Ουγγαρία Βουδαπεστη sziget festival

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
καλησπερα! θα ηθελα μια απαντηση απο οποιον γνωριζει γιατι ειμαι στα προθυρα εγκεφαλικου! δικό μου το λάθος βέβαια αλλά θεωρούσα οτι το νησι της μαργαρίτας και το obudai island ειναι το ιδιο πραγμα. οποτε εκλεισα στο νησι της μαργαριτας για κακη μου τυχη. μπορει καποιος να με κατατοπισει ποση ωρα θα χρειαζομαι για να πηγαινω? εχω κλεισει στο city hotel ring που ειναι αρκετα κατω. με το μαλακο οι απαντησεις, ευχαριστώ!!
 

NAKDIM

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλημέρα...ενδιαφερόμαστε και εμεις να πάμε στο sziget... είμαστε ένα ζευγάρι και σκεφτόμαστε να κάνουμε το ταξιδάκι με μηχανή από Θεσσαλονίκη... δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιος να μας ακολουθήσει σε αυτό μας το εγχείρημα...υπάρχει κάποιος που σκεφτεται να πάει με μηχανη? η παρέα στον δρόμο ειναι πάντα απαραίτητη....
 

epp1783

Member
Μηνύματα
80
Likes
44
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Και εγω θα ειμαι στο sziget μαζι με αλλα 10 ατομα παρεα απο Ηρακλειο.

Εγω θα ηθελα να ρωτησω για φαγητο και γενικα εναλλακτικους τροπους διασκεδασης (bars κτλπ) Θα εχουμε βεβαια το sziget αλλα επειδη θα κατσουμε 2-4 μερες παραπανω να παμε να απολαυσουμε τα τοπικα της Βουδαπεστης
 

jpsih

Member
Μηνύματα
244
Likes
114
Επόμενο Ταξίδι
???
καλησπερα! θα ηθελα μια απαντηση απο οποιον γνωριζει γιατι ειμαι στα προθυρα εγκεφαλικου! δικό μου το λάθος βέβαια αλλά θεωρούσα οτι το νησι της μαργαρίτας και το obudai island ειναι το ιδιο πραγμα. οποτε εκλεισα στο νησι της μαργαριτας για κακη μου τυχη. μπορει καποιος να με κατατοπισει ποση ωρα θα χρειαζομαι για να πηγαινω? εχω κλεισει στο city hotel ring που ειναι αρκετα κατω. με το μαλακο οι απαντησεις, ευχαριστώ!!
κοιτα.. ειναι αρκετα μακρια.. σκεψου οτι εκανα γυρω στο 20λεπτο για να παω απο τη μια ακρη στην αλλη στο νησι της μαργαριτας με ποδηλατο..
οποτε για ποδαρατο μαλλον ξεχασε το, εκτος και αν δεν εχεις θεμα στο πολυ περπατημα.. συγκοινωνια δε ξερω τι παιζει, αρα ως μοναδικη εφικτη λυση βλεπω την ενοικιαση ποδηλατου.. με κοστος περιπου 10-15 ευρω την μερα θα εισαι κομπλε.. και η βουδαπεστη ειναι παρα πολυ φιλικη πολη για το ποδηλατο και υπαρχει σεβασμος και ευρεια αποδοχη απο τους κατοικους.. αν εισαι του ποδηλατου, θα το καταευχαριστηθεις.. (μπορω να σου προτεινω και το γραφειο ενοικιασης που χρησιμοποιησα και εμεινα απολυτως ευχαριστημενος)

Και εγω θα ειμαι στο sziget μαζι με αλλα 10 ατομα παρεα απο Ηρακλειο.

Εγω θα ηθελα να ρωτησω για φαγητο και γενικα εναλλακτικους τροπους διασκεδασης (bars κτλπ) Θα εχουμε βεβαια το sziget αλλα επειδη θα κατσουμε 2-4 μερες παραπανω να παμε να απολαυσουμε τα τοπικα της Βουδαπεστης
μια βολτα σιγουρα απο τον πεζοδρομο της lizt.. και φυσικα πληθος προτασεων σε αντιστοιχα παλιοτερα θεματα για τη βουδαπεστη..
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
οχι δεν θα ειμαι μεσα στο νησι της μαργαριτας, θα μενω στην szent istvan korut η καπως ετσι απλα ειχα κλεισει εκει γιατι νομιζα οτι το φεστιβαλ θα γινοταν εκει και ετσι θα ειχα προσβαση με τα ποδια. Με συγκοινωνια απο οτι μου ειπαν που ρωτησα σε ενα σαιτ θα μου περνει περιπου 20 λεπτα αντε μιση ωρα στην χειροτερη περιπτωση οποτε δεν ειναι τραγικο. απλα ειχα πανικοβληθει μεχρι να το συνειδητοποιησω
 

jpsih

Member
Μηνύματα
244
Likes
114
Επόμενο Ταξίδι
???
οχι δεν θα ειμαι μεσα στο νησι της μαργαριτας, θα μενω στην szent istvan korut η καπως ετσι απλα ειχα κλεισει εκει γιατι νομιζα οτι το φεστιβαλ θα γινοταν εκει και ετσι θα ειχα προσβαση με τα ποδια. Με συγκοινωνια απο οτι μου ειπαν που ρωτησα σε ενα σαιτ θα μου περνει περιπου 20 λεπτα αντε μιση ωρα στην χειροτερη περιπτωση οποτε δεν ειναι τραγικο. απλα ειχα πανικοβληθει μεχρι να το συνειδητοποιησω
κατσε γιατι εχω μπερδευτει..
το φεστιβαλ γινεται στο νησι της μαργαριτας ή στο αλλο νησι που βρισκεται βορειοδυτικα του?
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
το φεστιβαλ θα γινεται στο obudai island! απλα εγω για καποιο λογο νομιζα οτι το νησι της μαργαριτας και το obudai island ειναι το ιδιο πραγμα! το συνειδητοποιησα αλλα λιγο αργα....
 

jpsih

Member
Μηνύματα
244
Likes
114
Επόμενο Ταξίδι
???
το φεστιβαλ θα γινεται στο obudai island! απλα εγω για καποιο λογο νομιζα οτι το νησι της μαργαριτας και το obudai island ειναι το ιδιο πραγμα! το συνειδητοποιησα αλλα λιγο αργα....
αρα καλα καταλαβα.. παντως δεν τη λες και περπατησιμη την αποσταση σε σχεση με το ξενοδοχειο..

αν τα βρεις με τη συγκοινωνια οκ.. (αν και λογικα θα χει αρκετο κοσμο..)
εχε και τη λυση του ποδηλατου παντως στο μυαλο σου..
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
ναι με τα ποδια δεν περπατιεται με τιποτα, μονο με συγκοινωνια! οκ θα το σκεφτω αν και χλωμο το ποδηλατο για να μαι ειλικρινης, προτιμω την ευκολη λυση!
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
ναι με τα ποδια δεν περπατιεται με τιποτα, μονο με συγκοινωνια! οκ θα το σκεφτω αν και χλωμο το ποδηλατο για να μαι ειλικρινης, προτιμω την ευκολη λυση!
και μια και πηγες βουδαπεστη που προτιμησες να κανεις συναλλαγμα? ευχαριστω!
 

epp1783

Member
Μηνύματα
80
Likes
44
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
κατσε γιατι εχω μπερδευτει..
το φεστιβαλ γινεται στο νησι της μαργαριτας ή στο αλλο νησι που βρισκεται βορειοδυτικα του?
Το νησι οπου θα γινει στο sziget ειναι πιο πανω απο το νησι της μαργαριτας. Εμεις κλεισαμε σε hostel για 8 μερες με 80?/ατομο λιγο πιο κατω απο το κεντρο της Πεστης
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Το νησι οπου θα γινει στο sziget ειναι πιο πανω απο το νησι της μαργαριτας. Εμεις κλεισαμε σε hostel για 8 μερες με 80?/ατομο λιγο πιο κατω απο το κεντρο της Πεστης

και εμεις με 80 ευρω κλεισαμε στο city hotel ring 3ων αστερων. εσεις ποση ωρα θα θελετε για να φτασετε? αντε καλη μας διαμονη και καλο ξεφαντωμα!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
886.007
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom