Γαμήλια Κρουαζιέρα!

joannaki!

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΞΩΤΙΚΟΣ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ
Γειά σε όλη την παρέα. Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα!! Τι λέτε για κρουαζιέρα για γαμήλιο ταξίδι? Έχω δει μια για Βαλτική (Στοκχόλμη, Ταλίν, Αγ. Πετρούπολη & Κοπεγχάγη) αλλά και αρκετές για Δυτική Μεσόγειο με Βαρκελώνη, Τυνισία, Σικελία κ.α. Ο γάμος μας είναι 8 Ιουνίου και λέμε να φύγουμε αμέσως μετά. Αν όχι κρουαζιέρα τότε έχετε υπόψη σας κάποιο ευρωπαικό προορισμό παραθαλάσσιο με ευκαιρία για μονοήμερες εκδρομές?????
 

Rory

Member
Μηνύματα
13
Likes
46
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Παντρεύομαι 1 Ιουνίου και σκέφτομαι την ίδια κρουαζιέρα για Βαλτική.. μάλλον κατά τις 15 Ιουνίου.. οπότε πιθανή απάντηση,πιθανόν από κάποιον που την έχει κάνει, θα βοηθήσει πολύ κι εμένα.. επίσης αν έχει κάποιος έναν καλό συνδιασμό να προτείνει ή καμιά εναλλακτική ιδέα.. θέλω να αποφύγω τροπικά μέρη γιατί ωραία ξενοδοχεία και θάλασσες έχουμε κι εδώ.. η Σαντορίνη είναι από τους καλύτερους προορισμούς παγκοσμίως για γαμήλιο ταξίδι και δεν έχω σκοπό για κάτι αντίστοιχο (ή χειρότερο) να δώσω τόσα λεφτά.. στην αρχή έλεγα για Νέα Υόρκη, μετά για Παρίσι-Νίκαια και τώρα για κρουαζιέρα.. joannaki αν σκεφτείς ή ακούσεις κάτι ενημέρωσε κι εμένα! ευχαριστώ!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Δες στα γκρουπ του τραβελ στοριζ την ομαδα κρουαζιερες .
Επισης αν για δικους σας λογους δεν μπορειτε να πατε Νεα Υορκη καλως ...αν ομως υπαρχει η δυνατοτητα ,εγω θα επελεγα αυτο εναντι της κρουαζιερας.
 

joannaki!

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΞΩΤΙΚΟΣ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ
Παντρεύομαι 1 Ιουνίου και σκέφτομαι την ίδια κρουαζιέρα για Βαλτική.. μάλλον κατά τις 15 Ιουνίου.. οπότε πιθανή απάντηση,πιθανόν από κάποιον που την έχει κάνει, θα βοηθήσει πολύ κι εμένα.. επίσης αν έχει κάποιος έναν καλό συνδιασμό να προτείνει ή καμιά εναλλακτική ιδέα.. θέλω να αποφύγω τροπικά μέρη γιατί ωραία ξενοδοχεία και θάλασσες έχουμε κι εδώ.. η Σαντορίνη είναι από τους καλύτερους προορισμούς παγκοσμίως για γαμήλιο ταξίδι και δεν έχω σκοπό για κάτι αντίστοιχο (ή χειρότερο) να δώσω τόσα λεφτά.. στην αρχή έλεγα για Νέα Υόρκη, μετά για Παρίσι-Νίκαια και τώρα για κρουαζιέρα.. joannaki αν σκεφτείς ή ακούσεις κάτι ενημέρωσε κι εμένα! ευχαριστώ!

Με το MSC Musica και εσείς? Εμείς λέμε για την εβδομάδα πριν από εσάς. Αυτό που με προβληματίζει είναι το εάν είναι κατάλληλη περίοδος για την περιοχή. Το πλοίο θα αξίζει? Σκεφτόμαστε αυτή την κρουαζιέρα γιατί θα μπορέσουμε να δούμε αρκετά μέρη χωρίς να χρειάζεται όλη την ώρα να πακετάρουμε και να ξεπακετάρουμε πράγματα. Επειδή δεν έχουμε ξανακάνει κρουαζιέρα φοβόμαστε μήπως τελικά δεν την απολαύσουμε...Μεσόγειο λίγο πολύ θα πάμε ή έχουμε ήδη.
Ακόμα εξετάζουμε κάποια ευρωπαικά μέρη που θα μπορούσαμε να κάνουμε ημερίσιες εκδρομές σε γειτονικές πόλεις. Αλλά αν είναι να είμαστε σταθεροί σε ένα μέρος θα προτιμούσαμε να είναι παραθαλάσσιο τύπου θέρετρο κτλ....
 

Rory

Member
Μηνύματα
13
Likes
46
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Να σου πω.. Επειδή ρώτησα μερικά πρακτορεία, μου είπαν ότι δεν διαθέτουν ελληνόφωνα ξεναγό για την κρουαζιέρα στη Βαλτικη.. Οπότε εμένα με βλέπω για γυρο οασεων στην Τυνησία.. Είναι πολύ οικονομική εκδρομή και πολύ ενδιαφέρουσα αν δεν έχεις κάνει κάτι αντίστοιχο.. Ρίξε αν θέλεις μια ματιά στο 8ημερο προγράμματα.. Θα σκεφτόμουν ίσως και κάτι αντίστοιχο στην Αίγυπτο αλλά δεν θέλω να βγαίνω έξω και να πηγαίνω τοίχο τοίχο..! Βόλτες με καμπύλες, βεδουινικεσ βραδιες, κυριολεκτικά ξενοδοχεία κτλ.. Και κρατά λεφτά για κανά νησάκι λίγο αργότερα! Κρουαζιέρα μπορείς να πας λίγα χρόνια μετά με παρέα.. Αυτά!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Να σου πω.. Επειδή ρώτησα μερικά πρακτορεία, μου είπαν ότι δεν διαθέτουν ελληνόφωνα ξεναγό για την κρουαζιέρα στη Βαλτικη.. Οπότε εμένα με βλέπω για γυρο οασεων στην Τυνησία.. Είναι πολύ οικονομική εκδρομή και πολύ ενδιαφέρουσα αν δεν έχεις κάνει κάτι αντίστοιχο.. Ρίξε αν θέλεις μια ματιά στο 8ημερο προγράμματα.. Θα σκεφτόμουν ίσως και κάτι αντίστοιχο στην Αίγυπτο αλλά δεν θέλω να βγαίνω έξω και να πηγαίνω τοίχο τοίχο..! Βόλτες με καμπύλες, βεδουινικεσ βραδιες, κυριολεκτικά ξενοδοχεία κτλ.. Και κρατά λεφτά για κανά νησάκι λίγο αργότερα! Κρουαζιέρα μπορείς να πας λίγα χρόνια μετά με παρέα.. Αυτά!
Γαμήλιο στην Τυνησία με γραφείο και με γύρο Οάσεων μέσα... θα έχει καμπύλες και καμήλες, μαγικές βεδουίνικες βραδιές και κυριολεκτικά ( τι άραγε θέλει να πει ο ποιητής) ξενοδοχεία...

Πες μας ότι τρολάρεις...
 

Rory

Member
Μηνύματα
13
Likes
46
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Χαχαχαχαχα!!! Συγνώμη αλλά το λάπτοπ χάλασε και το κινητό μάλλον μου διορθώνει τις λέξεις χωρίς την άδεια μου! καμηλες και κυριλε ξενοδοχεία ήθελα να πω! Ελπίζω να μην έγραψα και καμία άλλη @@κια..!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Αν θεωρείς ενδιαφέρουσα μια εκδρομή που θα δεις καμήλες, κυριλέ τα ξενοδοχεία της Τυνησίας και ονειρική μια βραδιά που θα σας πάνε να φάτε μια αηδία στην έρημο, πάω πάσο... απλά έλεγα μήπως να το ξανακοίταζες γιατί μου λες ότι θα είναι και γαμήλιο...
 

koyrsaros

Member
Μηνύματα
55
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
AUSTRALIA
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ(soon)
γαμηλιο ταξιδι στην τυνησια ειχαμε παει και εμεις.
8 μερες γυρος τυνησιας και οασεων....πολυ καλη εκδρομη με γεματο προγραμμα και σας την συνιστω.
αλλα
ειχαμε παει προ εξεγερσεων
τα περισοτερα ''χλιδατα'' ξενοδοχεια ανηκαν στον Προεδρο τον οποιο εριξαν και δεν γνωριζω την κατασταση γενικα της χωρας μετα την ενταση αυτη.
 

Rory

Member
Μηνύματα
13
Likes
46
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Βρε χαζουλη traveller.. Κάποιος μπορεί να μη γουστάρει εξωτικους παραδείσους.. Ελληνας είσαι, μπορείς οπότε θέλεις να πας σε ένα νησάκι και να απολαύσεις και ωραία τοπία και ωραία θάλασσα.. Κι επειδή ούτε εγώ ούτε η κοπέλα μου έχουμε δει τέτοια σκηνικά (καμηλες κτλ), ψηνομαστε για εκεί.. Μπορείς στο φόρουμ να διαβάσεις απόψεις και άλλων που έχουν κάνει το συγκεκριμένο ταξίδι και είναι απόλυτα ευχαριστημένοι.. Μετά, επειδή θα μου μείνουν και λεφτά όπως προειπα, θα πάω και μια βδομάδα στον καλύτερο προορισμό του κοσμου για γαμήλιο ταξίδι, τη Σαντορίνη! Κοινως, όπως τη βρίσκει ο καθενας..!
 

joannaki!

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΞΩΤΙΚΟΣ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ
Να σου πω.. Επειδή ρώτησα μερικά πρακτορεία, μου είπαν ότι δεν διαθέτουν ελληνόφωνα ξεναγό για την κρουαζιέρα στη Βαλτικη.. Οπότε εμένα με βλέπω για γυρο οασεων στην Τυνησία.. Είναι πολύ οικονομική εκδρομή και πολύ ενδιαφέρουσα αν δεν έχεις κάνει κάτι αντίστοιχο.. Ρίξε αν θέλεις μια ματιά στο 8ημερο προγράμματα.. Θα σκεφτόμουν ίσως και κάτι αντίστοιχο στην Αίγυπτο αλλά δεν θέλω να βγαίνω έξω και να πηγαίνω τοίχο τοίχο..! Βόλτες με καμπύλες, βεδουινικεσ βραδιες, κυριολεκτικά ξενοδοχεία κτλ.. Και κρατά λεφτά για κανά νησάκι λίγο αργότερα! Κρουαζιέρα μπορείς να πας λίγα χρόνια μετά με παρέα.. Αυτά!
Τελικά αναθεωρήσαμε τον προορισμό και θα πάμε για τρέλες στις Σευχέλλες... το κόστος παρόμοιο και πιο ξεκούραστο το ταξίδι!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom