Ηνωμένο Βασίλειο Βοήθεια για Λονδίνο με easyjet

artina

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Γειά σας,
Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum αν και είμαι μέλος από το καλοκαίρι.Χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια.Πρόκειται να πάω στο Λονδίνο από Θεσσαλονίκη 1-10 Δεκεμβρίου για να επισκεφτώ καποιους φίλους με την easyjet. Η επιστροφή είναι στισ 10/12 στις 06:55 το πρωί.Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν αργά τη νύχτα τρένα η λεωφορεία που μπορούν να με μεταφέρουν στο gatwick ή αν πρέπει να φύγω από την πόλη από νωρίς με το τελευταίο τρένο ή λεωφορείο στις 11 ή 12 πχ. Όσο το έψαξα δεν βρήκα κάτι ιδιαίτερα βολικό,αν κάποιος ξέρει κάτι ας με βοηθήσει,
Ευχαριστώ :)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Έχει κανονικότατα και τρένο και λεωφορείο...

Το λεωφορείο της National Express φεύγει στις 03.30 από την Victoria και φτάνει στο αεροδρόμιο στις 04.35

Το Gatwick express φεύγει από την Victoria στις 05.00 και φτάνει στο αεροδρόμιο στις 05.35.

Μια χαρά συγκοινωνία είναι... πόσο ποιό βολική συγκοινωνία να έχει τέτοια ώρα?
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Εγώ σε ανάλογη περίπτωση είχα φύγει από νωρίς (πριν τις 12) και περίμενα μετά στο αεροδρόμιο.

Έτσι τουλάχιστον με είχε πει ο φίλος μου που πήγα να επισκεφτώ.

Ίσως εκείνη την περίοδο να μην είχε τα παραπάνω δρομολόγια ή δεν ξέρω γω τι άλλο.


Πολύ κατατοπιστικές οι πληροφορίες πάντως του Traveller!

Καλό σου ταξίδι!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Γειά σας,
Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum αν και είμαι μέλος από το καλοκαίρι.Χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια.Πρόκειται να πάω στο Λονδίνο από Θεσσαλονίκη 1-10 Δεκεμβρίου για να επισκεφτώ καποιους φίλους με την easyjet. Η επιστροφή είναι στισ 10/12 στις 06:55 το πρωί.Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν αργά τη νύχτα τρένα η λεωφορεία που μπορούν να με μεταφέρουν στο gatwick ή αν πρέπει να φύγω από την πόλη από νωρίς με το τελευταίο τρένο ή λεωφορείο στις 11 ή 12 πχ. Όσο το έψαξα δεν βρήκα κάτι ιδιαίτερα βολικό,αν κάποιος ξέρει κάτι ας με βοηθήσει,
Ευχαριστώ :)
υπάρχουν νυχτερινα λεωφορεία για να πας από εκεί που θα μένεις στον σταθμό βικτωρια.απο εκει μετά τις 12 το βράδυ φευγει καθε 1 ώρα απλό τρένο για gatwick.η διαδρομή περιπου 1 ώρα και 1 τέταρτο.εγώ όσες φόρές ταξιδευω με αυτή την πτήση παίρνω το τρένο στις 02.00.αν εχουν αλλάξει τα πραγματα απο περισυ το σεπτεμβριο δεν ξέρω..θα ψαξω λιγο στα πραγματά μου να βρω το τηλ και το site. αν έχω νέα θα σου πώ.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Κάπου είχα διαβάσει ότι στις πολύ πρωϊνές πτήσεις από Gatwick πρέπει να κάνεις check in από την προηγούμενη ημέρα.
Δεν γνωρίζω αν ισχύει ακόμα αυτό αλλά αν έχεις αποσκευές προς παράδοση ψάξτο λίγο.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Sorry, λάθος θυμόμουν.
Αυτό λέει στο site της EasyJet για το Gatwick
"Passenger notification: If the flight you have booked leaves London Gatwick before 08.30 (GMT) you can check in for this flight the night before from 20:00; this will give you the opportunity to leave your baggage at the airport. You will be issued with a boarding pass so you can go straight to security for your flight the following morning."
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.459
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom