Βιετνάμ Καμπότζη Βιετνάμ - Καμπότζη

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
πάει η σαββατιατικη εξοδος...
είπα να ρίξω μια ματια, μια κ είναι στα άμεσα σχέδια ένα ταξίδι σε κείνα τα μέρη κ διαβαζω κανένα δίωρο τώρα...:shock:

χαλάλι όμως...η αφήγησή σου απολαυστικότατη, τρυφερή, περιγραφική και λεπτομερέστατη με αποζημίωσε...

μπράβο παιδιά...:clap::clap::clap: κ ένα μεγάλο ευχαριστώ σε σας κ σε όσους πρόσθεσαν το λιθαράκι τους για περισσότερο υλικό...

αν υπάρχει διάθεση θα μ΄ενδίεφερε ταξιδιωτικό γραφείο με το οποίο συνεργαστήκατε(εκεί φαντάζομαι) κ περίπου κόστος ταξιδιού...

ευχαριστώ κ πάλι....
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Αυτό κι αν ήταν επίλογος !

Νοιώθω ότι στο Siem Reap ήταν το αποκορύφωμα του ταξιδιού σας, γιατί οι φωτο είναι συγκλονιστικές και βγάζουν πολύ συναίσθημα !

Φιλαράκια μου, να είστε πάντα καλά και γρήγορα στα επόμενα, υπέροχα ταξίδια :clap:
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Renata και xenos δεχτείτε και τις ευχαριστίες του τεμπέλη φίλου σας που μόνο για σχολιάκια και αμπελοφιλοσοφίες είναι ικανός...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.833
Likes
18.790
Το φοβερό Siem Reap είναι και στα δικά μου σχέδια και ίσως σύντομα....εγώ θέλω να ρωτήσω το εξής τους φίλους που έχουν περιηγηθεί στην Ινδοκίνα:

Αν ήταν να διαλέξετε για 2 εβδομάδες ανάμεσα σε Λάος, Καμπότζη, Βιετνάμ, πού θα επιλέγατε να πάτε?
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
Αν ήταν να διαλέξετε για 2 εβδομάδες ανάμεσα σε Λάος, Καμπότζη, Βιετνάμ, πού θα επιλέγατε να πάτε?
η ταπεινη μου γνωμη θα ηταν το βιετναμ....αλλα πιστευω οτι ολα ειναι υπεροχα και αξιζουν ..........:clap:
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
αν υπάρχει διάθεση θα μ΄ενδίεφερε ταξιδιωτικό γραφείο με το οποίο συνεργαστήκατε(εκεί φαντάζομαι) κ περίπου κόστος ταξιδιού...

.
η δικη μου θεση στο ερωτημα σου ειναι να πας η να πατε μονοι σας χωρις ταξιδιωτικο γραφειο....η ινδοκινα ειναι ευκολος προορισμος με ησυχους ανθρωπους και ...οικονομικη....
καλο ταξιδι ....περιμενουμε φωτογραφιες :clap:
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
η δικη μου θεση στο ερωτημα σου ειναι να πας η να πατε μονοι σας χωρις ταξιδιωτικο γραφειο....η ινδοκινα ειναι ευκολος προορισμος με ησυχους ανθρωπους και ...οικονομικη....
Συμφωνώ απόλυτα
Ελένη αν διαθέσεις τον απαιτούμενο χρόνο για την προετοιμασία, δεν χρειάζεσαι κανένα πρακτορείο.
Οι πληροφορίες που περιέχονται στις ταξιδιωτικες ιστορίες του trαvelstories ειναι πολυτιμότατες ( κυρίως σ αυτές βασίστηκα κι εγώ)
Παρόλα αυτά αν προτιμήσεις πρακτορειο, πολύ καλύτερες τιμές θα βρεις στα τοπικά ( η Renata θα σου τα πει με λεπτομέρειες)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.954
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Το φοβερό Siem Reap είναι και στα δικά μου σχέδια και ίσως σύντομα....εγώ θέλω να ρωτήσω το εξής τους φίλους που έχουν περιηγηθεί στην Ινδοκίνα:

Αν ήταν να διαλέξετε για 2 εβδομάδες ανάμεσα σε Λάος, Καμπότζη, Βιετνάμ, πού θα επιλέγατε να πάτε?
για δύο εβδομάδες φυσικα καμπότζη και λάος!
το λάος το έχω αφήσει μόνο του για να το χαρώ κανένα μήνα..:bleh:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.954
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
eleni ευχαριστούμε πολύ.
Μπορείτε να πατε και δύο άτομα.ακόμα και μόνη σου -κανένα πρόβλημα.
οταν το αποφασίσεις θα επικοινωνήσομε για ότι θέλεις..
 

maιra1

Member
Μηνύματα
206
Likes
118
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΚΙΝΑ
Renata καλησπέρα και πολλά-πολλά καλοτάξιδα χρόνια εύχομαι.:)
Μήπως θα μπορούσες να μας δώσεις κάποιες πρακτικές πληροφορίες σχετικά με την οργάνωση του ταξιδιού Καμπότζη-Βιετνάμ?
π.χ πρακτορείο(site),κόστος,καλύτερη εποχή κλπ.
Σκέπτομαι να είναι ο επόμενος προορισμός μου -πρώτα ο Θεός- μαζί με Λάος.
Προς το παρόν -και καλά να είμαστε- φεύγω Απρίλιο για Περού-Βολιβία και για τη συνέχεια είμαι ανάμεσα σε Ινδοκίνα και Ινδία-Νεπάλ.
Αλλά οι εικόνες, οι μυρωδιές, και....η αίσθηση του ταξιδιού σας με έχει ξεσηκώσει:clap::clap::clap: γι'αυτό και σου ζητώ κάπως νωρίς πληροφορίες.
Σ'ευχαριστώ και πάντα τέτοια:p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.286
Μηνύματα
886.825
Μέλη
38.958
Νεότερο μέλος
Natasappdpl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom