Βέλγιο Βρυξέλλες-Μπρυζ Πληροφορίες!!!

anthi&giorgos

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα,

Προετοιμάζουμε ταξίδι για Βρυξέλλες-Μπρυζ-Γάνδη μέσα στον Μάρτιο ή Απρίλιο για 5-6 μέρες! Έχουμε διαβάσει όλα τα σχετικά άρθρα και είναι πολύ επεξηγηματικά! Ωστόσο εκκρεμούν κάποιες απορίούλες ;) :

1. Τα εισιτήρια δεν πέφτουν (τα ρημάδια!) κάτω από 177€ το άτομο! Εκεί παίζουν οι τιμές ή να περιμένουμε τίποτα καλύτερο;;;

2. Θα μείνουμε και στις 3 πόλεις (3 Μπρυζ, 1 Γάνδη, 1 Βρυξέλλες). Καμιά ιδέα για ξενοδοχεία που να έχετε πάει; (όχι πάνω από 80€ το δίκλινο :roll:)

Αυτάααα...
Ευχαριστούμε εκ των προτέρων :bleh:
Α&Γ
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Καλησπέρα,

Προετοιμάζουμε ταξίδι για Βρυξέλλες-Μπρυζ-Γάνδη μέσα στον Μάρτιο ή Απρίλιο για 5-6 μέρες! Έχουμε διαβάσει όλα τα σχετικά άρθρα και είναι πολύ επεξηγηματικά! Ωστόσο εκκρεμούν κάποιες απορίούλες ;) :

1. Τα εισιτήρια δεν πέφτουν (τα ρημάδια!) κάτω από 177€ το άτομο! Εκεί παίζουν οι τιμές ή να περιμένουμε τίποτα καλύτερο;;;

2. Θα μείνουμε και στις 3 πόλεις (3 Μπρυζ, 1 Γάνδη, 1 Βρυξέλλες). Καμιά ιδέα για ξενοδοχεία που να έχετε πάει; (όχι πάνω από 80€ το δίκλινο :roll:)

Αυτάααα...
Ευχαριστούμε εκ των προτέρων :bleh:
Α&Γ
1) Με ποια εταιρεια τα βρισκεις 177 ?
2) Η Γανδη ειναι πολυ κοντα στη Μπριζ (την εξαντλεις σε μια μονοημερη)
Μπορεις να προσθεσεις αλλη μια διανυκτερευση στις Βρυξελλες ,αντι να μεινεις στη Γανδη
3) Μπορω να σου προτεινω χοτελς , αλλα νομιζω οτι θα ειναι ακριβα.
Λιγο δυσκολο μου φαινεται το 80αρι
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
1. Τα εισιτήρια δεν πέφτουν (τα ρημάδια!) κάτω από 177€ το άτομο! Εκεί παίζουν οι τιμές ή να περιμένουμε τίποτα καλύτερο;;;
εγω τα χα κλεισει με 120 απο Σεπτεμβρη για Δεκεμβρη... ισως πετυχεις προσφορα αλλα δεν ειναι και στανταρ ισως ανεβει κιολας...

2. Θα μείνουμε και στις 3 πόλεις (3 Μπρυζ, 1 Γάνδη, 1 Βρυξέλλες). Καμιά ιδέα για ξενοδοχεία που να έχετε πάει; (όχι πάνω από 80€ το δίκλινο :roll:)
εγω εμεινα σ'αυτα με 60 και 50 αντιστοιχα για μικρο μπατζετ μια χαρα ηταν
Booking.com: Ξενοδοχείο ibis budget Brugge Centrum Station, Μπριζ, Βέλγιο - 2477 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
Booking.com: Hotel Villa Royale, Brussels, Belgium - 892 Guest reviews. Book your hotel now!

αν θες δες και εδω : http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...2-%EA%E1%E9-%F4%E7%F2-%EC%F0%FD%F1%E1%F2.html
 

anthi&giorgos

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
177€ είναι η χαμηλότερη τιμή με ανταποκρίσεις και συνδυασμούς εταιριών (KLM,Aegean ...)! Το ζήτημα είναι αν "παίζει" να πέσουν!!!
 

anthi&giorgos

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
εγω τα χα κλεισει με 120 απο Σεπτεμβρη για Δεκεμβρη... ισως πετυχεις προσφορα αλλα δεν ειναι και στανταρ ισως ανεβει κιολας...
με ποιά εταιρεία;;; απευθείας;;;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.610
Likes
12.433
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Συμφωνώ με την Ευαγγελία να μείνετε ή στη Μπριζ ή στη Γάνδη και να βάλετε τουλάχιστον άλλη μια μέρα στις Βρυξέλλες. Εγώ αν ξαναπήγαινα θα έμενα Γάνδη, αντί για Μπριζ που έμεινα φέτος.
Στη Μπριζ μείναμε εκεί που έμεινε και η elenara: είναι πολύ basic, καινούργιο και οικονομικό. Ελπίζω μόνο να μην είστε απλά φίλοι...
Στις Βρυξέλλες σε αυτό
The Hotel Du Congres, Centrum Hotel, Instant Secure Online Reservations
μείναμε ικανοποιημένοι και είναι μέσα στο μπάτζετ σου.
Στις Βρυξέλλες προτιμήστε να μείνετε Σαββατοκύριακο: οι τιμές στα ξενοδοχείο πέφτουν στο μισό και κάτω!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ναι αυτο συμβαίνει σε πολλές πόλεις !
Μου έχει τύχει το ίδιο ξενοδοχείο να κοστίζει τις καθημερινές πχ. 160 ευρω και το σουκου να το βρίσκεις κάτω απο 90 !
Αυτο το συνάντησα και στη Μόσχα και στισ ΒρυξελλεΣ και το συναντώ και στην Ιταλία καθε φορα που κλείνουμε δωμάτιο για επαγγελματικό ταξίδι
Αντίστροφα στη Μπριζ οι τιμές εκτοξεύονται τα Σαββατοκύριακα
Εδω να σημειώσω ότι η περίοδος που ψάχνουν τα παιδια χαρακτηρίζεται ως high season για την Μπριζ
 

alma

Member
Μηνύματα
3.728
Likes
15.101
Μία διανυκτέρευση μόνο στις Βρυξέλλες?Βγάλτε μία από τη Μπρυζ ή κάντε μονοήμερη τη Γάνδη όπως είπαν τα παιδιά.Μία στις Βρυξέλλες δε φτάνει.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Θεωρώ ότι Μπρυζ είναι πολλές 3, εκτός και αν τη μία τη φάτε σε μονοήμερη.. Για ξενοδοχείο το 80άρι το βλέπω λίγο χλωμό εκτός και αν πας σ'αυτό που προτείνει η Elenara. Καθαρό και φθηνό αλλά όχι για luxury διαμονή. Ρίξε και μια ματιά σ'αυτό Hotel Koffieboontje, Hotel in Brugge, Officiλle web site βέβαια δεν ξέρω τι τιμές παίζουν την εποχή που θα πας....
 

marina12

Member
Μηνύματα
86
Likes
2
για μπρυζ αρκεί μια ημέρα όπως και για γάνδη..με προτίμηση διανυκτέτευσης στη γάνδη,έχει περισσότερη ζωή και πράγματα να κάνεις..και 2 ημέρες για βρυξέλλες όχι παραπάνω..αλλά η απορία μου είναι γιατί δεν αφιερώνετε και μία ημέρα στην απίστευτα πανέμορφη και γεμάτη ζωή πόλη της αμβέρσας!!!ο χρόνος είναι υπεραρκετός για όλα μα όλα...είναι κοντινές οι αποστάσεις και το σιδηροδρομικό δίκτυο 5 επίπεδα παραπάνω απο πολλά άλλα στην ευρώπη..δείτε το!!αξίζει να γυρίσετε σε αρκετές πόλεις!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Πιστεύω ότι μέσα στις εκδρομές τους θα περιλαμβάνεται και η Αμβερσα με το επιβλητικό της κάστρο , το περίφημο Vleeshuis καθώς και το σπιτι του Ρουμπενς
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.203
Μηνύματα
883.669
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom