Γαμηλιο Ταξιδι!!!Yeah!! Αλλά που??

zampeiros22

Member
Μηνύματα
80
Likes
1
Να μείνεις κοντά στον καθεδρικό(Duomo)...και κατά την γνώμη μου,κοντά στους σταθμούς,δεν κυκλοφορεί και ο καλύτερος κόσμος.
Αν έχεις 7 μέρες με την μεταφορά σου,δηλ.6 μέρες....άποψη μου 4 Βενετία,2 Φλωρεντία.Και αν θέλεις,μπορείς να κόψεις 1 μέρα απο Βενετία και να πας μία μονοήμερη Βερόνα πρωί και απόγευμα με τρένο,πάς Φλωρεντία.
Στο Duomo βρίσκω όμορφα ξενοδοχεία στην Βενετία πάλι τζίφος. Κάτι κοιτώνες με κοινά μπάνια . Ξέρετε κάποιο να μου πρτείνετε μου να είναι για νιόπαντρο ζευγάρι??:bleh::bleh::bleh:
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Στο Duomo βρίσκω όμορφα ξενοδοχεία στην Βενετία πάλι τζίφος. Κάτι κοιτώνες με κοινά μπάνια . Ξέρετε κάποιο να μου πρτείνετε μου να είναι για νιόπαντρο ζευγάρι??:bleh::bleh::bleh:
Για όλα τα βαλάντια έχει η Βενετία, απλά είναι πιο τσιμπημένη από άλλες πόλεις λόγω της μοναδικότητας της με λίγα οικονομικά/budget καταλύματα. Οι προτάσεις εξαρτώνται με τι θέλει να διαθέσει ο καθένας.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401

patriarchea

Member
Μηνύματα
71
Likes
88
Λοιπόν εγώ που είμαι παντρεμένη 14 χρόνια σου προτείνω να πας κάπου που όταν θα έχεις παιδιά θα είναι δυσκολότερο να πας. Για παράδειγμα Ιταλια,Ελβετια πας και αργότερα. Ακόμα και αν εχεις να αφήσεις κάπου τα παιδιά για να πας ταξίδι αργότερα ,πάντα προτιμας να πας κάπου που να μπορείς να γυρίσεις εύκολα σε περίπτωση ανάγκης. Οπότε διάλεξε ένα μέρος πιο εξωτικό για τώρα και άσε την Ευρωπη αργότερα που την γυρίζεις και σαν οικογενειάρχης.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
τη σκωτια γιατι τη βγαλαμε απο το τραπεζι;
ενα θα σου πω:ο μονος λογος για να παντρευτω καποτε ειναι ο μηνας του μελητος στη σκωτια!:haha:
η μερα θα ειναι μεγαλη, διαμονη σε ξενοδοχεια καστρα υπεροχη υπαιθρος προβατακια βροχη αερας ηλιος!σκετη απολαυση!
ειναι πολυ ρομαντικααααα!
οπου κ αν πατε τελικα:να ζησετε!
 

zampeiros22

Member
Μηνύματα
80
Likes
1
Γενικά με παιδιά θα είναι δύσκολα στο εξωτερικό. Θεωρώ ότι για γαμήλιο ταξίδι είναι πιο καλή η Φλωρεντία με Βενετία. Σκωτία θα πάμε με φίλους αργότερα..

jimp ψάχνω κάτω από 200 ευρώ σίγουρα την διανυκτέρευση...
 

zampeiros22

Member
Μηνύματα
80
Likes
1
Μηπως εννοεις συνολικα;Ποτε θες να πας;
Όχι βρε τι συνολικά... 29/08-31/08

Ψάχνω να δω αν με συμφέρει πρώτα να πάω αεροπορικώς Βενετία από Αθήνα να μείνω καποιες μέρες και μετά με τρένο Φλωρεντία και από εκεί να φύγω για Αθήνα ή να γυρίσω πίσω και να φύγω από Βενετία, προσπάθησα να βρω πόσο έχει το εισητήριο τρένου μπήκα σε μια σελίδα να κλείσω αλλά μάλλον κάτι λάθος κάνω. Ξέρετε συγκεκριμένη σελίδα και πόσο έχει το εισητήριο?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Όχι βρε τι συνολικά... 29/08-31/08

Ψάχνω να δω αν με συμφέρει πρώτα να πάω αεροπορικώς Βενετία από Αθήνα να μείνω καποιες μέρες και μετά με τρένο Φλωρεντία και από εκεί να φύγω για Αθήνα ή να γυρίσω πίσω και να φύγω από Βενετία, προσπάθησα να βρω πόσο έχει το εισητήριο τρένου μπήκα σε μια σελίδα να κλείσω αλλά μάλλον κάτι λάθος κάνω. Ξέρετε συγκεκριμένη σελίδα και πόσο έχει το εισητήριο?
342 μου βγάζει για 2 βραδιές, κάτω από 200 δηλαδή.

Τσέκαρε και αυτά.
http://www.booking.com/hotel/it/loc...-08-31;room1=A,A;homd=1;atlas_src=hp_iw_title

http://www.booking.com/hotel/it/loc...-08-31;room1=A,A;homd=1;atlas_src=hp_iw_title

http://www.booking.com/hotel/it/tor...-08-31;room1=A,A;homd=1;atlas_src=hp_iw_title

http://www.booking.com/hotel/it/loc...-08-31;room1=A,A;homd=1;atlas_src=hp_iw_title

για τρένο θα κοιτάξεις trenitalia και italotreno
 

zampeiros22

Member
Μηνύματα
80
Likes
1
342 μου βγάζει για 2 βραδιές, κάτω από 200 δηλαδή.
Τι 200 τι 171... Οκ θα τα κοιτάξω σε ευχαριστώ πολύ!! Μου είπαν ότι για πιο οικονομικά να μείνω στην περιοχή Νέστρε. Είναι πολύ μακριά?Επίσης για να πάμε με τις γόνδολες βόλτα αντί αυτές που χρησιμοποιούν οι τουρίστες και έχουν 100 βόλτα να χρησιμοποιήσουμε αυτές που έχουν οι ντόποιοι για την μεταφορά τους στα 10 ευρώ. Ισχύει κάτι τέτοιο?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom