Ιταλία Βοήθεια για λίμνη Κόμο (ξενοδοχείο-αυτοκίνητο)

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Ναι Μακη! Δωσε συμβουλες τετοια ωρα και αν ερθει κανενας νεος πρωι πρωι να δουμε ποιος θα κανει βαρδεια...
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
αμάν πέρασε η ώρα,πάω για ύπνο.καληνύχτα.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Hotel Continental (δεν μου άρεσε ιδιαίτερα λόγω απόστασης και όχι καλής ηχομόνωσης).
Τι θα άκουσαν τα αυτιά σου φανταζομαι :haha:
σε συμπαθητικα bandb's εκλεισα θα δείξει..
την πρωτη μέρα σκέφτομαι να πάρω το ημερήσιο εισιτήριο για τα πλοια κ να δω οσα χωρια προλάβω!
τη δευτερη θα δω οτι μπορω με λεωφορείο!
να σου πω, Λουγκανο πεταχτηκες?Εχω ακόμη κατι φραγκα που θα ήθελα να χαλασω!σπαταλλληηη :haha:
ελπιζω πως δεν θα εχω προβλημα να φτασω κομο απο μαλπενσα, όπως λεει κ ο samion ;)
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Οταν λεμε λεωφορειο εννοουμε οτι υπαρχουν γραμμες απο τα παραλιμνια χωρια για Κομο αν ξεμεινεις με τα καραβακια?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ναι Λουγκάνο έχω πάει πιο παλιά από Μιλάνο(είναι πολύ όμορφα για ημερησία εκδρομή αν έχει καλό καιρό) ,αλλά από το Κόμο πας άνετα με το τρένο,πρέπει να έχει δρομολόγιο κάθε ώρα.αν σου περισσέψουν χρήματα όπως λες και θες να τα ξοδέψεις,είναι κοντά το FoxTown στο Mendrisio.είναι ένα outlet περίπου ένα 20λεπτο με τρένο από το Κόμο.αν πεις στη ρεσεψιόν του ξενοδοχείου σου που θέλεις να πας και πιες ώρες περίπου,μπορούν να σε τυπώσουν τα δρομολόγια των τρένων και να επιλέξεις ανάλογα με τον ελεύθερο χρόνο σου.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
χμ το outlet ειναι καλη ιδεα για την επομενη φορα, τωρα ενα τζααα θα κανω ολο κι ολο, μια γευση θα παρω..
το lugano είναι καλή περίπτωση αλλα η Κυριακή μου μένει και διάβασα οτι ΌΛΑ είναι κλειστά!Δεν ξέρω μηπως να επικεντρωσω το ενδιαφέρον μου στα χωριά;Όσο περισσότερα μπορώ;
como-brunate εβαλα για την πρωτη μέρα..τη δευτερη bellagio,menaggio,varenna φτανουν νομίζω!
Ο καιρος εχω το προαίσθημα οτι θα είναι βροχερος.....φτου!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Οταν λεμε λεωφορειο εννοουμε οτι υπαρχουν γραμμες απο τα παραλιμνια χωρια για Κομο αν ξεμεινεις με τα καραβακια?
ακριβώς.
ASF Autolinee > Home
χμ το outlet ειναι καλη ιδεα για την επομενη φορα, τωρα ενα τζααα θα κανω ολο κι ολο, μια γευση θα παρω..
το lugano είναι καλή περίπτωση αλλα η Κυριακή μου μένει και διάβασα οτι ΌΛΑ είναι κλειστά!Δεν ξέρω μηπως να επικεντρωσω το ενδιαφέρον μου στα χωριά;Όσο περισσότερα μπορώ;
como-brunate εβαλα για την πρωτη μέρα..τη δευτερη bellagio,menaggio,varenna φτανουν νομίζω!
Ο καιρος εχω το προαίσθημα οτι θα είναι βροχερος.....φτου!
πριν το Menaggio κανε μια σταση στη Mezzegra. εκτός απο το γνωστό ιστορικό ενδιαφερον, εχει θέα κ καλό φαγητό σε τιμές πολύ πιο χαμηλές απο τα πιο γνωστά μέρη.
α σορυ, τωρα ειδα πας με τραινο. μηπως να σκεφτεις κ την ενοικιαση ΙΧ? ειναι πολυ καλη επιλογη, σταματας οπου θες..
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.929
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
como-brunate εβαλα για την πρωτη μέρα..τη δευτερη bellagio,menaggio,varenna φτανουν νομίζω!
πριν το Menaggio κανε μια σταση στη Mezzegra. εκτός απο το γνωστό ιστορικό ενδιαφερον, εχει θέα κ καλό φαγητό σε τιμές πολύ πιο χαμηλές απο τα πιο γνωστά μέρη.
α σορυ, τωρα ειδα πας με τραινο. μηπως να σκεφτεις κ την ενοικιαση ΙΧ; ειναι πολυ καλη επιλογη, σταματας οπου θες..
Αν έχεις Ι.Χ. από το Bellagio περνάς απέναντι με Ferry (νομίζω 15 ευρώ το Ι.Χ. και 2 άτομα) στην Cadenaddia, πηγαίνεις στο Menaggio και μπορείς να συνεχίσεις για Lugano.
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
???
Παιδιά, για λίμνες Κομο συμφέρει πτήση για Μαλπένσα ή Μπέργκαμο;
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Το αεροδρόμιο Μαλπενσα απέχει περίπου 1 ώρα από το Κόμο ενώ το Μπεργκαμο περίπου 2. Ωστόσο ο δρόμος μεταξύ Μπεργκαμο κ Μαλπενσα είναι autostrada όποτε είναι πολύ εύκολος κ γρήγορος αν σου βγαίνει πιο φθηνά να πετάξεις στο Μπεργκαμο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom