Αυστρία Βιέννη - τι άλλο να δω?

chrys_s

Member
Μηνύματα
49
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Παιδιά καλησπέρα!Θα ήθελα τη βοήθειά σας. Είμαι ήδη 5 μέρες στη Βιέννη και αύριο είναι η τελευταία μου μέρα. Οπότε θα ήθελα προτάσεις ως προς το τι άλλο θα έπρεπε να επισκεφθώ. Έχω δει Rathaus, Belvedere, Stephansplatz, Albertina, Schonbrunn, μουσείο φυσικής ιστορίας, Museum Quartier, opera, dialogue im dunkeln, preter και πραγματικά δε θυμάμαι τι άλλο! Σκέφτομαι να επισκεφθώ ακόμα το Wien museum. Τι άλλο θα μου προτείνατε να δω? Γενικά δεν ενδιαφέρομαι και πολύ για μουσεία, οπότε θα προτιμούσα εναλλακτικές προτάσεις. Ευχαριστώ!!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.008
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Παιδιά καλησπέρα!Θα ήθελα τη βοήθειά σας. Είμαι ήδη 5 μέρες στη Βιέννη και αύριο είναι η τελευταία μου μέρα. Οπότε θα ήθελα προτάσεις ως προς το τι άλλο θα έπρεπε να επισκεφθώ.
Τη Βιέννη. Μήν προσπαθείς να βλέπεις ονοματισμένα σημεία μόνο. Δες και το σύνολο. Ξεκίνα να περπατάς, κράτα το επί ώρες, και δες δρόμους, σοκάκια, διαδρομές κλπ. Κατά προτίμηση, έξω από τις Ringstrassse.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Hunderwasserthaus!!!!Το χαρούμενο σπίτι της Βιέννης!!!!:clap:
Επίσης τον πύργο του Δούναβη!! (DONAUTURM - Observation Tower and Restaurant in Vienna, Austria)
Συμφωνω απόλυτα στο δεύτερο σκελος, επίσκεψη στον Πύργο, όπου έχεις πιάτο ολη τη Βιέννη και μετά πολύ περπάτημα στην γυρω περιοχή αλλά και εντός της πόλης.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Συμφωνω απόλυτα στο δεύτερο σκελος, επίσκεψη στον Πύργο, όπου έχεις πιάτο ολη τη Βιέννη και μετά πολύ περπάτημα στην γυρω περιοχή αλλά και εντός της πόλης.
Μπορεις στο πυργο να πας για καφε ή φαγητο, δεν ειναι ιδιαιτερα ακριβα για τη θεα που σου προσφερει, εχει τελεια γλυκα ή μπορεις να πας για φωτογραφιση μονο
Πληρωνεις εισοδο,να ανεβεις πανω.

Παρε μια γευση εχω και φωτογραφιες απο το πυργο στο video

Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια - φωτογραφιες απο Βιενννη
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Μπορεις στο πυργο να πας για καφε ή φαγητο, δεν ειναι ιδιαιτερα ακριβα για τη θεα που σου προσφερει, εχει τελεια γλυκα ή μπορεις να πας για φωτογραφιση μονο
Πληρωνεις εισοδο,να ανεβεις πανω.

Παρε μια γευση εχω και φωτογραφιες απο το πυργο στο video

Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια - φωτογραφιες απο Βιενννη
Ο πύργος είναι πολύ καλή ιδέα! Εγώ πήγα νύχτα αλλά προτείνω να πας μέρα.. Και καλύτερες φωτογραφίες θα βγάλεις και η βόλτα θα είναι καλύτερη (στην επιστροφή πήγαμε μέσα από ένα πάρκο και ήταν πολύ σκοτεινά και ερημικά). Ο πύργος περιστρέφεται πολύ αργά και έχει θέα σε όλη τη πόλη.. Έχει και πολύ ωραίες σουπίτσες για να ζεσταθείτε!
Όταν πήγατε στο Schonbrunn πήγατε και στον ζωολογικό κήπο; Ήταν απ'τα highlights του ταξιδιού, όχι μόνο για τα ζωάκια, γενικά είναι υπέροχα εκεί..
 

dimitra_tg

Member
Μηνύματα
128
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Στον πυργο του Δουναβη εννοειται...οσο κ να κατσεις δε θα βαρεθεις!!!
 

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)
Όταν πήγατε στο Schonbrunn πήγατε και στον ζωολογικό κήπο; Ήταν απ'τα highlights του ταξιδιού, όχι μόνο για τα ζωάκια, γενικά είναι υπέροχα εκεί..
+1000 Από τα καλύτερα. Αν και με το κρύο δεν ξέρω τι θα παίζει. Φοβερή η προσομοίωση τροπικού κλιματος που έχουν.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
!
Όταν πήγατε στο Schonbrunn πήγατε και στον ζωολογικό κήπο; Ήταν απ'τα highlights του ταξιδιού, όχι μόνο για τα ζωάκια, γενικά είναι υπέροχα εκεί..
Οχι δεν πηγαμε....φτασαμε λιγο αργα και δεν προλαβα να τα δω ολα....οτι εβαλα στο βιντεο.....αλλωστε η τελευταια φωτογραφια ηταν ηδη σκοτεινη
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.871
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom