Βοήθεια για μεταφορά πραγμάτων! Επείγον!

Georgia Karam

Member
Μηνύματα
5
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Ανδαλουσία!!
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλησπέρα!!
Ειμαι πολύ νέα στο φορουμ παρότι ανέτρεχα εδώ για πληροφορίες πριν από ταξίδια.. Φεύγω για εράσμους στην αυστρια στο λινζ την κυριακή πρωι που έρχεται με τη πτήση 500 για μόναχο απο θεσσαλονίκη!
Δυστυχώς εκλεισα πολύ νωρίς τα εισητηρια μου με την aegean και η νέα πολιτική της σχετικά με το υπέρβαρο δεν με πίανει αλλά ισχύει η παλιά με την οποία κάθε ένα επιπλέον κιλό κοστίζει 12Ε..
Όπως είναι ευνόειτο δε γίνεται να πάρω μόνο μια βαλίτσα των 20 κιλών που είναι το επιτρεπτό ουτε να δώσω 3 κατοστερικα για μια ακόμη βαλίτσα.. Με την νέα πολιτική μια επιπλέον βαλίτσα ή πέρβαρο κοστίζουν μόλις 33 ευρω με προκράτηση ή 40 στο αεροδρόμιο.. Εαν υπάρχει κάποιος που πετάει με την ίδια πτήση και έχει κλήσει τα εισητήρια του μετά τις 15 Ιουνίου ωστε να μπορούσε να με εξυπηρετήσει και να πάρω και την δεύτερη βαλίτσα μέσω αυτού θα με βοηθούσε πάρα πολύ.....!!!!! Ο ίδιος δε θα επιβαρυνθει κάπως! αλλιώς με βλέπω με μισά πράματα κ τα άλλα μισα να ψάχνουμε τρόπο να τα στείλουμε......
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Δυστυχώς εκλεισα πολύ νωρίς τα εισητηρια μου με την eagean και η νέα πολιτική της σχετικά με το υπέρβαρο δεν με πίανει αλλά ισχύει η παλιά με την οποία κάθε ένα επιπλέον κιλό κοστίζει 12Ε...
εισαι σιγουρη ; τηλεφωνησες στην εταιρεια;
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Georgia δε θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά ποιος σώφρων άνθρωπος θα μετέφερε τη βαλίτσα μιας άγνωστης από φόρουμ σε αεροπορικό ταξίδι;;

Κοίταξες μήπως υπάρχουν λεωφορεία/μεταφορικές που κάνουν παρόμοια διαδρομή; Σ'αυτά μπορείς να φορτώσεις και βαλίτσα ασυνόδευτη και να την παραλάβεις από κεντρικά σημεία. Πχ υπάρχει ένα λεωφορείο (ή μεταφορική; έχει χρόνια που το είδα) που ξεκινάει από Έβρο και καταλήγει Γερμανία με ενδιάμεσες στάσεις Δράμα, Σέρρες, Θεσσαλονίκη κοκ και παραλαμβάνει βαλίτσες τις οποίες αφήνει στους τελικούς προορισμούς. Προφανώς θα ξεκίνησε για να εξυπηρετεί φοιτητές και μετανάστες; Και για Αγγλία υπάρχει κάτι παρόμοιο. Φυσικά κάνει πολλές ημέρες να φτάσει αλλά τι σε πειράζει;
 

Georgia Karam

Member
Μηνύματα
5
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Ανδαλουσία!!
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Οχι σίγουρα δε θα με πείραζε να κάνει και πολλές μέρες αρκεί να φτάσει όντως τελικά..! Και ναι μίλησα με την εταιρία και μου πρότεινε την λύση του να αλλάξω το εισητηριο μου με καινουργιο.... Ίσως μιας αγνωστης σε φόρουμ όντως δεν είναι λογικό αλλά εφόσων θα είμαστε στην ίδια πτήση και θα με συναντήσει ουσιαστικά δε θα τον επηρεάσει κάπως.. Έψαξα και για δρομολόγια με λεωφορεία και δυστυχώς για Αυστρία δε έχει, αν κάνω λάθος θα χαρώ να μάθω που..?!! Μόνο με εκδρομές ταξιδιωτικών γραφείων που απλά περνάν από πόλεις της αυστρίας.. Εαν κάποιος ξέρει ίσως κάποια άλλη σχετικά οικονομική λύση πέραν της μεταφορικής εταιρίας...
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
ΔΕν μιλαμε για δρομολογια με λεωφορεια. Θα αρχισεις να παιρνεις τηλεφωνα μεταφορικες εταιρειες για να βρεις ποιά εξυπηρετει τη χωρα και την πολη που σε ενδιαφερει. Στην αναγκη παρε την DHL, FedEx να δεις αν σε συμφερει.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
σαν cargo με την αεροπορική σου? δεν ξερω τι τιμές παίζουν τώρα...αλλα οταν καποτε το χρησιμοποιήσαμε ηταν φθηνοτερο απο οτιδήποτε άλλο...

και δες και το ταχυδρομείο....σαν δέματα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.302
Μηνύματα
887.264
Μέλη
38.969
Νεότερο μέλος
Angeloti55

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom