Γερμανία Βοηθεια για αυτοκινητο στο Μοναχο

joys

Member
Μηνύματα
50
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Τα εισητηρια για το Μοναχο εχουν βγει και μενει να κλεισουμε το αυτοκινητο.Ειμαστε 6 ατομα (4 μεγαλοι + 2 παιδια) και θελουμε να ενοικιασουμε ενα αυτοκινητο με 6 ή 7 θεσεις.Ξερεις κανεις οτιδηποτε ωστε να με βοηθησει???
θα παμε Μοναχο με μια διανυκτευρευση στο Salzburg ενα πρακτορειο μας ειπε οτι δεν επιτρεπετε να βγει εκτος συνορων το αυτοκινητο λετε να αντιμετωπισω προβλημα και να μην βρω? ενα αλλο πρακτορειο μας εδωσε τιμη για παιδικο καθισμα 15 ευρω την ημερα και για χιονολαστιχα αλλα 15 ευρω την ημερα..ετσι χρεωνονται τα εχτρα βρε παιδια??
αυτο το σιτε το ξερει κανεις? Cheap Car Rental | Compare rates and rent your car | Also airport car rental
οποιαδηποτε βοηθεια θα ειναι χρησιμη
ευχαριστω
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Τα νοικιαστά αυτοκίνητα από Γερμανία μπορούν να πάνε κανονικότατα στην Αυστρία. Το μόνο που χρειάζεται είναι να αγοράσεις πριν τα σύνορα (από βενζινάδικο) τη βινιέτα. Η μικρότερης διάρκειας είναι δεκαήμερη και κοστίζει περίπου 8 ευρώ.
Μερικά νοικιάρικα αυτοκίνητα την έχουν ήδη, οπότε έλεγξέ το κατά την παραλαβή. Τοποθετείται στο παρμπρίζ.

Εμείς τον Αύγουστο κλείσαμε αυτοκίνητο από τη Hertz, όπου τότε είχε την καλύτερη προσφορά. Αν έχεις και κάρτα μιλίων αεροπορικής εταιρείας, σου κάνουν και μια έκπτωση στην αρχική τιμή.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.295
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τα νοικιαστά αυτοκίνητα από Γερμανία μπορούν να πάνε κανονικότατα στην Αυστρία. Το μόνο που χρειάζεται είναι να αγοράσεις πριν τα σύνορα (από βενζινάδικο) τη βινιέτα.
και να έχει χιονολάστιχα από 1/11-15/4! υποχρεωτικά και με πολύ τσουχτερά πρόστιμα...
Driving regulations in Austria: driver license, speed limits & car rental
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Samion, σωστό για τα χιονολάστιχα.

Joys, τα καρεκλάκια, τα χιονολάστιχα, τα gps και διάφορα άλλα, ναι χρεώνονται παραπάνω στην ενοικίαση.

Οπότε, θέλει ψάξιμο για να βρεις την προσφορά που σε συμφέρει καλύτερα.
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Τα χιονολάστιχα είναι υποχρεωτικά.
Δεν αντιμετωπίζεις κανένα πρόβλημα για πέρασμα αυτοκινήτου σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες
Κάθε εταιρεία έχει δικές της τιμές για ενοικιάσεις +λάστιχα+αλυσίδες (που δεν σου χρειάζονται)+παιδικά καθισματάκια
Μπορείς όλα να τα βρεις μέσω ίντερνετ
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
εμεις περισυ το καλοκαιρι νοικιασαμε αυτοκινητο απο την sixt την εδω..ειχε τις καλυτερες για εμας τιμές....ειμασταν 6 ατομα και στο μοναχο μας εδωσαν ενα βανακι μερσεντες vito που ηταν 9θεσιο.
δεν εχω το τηλεφωνο προχειρο..βρες το και επικοινωνησε μαζί τους,ειχαμε κανει την κρατηση αρκετα νωρίς και το πληρωσαμε στο γραφειο τους στο αεροδρόμιο ελ.βενιζέλος πριν την πτηση..
δεν ξερω για τα προσθετα γιατι δεν τα χρειαζομασταν...
ξερω όμως οτι στα γραφεια στο μοναχο και συγκεκριμμενα σε αυτο της καρλπλατς απο οπου πηραμε το αυτοκινητο μας ζητησαν την πιστωτική,το διαβατηριο του οδηγου που ειχαμε δηλωσει απο εδω....και μας δεσμευσαν στην καρτα ενα ποσον περιπου 900 ευρω για εγγύηση..η οποια αποδεσμευτηκε απο την καρτα οταν παραδώσαμε το αυτοκινητο και αφου ειχε ελεχθει στο αεροδρόμιο του μονάχου.
πηγαμε και αυστρια..κανενα προβλημα..αν και δεν θυμαμαι να αγορασαμε vieneta..μαλλον απο δικια μας αβλεψεία....
 

joys

Member
Μηνύματα
50
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
και να έχει χιονολάστιχα από 1/11-15/4! υποχρεωτικά και με πολύ τσουχτερά πρόστιμα...
Driving regulations in Austria: driver license, speed limits & car rental
φιλε samion μου ειπαν απο ενα πρακτορειο ενοικιασεις οτι δεν ειναι απαραιτητα τα χιονολαστιχα (17€/ημερα) και οτι με αλυσιδες (32€ εφαπαξ) θα ειμαι οκ.τι γνωμη εχεις?

Αρχικό μήνυμα απο liveloula
Εαν θελεις κοιταξε και το παρακατω Link. Εγω εκλεισα μεσω αυτου αυτοκινητο για Μοναχο σε καλη τιμη.

Rent a car | Low Price Car Hire | Auto Europe?
το εχω βρει και εγω αυτο το σιτε και εχει και καλες τιμες.οποτε να θεωρησω οτι ειναι αξιοπιστο και δεν θα αντιμετωπισω κανενα προβλημα.
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.295
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
φιλε samion μου ειπαν απο ενα πρακτορειο ενοικιασεις οτι δεν ειναι απαραιτητα τα χιονολαστιχα (17€/ημερα) και οτι με αλυσιδες (32€ εφαπαξ) θα ειμαι οκ.τι γνωμη εχεις?
λέω να ξεχάσεις το ρίσκο. το πρόστιμο είναι από 35-5000Ε. αλυσίδες επιτρέπονται μόνο όταν το στρώμα χιονιού είναι συνεχές και δεν καταστρέφεις το οδόστρωμα. σε τέτοια περίπτωση αν πρόκειται για αυτοκινητόδρομο δεν θέλεις να μάθεις πόσο κοστίζει η αποκατάστασή του που θα πληρώσεις. καλύτερα να μη μάθεις αν σέβεσαι τα στεφανιαία σου.
και αν συμβεί ατύχημα πρέπει να αποδείξεις ότι δεν φταίει ο ελλιπής εξοπλισμός σου.
αξίζει το ρίσκο?
http://www.oeamtc.at/index.php?type=article&id=1127991&menu_active=0194
 

liveloula

Member
Μηνύματα
60
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Καραϊβική
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
φιλε samion μου ειπαν απο ενα πρακτορειο ενοικιασεις οτι δεν ειναι απαραιτητα τα χιονολαστιχα (17€/ημερα) και οτι με αλυσιδες (32€ εφαπαξ) θα ειμαι οκ.τι γνωμη εχεις?

Αρχικό μήνυμα απο liveloula
Εαν θελεις κοιταξε και το παρακατω Link. Εγω εκλεισα μεσω αυτου αυτοκινητο για Μοναχο σε καλη τιμη.

Rent a car | Low Price Car Hire | Auto Europe?
το εχω βρει και εγω αυτο το σιτε και εχει και καλες τιμες.οποτε να θεωρησω οτι ειναι αξιοπιστο και δεν θα αντιμετωπισω κανενα προβλημα.

joys Προκειται να ταξιδεψω στο Μοναχο στις 31/12 οπότε εύχομαι να είναι αξιόπιστο, Εαν δεν προκειται να ταξιδεψεις πριν απο εμένα, θα σε ενημερώσω με την επιστροφή μου. (Κι ευχομαι αυτα που θα σου πω να ειναι θετικά :lol:).
Πάντως οι τιμές του είναι οντως πολύ καλές
 
Last edited by a moderator:

joys

Member
Μηνύματα
50
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
joys Προκειται να ταξιδεψω στο Μοναχο στις 31/12 οπότε εύχομαι να είναι αξιόπιστο, Εαν δεν προκειται να ταξιδεψεις πριν απο εμένα, θα σε ενημερώσω με την επιστροφή μου. (Κι ευχομαι αυτα που θα σου πω να ειναι θετικά :lol:).
Πάντως οι τιμές του είναι οντως πολύ καλές
liveloula θα ταξιδεψεις πρώτη διότι εμείς θα αναχωρήσουμε 14/1/2010....και εγώ εξακολουθώ να ψαχνω την καλυτερη δυνατη τιμη :roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom