αλλες δυο φορες την Βενετια, ηταν μια διαφορετικη ευχαριστη εμπειρια.. με εντυπωσιαν τοσοοοο πολυ οι φορεσιες, αλλα ο κοσμος και το κρυο ηταν κατι το απεριγραπτο.. αλλα για μια μερα παλευεται..

για του λογου το αληθες..
 

Attachments

Last edited by a moderator:

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Στο παρακατω λινκ υπαρχουν ολες οι πληροφοριες για το καρναβαλι της Βενετιας.. Οι ημερομηνιες διεξαγωγης, το προγραμμα εκδηλωσεων κτλ..


http://www.carnevale.venezia.it/index.php


Εγω επεσα επανω του τυχαια περισυ, αν και εχω επισκευθει αλλες δυο φορες την Βενετια, ηταν μια διαφορετικη ευχαριστη εμπειρια.. με εντυπωσιαν τοσοοοο πολυ οι φορεσιες, αλλα ο κοσμος και το κρυο ηταν κατι το απεριγραπτο.. αλλα για μια μερα παλευεται..

για του λογου το αληθες..
πλακα κανεις?τι λαοθαλασσα ειναι αυτη?
ποιες ημερομηνιες ησουν?
εγω 27 με 2/3 και τετοιο πραγμα δεν συναντησα!
 
Last edited by a moderator:

aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη!
πλακα κανεις?τι λαοθαλασσα ειναι αυτη?
ποιες ημερομηνιες ησουν?
εγω 27 με 2/3 και τετοιο πραγμα δεν συναντησα!

Μια μονοήμερη κάναμε.. 27-2-2011!!! την φωτογραφία την τράβηξα γύρω στις 1 το μεσημέρι..
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Μια μονοήμερη κάναμε.. 27-2-2011!!! την φωτογραφία την τράβηξα γύρω στις 1 το μεσημέρι..
εμεις φτασαμε στις 27/2 στις 5 το απογευμα:)
παντως τις προηγουμενες μερες σαυτο το σημειο δεν ειδα αυτη τη λαοθαλασσα..

οσο για το κρυο τι να πω..τις επομενες μερες ηταν χειροτερο..τετοιο ψυχος δεν εχω φαει στη ζωη μου..
 

aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη!
εμεις φτασαμε στις 27/2 στις 5 το απογευμα:)
παντως τις προηγουμενες μερες σαυτο το σημειο δεν ειδα αυτη τη λαοθαλασσα..

οσο για το κρυο τι να πω..τις επομενες μερες ηταν χειροτερο..τετοιο ψυχος δεν εχω φαει στη ζωη μου..

Ναι πραγματικα, πονουσαμε απ'το κρυο, και δεν βρισκαμε να κατσουμε και πουθενα για καφε να ζεσταθουμε λιγο.. και δεν ειχαμε και αντοχη να περπατησουμε να απομακρυνθουμε απ το Σαν Μαρκο.. μετα τις 4 που αρχισε να σκοτεινιαζει εσπασε αρκετα ο κοσμος, γι αυτο δεν πετυχες τη λαοθαλασσα.. εγω ειχα μείνει αφωνη παντως, ασε που σε καποια φαση εχασα την παρεα μου γιατι ηθελα να βγαλω κατι φωτογραφια και δεν με πηραν χαμπαρι και επαθα ενα σοκ μεχρι να τους βρω..
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Ναι πραγματικα, πονουσαμε απ'το κρυο, και δεν βρισκαμε να κατσουμε και πουθενα για καφε να ζεσταθουμε λιγο.. και δεν ειχαμε και αντοχη να περπατησουμε να απομακρυνθουμε απ το Σαν Μαρκο.. μετα τις 4 που αρχισε να σκοτεινιαζει εσπασε αρκετα ο κοσμος, γι αυτο δεν πετυχες τη λαοθαλασσα.. εγω ειχα μείνει αφωνη παντως, ασε που σε καποια φαση εχασα την παρεα μου γιατι ηθελα να βγαλω κατι φωτογραφια και δεν με πηραν χαμπαρι και επαθα ενα σοκ μεχρι να τους βρω..
καλα αυτο εννοειται κι εγω χαθηκα με τον κολλητο μου και επαθα αμοκ απ τα νευρα..

τις αλλες μερες ακομα και με ηλιο δεν ειχε τετοιο χαμο.πολυ κοσμο ναι αλλα οχι κατι εξωφρενικο..

σαν τον πεζοδρομο της istiklal στην κωνσταντινουπολη ενα απλο μεσημερι..εκεινη κι αν ηταν λαοθαλασσα;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.307
Μηνύματα
887.545
Μέλη
38.976
Νεότερο μέλος
Aspalath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom