Ουγγαρία Βουδαπέστη - Μεταφορά από αεροδρόμιο

gkalla

Member
Μηνύματα
1.272
Likes
6.831
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Μηνύματα
31
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Southampton-New York
Μάγκες χρειάζομαι τις γνώσεις σας για να μην βρεθώ προ εκπλήξεως και με χειροπέδες στο αεροδρόμιο.
Από τα αεροδρόμια λέγετε ότι μπορείς να έχεις πάνω σου σε μετρητά μέχρι 10.000
ώμος 10.000 φοριντ (Το Ουγγρικό νόμισμα) είναι περίπου 26 Ευρώ.
Αν ανταλλάξω 50€ ας πούμε και έχω 20.000 φοριντ πάνω μου θα υπάρξει πρόβλημα σε κάποιο αεροδρόμιο εκεί η εδώ στο δικό μας;
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.063
Likes
1.612
Μάγκες χρειάζομαι τις γνώσεις σας για να μην βρεθώ προ εκπλήξεως και με χειροπέδες στο αεροδρόμιο.
Από τα αεροδρόμια λέγετε ότι μπορείς να έχεις πάνω σου σε μετρητά μέχρι 10.000
ώμος 10.000 φοριντ (Το Ουγγρικό νόμισμα) είναι περίπου 26 Ευρώ.
Αν ανταλλάξω 50€ ας πούμε και έχω 20.000 φοριντ πάνω μου θα υπάρξει πρόβλημα σε κάποιο αεροδρόμιο εκεί η εδώ στο δικό μας;
Τα έχεις μπερδέψει λίγο, υποχρέωση δήλωσης μετρητών και επιταγών άνω των 10.000€ ή ισόποσο σε άλλο νόμισμα υπάρχει κατά την είσοδο ή έξοδο από την ΕΕ.
 
Μηνύματα
31
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Southampton-New York
Τα έχεις μπερδέψει λίγο, υποχρέωση δήλωσης μετρητών και επιταγών άνω των 10.000€ ή ισόποσο σε άλλο νόμισμα υπάρχει κατά την είσοδο ή έξοδο από την ΕΕ.
Αν έχω στο αεροδρόμιο στο πορτοφόλι 20.000 φιορίνια Ουγγαρίας και 100€ σε μετρητά και πάω να μπω σε πτήση για Βουδαπέστη τι θα πρέπει να κάνω στο αεροδρόμιο;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.406
Likes
14.374
Αν έχω στο αεροδρόμιο στο πορτοφόλι 20.000 φιορίνια Ουγγαρίας και 100€ σε μετρητά και πάω να μπω σε πτήση για Βουδαπέστη τι θα πρέπει να κάνω στο αεροδρόμιο;
Τίποτα.Να πιείς έναν καφέ και να απολαύσεις την πτήση σου...΄Εχεις μπερδευτεί με τα μηδενικά....
 

vitalogy

Member
Μηνύματα
64
Likes
20
Σε λίγες μέρες πάω Βουδαπέστη και θα μένω στη rakoczi street που είναι πολύ κοντά στον keleti station. Υπάρχει κάποιο μέσο από το αεροδρόμιο που να φτάνει σε αυτόν το σταθμό η κάπου σχετικά κοντά;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.443
Likes
4.445
Σε λίγες μέρες πάω Βουδαπέστη και θα μένω στη rakoczi street που είναι πολύ κοντά στον keleti station. Υπάρχει κάποιο μέσο από το αεροδρόμιο που να φτάνει σε αυτόν το σταθμό η κάπου σχετικά κοντά;
Απευθείας νομίζω όχι.
Μία επιλογή σίγουρα 100Ε και μετρό
 

vitalogy

Member
Μηνύματα
64
Likes
20
Απευθείας νομίζω όχι.
Μία επιλογή σίγουρα 100Ε και μετρό
Ναι τώρα που το κοίταξα καλύτερα πρέπει να πάρω το 100Ε και να κατέβω στην στάση Astoria που κάνει στάση και η οποία είναι σχεδόν πάνω στην rakoczi. Και μετά από οτι βλέπω με τα πόδια είναι περίπου 8 λεπτά περπάτημα. Μια ευθεία είναι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.349
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom