Ουγγαρία Βουδαπεστη 16-21 Δεκεμβρη

Sakias

Member
Μηνύματα
33
Likes
0
Γεια σας παιδια σε ενα προηγουμενο ποστ προγραμματιζαμε ενα ταξιδι στην πραγα..τελικα λογω ακριβων εισητηριων θα προτιμησουμε την βουδαπεστη(150 ευρω αεροπορικα)
Σιγουρα 6 μερες πρεπει να ειναι πολλες γι αυτο αν μπορειτε να μου πειτε τι θα μπορουσα να συνδυασω.Διαβασα για Βιεννη,Πραγα,Μπρατισλαβα αλλα πρεπει να ειναι λιγες οι 6 μερες για 4 μερη...?
Αν ναι ποια θα λεγατε να προτιμησω? Και οποιος ξερει ποσο μπορει να κοστιζει η μεταφορα Βουδαπεστη-Πραγα,Βουδαπεστη-Βιεννη,Βουδαπεστη-Μπρατισλαβα? Καλυτερα με λεοφορειο ή τρενο?
Σκεφτομουν οτι στις 16 μολις φτασω βουδαπεστη να φυγω κατευθειαν για πραγα για 3 μερες στη συνεχεια να παω βιεννη και να διανυκτερευσω 1 μερα και τις υπολοιπες μερες βουδαπεστη.
Ειναι εφικτο κατι τετοιο λογω του οτι θα ειναι και δεκεμβρης ? Ποσο πιστευετε θα κοστισουν τα μεταφορικα?
Καποια Βοηθεια για το πως θα κλεισω ξενοδοχεια σε διαφορες πολεις?
Και γενικα οτι χρεισιμο μπορειτε να μου πειτε...
Ευχαριστω πολυ:cool:
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Πρεπει να διαλεξεις μια πολη, ή βουδαπεστη ή βιεννη ή πραγα. Δεν ειναι δυνατον να πας παντου σε 6 μερες. Η γνωμη μου ειναι σιγουρα να ξεχασεις την πραγα, λογω αποστασης. Αν πας βιεννη μεινε 3 μερες τουλαχιστον και τις υπολοιπες βουδαπεστη. Βεβαια το ποσο θα μεινεις σε καθε πολη εχει να κανει και με τα ενδιαφεροντα σου.
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
αν αποφασίσεις να πας Βιέννη-Βουδαπέστη(που και για μένα είναι το λογικότερο)
μπορείς να βρεις τα δρομολόγια κια τις τιμές για το τρένο από εδώ:
Γ–BB travel portal
το ταξίδι διαρκεί περίπου 3 ώρες.
για ξενοδοχεία και στις 2 πόλεις υπάρχουν πολλές προτάσεις στο φόρουμ,αλλά αν θες κάτι πιο συγκεκριμένο ρώτα.
 

xrysa_kon

Member
Μηνύματα
39
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου υπάρχουν όνειρα..
εγώ πάντος που είχα πάει Πράγα για 3 μέρες δεν τη χάρηκα!! Έχει τόσα πολλά πράγματα να κάνεις και να δεις...που σε 3 μέρες παίρνεις απλά μια γλύκα... που θα την κουβάλάω μέχρι να ξαναπάω και να την απολαύσω όπως της αξίζει.. για τη Βουδαπέστη, δεν ξέρω.. σε λίγες μέρες θα πάω και θα σου πω!! :)
 

Sakias

Member
Μηνύματα
33
Likes
0
Ναι 150 ειναι πηγαινε-ελα με την μαλεβ απευθειας...την προσφορα δν μπορω να την ανοιξω... ¨(
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
εγώ πάντος που είχα πάει Πράγα για 3 μέρες δεν τη χάρηκα!! Έχει τόσα πολλά πράγματα να κάνεις και να δεις...που σε 3 μέρες παίρνεις απλά μια γλύκα... που θα την κουβάλάω μέχρι να ξαναπάω και να την απολαύσω όπως της αξίζει.. για τη Βουδαπέστη, δεν ξέρω.. σε λίγες μέρες θα πάω και θα σου πω!! :)
3 μέρες στην Πράγα τι έκανες κι δε την ειδες όλη? ;S
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom