Βέλγιο Βρυξέλλες-Μπρυζ Πληροφορίες!!!

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Γεια σας παιδιά, ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος αν εχει στην Μπριζ ενοικίαση ποδηλάτων, αν αξίζει οι διαδρομές να γίνουν με αυτό και κάτι πιο "αστείο", αν έχει ποδήλατα με θέση πίσω για την φυλή των ανθρώπων που δεν ξέρουν ποδήλατο..
Ενοικίαση έχω δεί και σίγουρα έχει.Για το δεύτερο δεν ξέρω.
 

kourkoumbini

Member
Μηνύματα
140
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Lisboa :)
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινικής Αμερικής
Λογικά θα υπάρχουν, αλλά πρέπει να είναι μόνο για δημότες -όπως σε όλο το Βέλγιο σχεδόν. Η Μπρυζ είναι πολύ μικρή, περπατιέται άνετα και ξεκούραστα σχετικά ;)
 

Nicole mar

Member
Μηνύματα
56
Likes
7
δηλαδή δεν μπορούν να νοικιάσουν οι τουρίστες ?
Το διάβασα και από άλλα παιδιά ότι περπατιέται και αυτός ήταν και ο στόχος, αλλά έγινε ένα τραγικό λάθος στο κλείσιμο του ξενοδοχείου και βρίσκεται πολύ εκτός πόλης (1 ώρα και κάτι με τα πόδια) και ψάχνουμε τρόπο να αποφύγουμε την ταλαιπωρία ή να μείνουμε σε άλλο στο κέντρο (έχοντας ήδη χρεωθεί και το ήδη κλεισμένο)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
δηλαδή δεν μπορούν να νοικιάσουν οι τουρίστες ?
Το διάβασα και από άλλα παιδιά ότι περπατιέται και αυτός ήταν και ο στόχος, αλλά έγινε ένα τραγικό λάθος στο κλείσιμο του ξενοδοχείου και βρίσκεται πολύ εκτός πόλης (1 ώρα και κάτι με τα πόδια) και ψάχνουμε τρόπο να αποφύγουμε την ταλαιπωρία ή να μείνουμε σε άλλο στο κέντρο (έχοντας ήδη χρεωθεί και το ήδη κλεισμένο)
Αυτό για τους τουρίστες και εγώ δεν το κατάλαβα..Θυμάμαι ότι είχα δεί να νοικιάζουν..Ας το εξηγήσει αν θέλει η φίλη που το πόσταρε.
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
δηλαδή δεν μπορούν να νοικιάσουν οι τουρίστες ?
Το διάβασα και από άλλα παιδιά ότι περπατιέται και αυτός ήταν και ο στόχος, αλλά έγινε ένα τραγικό λάθος στο κλείσιμο του ξενοδοχείου και βρίσκεται πολύ εκτός πόλης (1 ώρα και κάτι με τα πόδια) και ψάχνουμε τρόπο να αποφύγουμε την ταλαιπωρία ή να μείνουμε σε άλλο στο κέντρο (έχοντας ήδη χρεωθεί και το ήδη κλεισμένο)
Θυμάμαι πριν δύο χρόνια που ήμουν στην Μπρυζ έβλεπα τουρίστες να κάνουν τις βόλτες τους με ποδήλατα και θυμάμαι στο info center κοντά στον κεντρικό σταθμό του τραίνου υπήρχε διαφημιστικό φυλλάδιο όπου είχες και έκπτωση στην ενοικίαση με την χρήση του συγκεκριμένου φυλλαδίου.
Δεν θυμάμαι το γραφείο ενοικίασης αλλά στο ίντερνετ βρήκα τα παρακάτω:
http://www.brugesbikerental.be/pagina70.html
http://www.brugesbikerental.be/pagina4.html
http://www.fietsenpopelier.be/?q=en/fietsen
Ίσως σου φανούν χρήσιμα.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Νοικιάσαμε ποδήλατο για μερικές ώρες και πήγαμε προς ένα χωριουδάκι που λέγεται Damme..Η διαδρομή ήταν κατά μήκος ενός καναλιού και ήταν υπέροχα.Καθήσαμε εκεί για καφέ και επιστρέψαμε όπου το παραδώσαμε!
 

kourkoumbini

Member
Μηνύματα
140
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Lisboa :)
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινικής Αμερικής
παιδια η περιοχη γυρω απο το Botanique ειναι καλη οσον αφορα την διαμονη?
Eίναι κοντά στο Gare du Nord, που γενικά δε φημίζεται και θέλει προσοχή το βράδυ. Παρόλα αυτά, είναι πολύ κοντά στο κέντρο και είναι βολικό ;)

Αυτό για τους τουρίστες και εγώ δεν το κατάλαβα..Θυμάμαι ότι είχα δεί να νοικιάζουν..Ας το εξηγήσει αν θέλει η φίλη που το πόσταρε.
Εγω για τα δημόσια ποδήλατα μίλησα, αυτά που είναι είτε δωρεάν είτε με 1-2 ευρώ αντίτιμο. Αυτά, αν δεν κάνω λάθος, υπάρχουν σε πολλές βελγικές πόλεις αλλά πρέπει να είσαι δημότης ή να έχεις κάρτα. Για ιδιωτική ενοικίαση, δεν γνωρίζω :)
 
Last edited by a moderator:

patheodw6

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
καλησπέρα σας,

θα ήθελα να ρωτήσω και γω με τη σειρά μου για το ταξίδι που προγραμμάτισα. Θα βρίσκομαι 12-18 Γενάρη για 2 νύχτες στην Μπριζ και για 4 στις Βρυξέλλες. Έχω διαβάσει όλα όσα υπάρχουν εδώ αλλά υπάρχει κάτι επιπλέον που θα με βοηθήσει;

ευχαριστώ.
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
363
Likes
1.196
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
δες δυο δικα μου αρχεια προγραμματισμου,για τις συγκεκριμενες πολεις.
Αν θελεις διευκρινησεις,γιατι αφορουν δικη μου οργανωση/προγραμματισμο, στην διαθεση σου
Ευχομαι καλο ταξιδι
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.387
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom