Γερμανία Βοήθεια για ξενοδοχείο στο Βερολίνο....

katsapleouras

Member
Μηνύματα
90
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Σέρρας
Ταξίδι-Όνειρο
Με καλή παρέα:παντού



Δες και αυτο: leonardo royal hotel berlin, πιο οικονομικο εξισου καλο.Απ εξω περναει το λεωφ 200 που σε παει στα πιο κυρια αξιοθεατα και ειναι και πολυ κοντα στην alexanterplatz που εχει μετρο!!!
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Παιδια εκλεισα στο πρωτο γιατι το βρηκα σε promo τιμη χωρις πρωινο με 35 ευρω! Τι λετε δεν εκανα καλα? Νομιζω δεν θελει και ρωτημα ε?
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.091
Likes
1.689
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Παιδια εκλεισα στο πρωτο γιατι το βρηκα σε promo τιμη χωρις πρωινο με 35 ευρω! Τι λετε δεν εκανα καλα? Νομιζω δεν θελει και ρωτημα ε?
Πολύ καλά έκανες, η τιμή είναι σούπερ και απ'ότι είδα στο χάρτη μπορεί να μην είναι κεντρικό αλλά είναι πολύ κοντά σε στάση του μετρό οπότε δε θα έχεις πρόβλημα με τις μετακινήσεις σου.:p
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Παιδια εκλεισα στο πρωτο γιατι το βρηκα σε promo τιμη χωρις πρωινο με 35 ευρω! Τι λετε δεν εκανα καλα? Νομιζω δεν θελει και ρωτημα ε?
το αν εκανες καλα ειναι υποκειμενικο!
αν δεν εχεις προβλημα που δεν θα σαι κεντρο κεντρο, καλα εκανες!!
η τιμη εννοειται πως ειναι πολυ καλη..

μην χασεις την ευκαιρια να επισκεφθεις την bernauer strasse που ειναι και κοντα σου, με την church of reconciliation και ενα μουσειο με την ιστορια του συγκεκριμενου δρομου!!

Bernauer Stra?e - Wikipedia, the free encyclopedia
 

Kleanthis

Member
Μηνύματα
54
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ροή.
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Εγώ έμενα σ ένα τριών αστέρων λίγο πιο έξω απο το κέντρο με 32 ευρώ τη βραδιά το δίκλινο με πρωινό.Υπάρχει πληθώρα ξενοδοχείων σε πολύ καλές τιμές.:):):).Και μακριά να είναι με το δίκτυο μέσων μαζικής μεταφοράς που έχουν όλα είναι εύκολα.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Πολύ καλά έκανες, αυτή τη νεκροφιλία με την Αλεξάντερπλατς δεν την κατάλαβα ποτέ. Ποιος λογικός άνθρωπος θέλει να βλέπει όλη μέρα εκείνα τα τέρατα γύρω από την συγκεκριμένη πλατεία και όλη αυτή τη βαβούρα γύρω γύρω? Και επίσης αρκετά με αυτήν την ιστορία με το δήθεν κέντρο του Βερολίνου, λες και είναι η Αθήνα και ψάχνεις το Σύνταγμα. Στο Βερολίνο το κέντρο είναι όπου είσαι εσύ κάθε φορά.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
καλά εκανες vaggelako....μην αγχώνεσαι..όλο και καποιο λεωφορειο θα κατεβαινει προς την under de linden..απο εκει με το 100 η το 200 λεωφορειο πας όπου θες...εχω παει 2 φορες και παντα χρησιμοποιουσα αυτα τα 2 λεωφορεια ....με 35 ευρω.. το συζητάς...στο κατω κατω παιρνεις και ταξι αν χρειαστει καποιο βράδυ...καλα να περάσεις!!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.224
Likes
5.766
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Πολύ καλά έκανες, αυτή τη νεκροφιλία με την Αλεξάντερπλατς δεν την κατάλαβα ποτέ. Ποιος λογικός άνθρωπος θέλει να βλέπει όλη μέρα εκείνα τα τέρατα γύρω από την συγκεκριμένη πλατεία και όλη αυτή τη βαβούρα γύρω γύρω? Και επίσης αρκετά με αυτήν την ιστορία με το δήθεν κέντρο του Βερολίνου, λες και είναι η Αθήνα και ψάχνεις το Σύνταγμα. Στο Βερολίνο το κέντρο είναι όπου είσαι εσύ κάθε φορά.
Kέντρο δεν είναι μόνο η Αλεξάντερπλατς. Κέντρο είναι και η Gendarmenmarkt, η Friedrichstrasse, η Hackescher, δεν είναι ένα τετράγωνο το κέντρο του Βερολίνου, ας μην υπερβάλουμε. Περιοχές ζωντανές με κίνηση μέρα - νύχτα. Τώρα βέβαια ο καθένας όπου θέλει μένει αλλά άμα είναι να πληρώνεις τη διαφορά στα ταξί για να γυρίσεις το βράδυ δώρον άδωρον το βλέπω στο τέλος.
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Kέντρο δεν είναι μόνο η Αλεξάντερπλατς. Κέντρο είναι και η Gendarmenmarkt, η Friedrichstrasse, η Hackescher, δεν είναι ένα τετράγωνο το κέντρο του Βερολίνου, ας μην υπερβάλουμε. Περιοχές ζωντανές με κίνηση μέρα - νύχτα. Τώρα βέβαια ο καθένας όπου θέλει μένει αλλά άμα είναι να πληρώνεις τη διαφορά στα ταξί για να γυρίσεις το βράδυ δώρον άδωρον το βλέπω στο τέλος.
Μα αυτο που λες για το ταξι δεν το καταλαβαινω, αφου σε κοντινη αποσταση απο το ξενοδοχειο που εκλεισα και αναφερω υπαρχει μετρο.Οποτε αν ηταν για μενα δεν νομιζω να ισχυει ο ισχυρισμος σου.Αν οχι πιστευω, να καταλαβαινεις οτι εχω δικιο
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.224
Likes
5.766
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Βασικά η απάντηση ήταν για το ότι κέντρο είναι μόνο η Αλεξάντερπλατς, που φυσικά μόνο έτσι δεν είναι.
Τώρα βέβαια για το μετρό νομίζω ότι στο Βερολίνο μετρό έχει μέχρι τη 1 το βράδυ, που για μένα τουλάχιστον είναι νωρίς για μια τέτοια πόλη. Στο Βερολίνο πάω και για τη νυχτερινή διασκέδαση και αν είναι να είμαι με το ρολόι στο χέρι για να προλάβω το μετρό εμένα τουλάχιστον δεν μου κάνει. Άρα μένω μακριά σημαίνει ότι τα βράδια παίρνω ταξί, άρα εκμηδενίζω τη διαφορά του οικονομικού ξενοδοχείου. Αν κάποιον δεν τον ενδιαφέρει η νυχτερινή ζωή τότε μπορεί να μείνει όπου βολεύεται...
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Βασικά η απάντηση ήταν για το ότι κέντρο είναι μόνο η Αλεξάντερπλατς, που φυσικά μόνο έτσι δεν είναι.
Τώρα βέβαια για το μετρό νομίζω ότι στο Βερολίνο μετρό έχει μέχρι τη 1 το βράδυ, που για μένα τουλάχιστον είναι νωρίς για μια τέτοια πόλη. Στο Βερολίνο πάω και για τη νυχτερινή διασκέδαση και αν είναι να είμαι με το ρολόι στο χέρι για να προλάβω το μετρό εμένα τουλάχιστον δεν μου κάνει. Άρα μένω μακριά σημαίνει ότι τα βράδια παίρνω ταξί, άρα εκμηδενίζω τη διαφορά του οικονομικού ξενοδοχείου. Αν κάποιον δεν τον ενδιαφέρει η νυχτερινή ζωή τότε μπορεί να μείνει όπου βολεύεται...
οκ απλα εγω δεν παω στο βερολινο για την νυχτερινη ζωη.Οπως και σε κανενα αλλο μερος στο εξωτερικο.Αν θελω νυχτερινη ζωη....μια χαρα ειναι και η παραλιακη...!!!:haha::haha::haha:
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Βασικά η απάντηση ήταν για το ότι κέντρο είναι μόνο η Αλεξάντερπλατς, που φυσικά μόνο έτσι δεν είναι.
Τώρα βέβαια για το μετρό νομίζω ότι στο Βερολίνο μετρό έχει μέχρι τη 1 το βράδυ, που για μένα τουλάχιστον είναι νωρίς για μια τέτοια πόλη. Στο Βερολίνο πάω και για τη νυχτερινή διασκέδαση και αν είναι να είμαι με το ρολόι στο χέρι για να προλάβω το μετρό εμένα τουλάχιστον δεν μου κάνει. Άρα μένω μακριά σημαίνει ότι τα βράδια παίρνω ταξί, άρα εκμηδενίζω τη διαφορά του οικονομικού ξενοδοχείου. Αν κάποιον δεν τον ενδιαφέρει η νυχτερινή ζωή τότε μπορεί να μείνει όπου βολεύεται...
Δηλαδή εσύ που κάνεις νυχτερινή ζωή, φροντιζεις όπου βγαινεις να είναι κοντα στο ξενοδοχείο σου, που είναι στο ''κέντρο'' όπως το εννοείς εσύ?
Και θέλεις να μας πείσεις ότι η νυχτερινή ζωή ειναι γύρω από την Αλεξάντερπλατς η έστω στο μιττε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.464
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom