Ιταλία Βοήθεια για λίμνη Κόμο (ξενοδοχείο-αυτοκίνητο)

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Κοιταξες το ξενοδοχειο που σου ειπα????
75 ευρωπουλα με πρωινο μπροστα στη Λιμνη....ετσι το εβγαζε εχτες!!!
Αν υπαρχει πλεον δωματιο, κοιταξε το...
 

PAPTAS

Member
Μηνύματα
55
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία - Βέλγιο.
Ταξίδι-Όνειρο
Ευρώπη με το αυτοκίνητο
Hotel Bellavista

Το είδα το ξενοδοχειο και μου το βγάζει 100 Ευρώ.Που το είδες 75;
Να ρωτήσω για αυτοκίνητο είναι καλήτερα να το κλείσω τώρα (από το nternet όσο θα είμαι στη λίμνη) ή όταν θα πάω εκεί;
 

panosss567

Member
Μηνύματα
42
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία-Γερμανία-Γαλλία
Ταξίδι-Όνειρο
???
Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
αργεντινη, παταγωνια
Ταξίδι-Όνειρο
τοσκανη
νομίζω οτι καθώς θα κάνετε το γύρο της λίμνης και θα κατευθύνεστε προς το μαγευτικό Belaggio, κάντε μια στάση στο ξενοδοχείο Villa d'este!!!!!
αξίζει τον κόπο ένας καφές στους υπέροχους κήπους του ή πάνω στην τεχνητή πισίνα που έχουν κάνει μέσα στην λίμνη!!!!
να μάθετε και την ιστορία αυτού του απίστευτου συμπλέγματος κτιρίων που απαρτίζουν το ξενοδοχείο!!!!;)
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Έχω τον εξής προβληματισμό.Φτάνουμε Τετάρτη μεσημέρι Malpensa και αναχωρούμε Κυριακή πρωί πρωί. Λέγαμε να φύγουμε Πέμπτη από Μιλάνο για Κόμο αλλά είδα ότι Πέμπτη βράδυ έχει και το Romeo and Juliet στη Σκάλα. Αν φύγουμε Παρασκευή για λίμνες θα πάρουμε έστω μια γεύση???Τι θα μου προτείνατε??
 

PAPTAS

Member
Μηνύματα
55
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία - Βέλγιο.
Ταξίδι-Όνειρο
Ευρώπη με το αυτοκίνητο
Έχω τον εξής προβληματισμό.Φτάνουμε Τετάρτη μεσημέρι Malpensa και αναχωρούμε Κυριακή πρωί πρωί. Λέγαμε να φύγουμε Πέμπτη από Μιλάνο για Κόμο αλλά είδα ότι Πέμπτη βράδυ έχει και το Romeo and Juliet στη Σκάλα. Αν φύγουμε Παρασκευή για λίμνες θα πάρουμε έστω μια γεύση???Τι θα μου προτείνατε??
Θα πάω τις ίδιες μέρες 16 με 20 Ιουνίου (πότε πας εσύ;) αλλά θα είμαι Κόμο και από εκεί θα αφιερώσω μία μέρα για Μιλάνο.
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Θα πάω τις ίδιες μέρες 16 με 20 Ιουνίου (πότε πας εσύ;) αλλά θα είμαι Κόμο και από εκεί θα αφιερώσω μία μέρα για Μιλάνο.
Πάω 7-11 Ιουλίου. Εσείς θα φύγετε απευθείας Κόμο και από εκεί θα πάτε Μιλάνο ε??Εμείς λέμε το ανάποδο..αλλά δεν ξέρω αν πρέπει 1 ή 2 μέρες στο Μιλάνο γιατί θέλουμε να δούμε και τα βασικά, να κάνουμε ψώνια και να είμαστε και στις λίμνες κανα 2ήμερο τουλάχιστον. Λίγο δύσκολο..;)
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Πάω 7-11 Ιουλίου. Εσείς θα φύγετε απευθείας Κόμο και από εκεί θα πάτε Μιλάνο ε??Εμείς λέμε το ανάποδο..αλλά δεν ξέρω αν πρέπει 1 ή 2 μέρες στο Μιλάνο γιατί θέλουμε να δούμε και τα βασικά, να κάνουμε ψώνια και να είμαστε και στις λίμνες κανα 2ήμερο τουλάχιστον. Λίγο δύσκολο..;)
Μια χαρά είναι αφού φτάνετε Τετάρτη μεσημέρι, μείνε και τη Πέμπτη Μιλάνο να δείς τα βασικά με την ησυχία σου (καλά δε θα τρελαθείς κι όλας),απλά να είσαι πιο χαλαρή και φύγε Παρασκευή πρωί για Κόμο!Σούπερ!
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Ευχαριστώ sapienza!Ναι ξέρω δεν είναι και για πολύ!!!Σκέφτομαι να μείνουμε και το βράδυ της Πέμπτης αν βρω εισιτήρια για τη Σκάλα σε λογική τιμή αλλά ακόμη δεν έχουν βγει..αλλιώς φεύγουμε Πέμπτη απογευματάκι για Κόμο γιατί λέμε να πάμε και στο foxtown στο Λουγκάνο. Έχεις να προτείνεις κάπου να μείνουμε στις λίμνες?' Όπως το βλέπω θα νοικιάσουμε αμάξι,οπότε να μείνουμε Bellagio ή Varenna?
 

Steli0s

Member
Μηνύματα
57
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βιετναμ, Καμποτζη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φαρόε
Πάω 7-11 Ιουλίου. Εσείς θα φύγετε απευθείας Κόμο και από εκεί θα πάτε Μιλάνο ε??Εμείς λέμε το ανάποδο..αλλά δεν ξέρω αν πρέπει 1 ή 2 μέρες στο Μιλάνο γιατί θέλουμε να δούμε και τα βασικά, να κάνουμε ψώνια και να είμαστε και στις λίμνες κανα 2ήμερο τουλάχιστον. Λίγο δύσκολο..;)
1 μερα για ψωνια στη Buenos Aires str και γυρω απο το Duomo ειναι αρκετη για να γυρισεις με αρκετα ψωνια και να δεις 1-2 αξιοθεατα ..απο εκει κ περα το Μιλανο ειναι μια Βιομηχανικη πολη ...(και εγω το ιδιο πλανο με σενα ακολουθησα 2 μερες Μιλανο - 2.5 Κομο ) και ακομα μετανιωνω γιατι εκατσα στο Μιλανο, σε μια μερα εκανα ολα τα ψωνια και ειδα τα βασικα...;)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Έχω τον εξής προβληματισμό.Φτάνουμε Τετάρτη μεσημέρι Malpensa και αναχωρούμε Κυριακή πρωί πρωί. Λέγαμε να φύγουμε Πέμπτη από Μιλάνο για Κόμο αλλά είδα ότι Πέμπτη βράδυ έχει και το Romeo and Juliet στη Σκάλα. Αν φύγουμε Παρασκευή για λίμνες θα πάρουμε έστω μια γεύση???Τι θα μου προτείνατε??
Για την Σκαλα παρε τηλ εδω να κανεις κρατηση
Automatic Telephone Booking*-*Teatro alla Scala
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
1 μερα για ψωνια στη Buenos Aires str και γυρω απο το Duomo ειναι αρκετη για να γυρισεις με αρκετα ψωνια και να δεις 1-2 αξιοθεατα ..απο εκει κ περα το Μιλανο ειναι μια Βιομηχανικη πολη ...(και εγω το ιδιο πλανο με σενα ακολουθησα 2 μερες Μιλανο - 2.5 Κομο ) και ακομα μετανιωνω γιατι εκατσα στο Μιλανο, σε μια μερα εκανα ολα τα ψωνια και ειδα τα βασικα...;)
Ναι συμφωνώ...αλλά άντε να πείσω τις υπόλοιπες 4 να μείνουμε μόνο μία μέρα Μιλάνο...καθώς φτάνουμε και μεσημέρι..αν φύγουμε για κόμο την επομένη δεν θα πάμε στη σκάλα.
Ευαγγελία ευχαριστώ.η πώληση εισιτηρίων αρχίζει στις 26 Απριλίου.Ξέρετε περίπου που κυμαίνονται οι τιμές???
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.598
Μέλη
38.929
Νεότερο μέλος
thanasisgr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom