Γαμηλιο ταξιδι

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το ζητημα τους ειναι ομως οτι δε θελουν Ευρωπη και δε θελουν και πολλες ωρες πτησης και πρεπει να ειναι και καλοκαιρι, οποτε πιανει η ζεστη σε πολλα "εξωτικα" μερη της βορειου Αφρικης και της Μεσης Ανατολης . Δυσκολη εξισωση μας εβαλε η Μιμικα
το "σιχαίνεται τα αεροπλάνα" εγώ το κατάλαβα ότι δεν θέλει ούτε "λίγες ώρες πτήσης"...άρα ταξίδι οδικώς (δηλ. Τουρκία και συνέχεια εκτός Ευρωπης) ή πλοίο (κρουαζιέρα ή Ισραήλ...). ας μας πει πιο συγκεκριμένα η φίλη. με πτήση ή χωρίς?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.042
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπερα σε ολους!
ειμαι η Μιμικα,καινουργιο μελος της παρεας σας!
λατρευω τα ταξιδια και ειχα την τυχη μεχρι σημερα να ταξιδεψω σε αρκετες χωρες, σ ολοκληρο τον κοσμο!συντομα θα φτιαξω και τον χαρτη μου..!
ηθελα την βοηθεια σας!
το καλοκαιρι παντρευομαι και αναζητω ΤΟΝ μαγευτικο προορισμο .
τι θα μου προτινατε?
ο αντρας μου σιχενεται τα αεροπλανα οποτε ψαχνω κατι σχετικα...κοντα(οχι ευρωπη)
ευχαριστωωωωωωωωωω:)
Το τι είναι καλό για τον καθένα μπορεί να είναι πολύ διαφορετικό. Άλλος θέλει να κλειστεί σε ένα δωμάτιο, ή έστω σε ένα κρουαζιερόπλοιο ή all-inclusive resort, για να χαλαρώσει και να χαρεί τον έρωτά του. Άλλος θέλει να εξερευνήσει ένα καινούργιο μέρος και να ανακαλύψει πράγματα. Άλλος θέλει να ικανοποιήσει κάποιο απόθημένο του, κ.ο.κ.
Αν ανήκετε στην πρώτη κατηγορία, πάρτε ένα κρουαζιερόπλοιο, ή πηγαίντε σε κάποιο τέτοιο resort (έχουμε μπόλικα και στην Ελλάδα) και μείνετε εκεί.
Αλλιώς, μπείτε σε διαδικασία αναζήτησης προορισμού.... Όμως για να είναι κοντά και σύντομη πτήση, θα πρέπει να είναι Ευρώπη.
Χωρίς καθόλου πτήση, μπορείτε να επιχειρήσετε για Βενετία ή για Κωνσταντινούπολη,
ή, ακόμη καλύτερα, με Ι.Χ. και ορεινά τρένα, στις Ελβετικές/Ιταλικές Άλπεις (που είναι υπέροχες και το καλοκαίρι).
 

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού..αρκεί να φεύγω
Ουπς!!!! Παιδιά δεν το πρόσεξα ......Βλακεία .....
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.031
H ώρα η καλή και από μένα! Θα συμφωνήσω για Μαρόκο! Εγώ είχα πάει Αύγουστο και δεν ταλαιπωρήθηκα από τη ζέστη! Πράγματι έχει πολλές εναλλαγές τοπίων: Μαρρακές και Φεζ έχουν χρώμα Ανατολής, Ραμπάτ και Μεκνές αρκετά ευρωπαϊκές, Καζαμπλάνκα σε αμερικάνικο ύφος και μην ξεχνάμε ότι η διαδρομή μέσα από το βουνό του Άτλαντα και τα βερβερίνικα χωριά είναι εκπληκτική εμπειρία! Συν του ότι υπάρχουν καταπληκτικά ξενοδοχεία σε στυλ ανατολίτικων παλατιών, δηλαδή ό,τι πρέπει για νεόνυμφους.

Ωστόσο, δεν κάνεις μία προσπάθεια να πείσεις τον άντρα σου και για πιο μακρυά? Υπάρχουν τόσο όμορφα μέρη.....
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Στο Μαροκο, οταν ειχα παει πριν απο απειρα χρονια ειχα λατρεψει και την Ταγγερη, την ειχα βρει χαριτωμενα ξεπεσμενη. Το Μαροκο ειναι ατελειωτο και αν προκειται να το επισκεφθει κανεις Ιουνιο εχει δυο πολυ σημαντικα φεστιβαλ μουσικης: ενα στη Φεζ και ενα στην Essaouira (αλλη μια εντυπωσιακη λευκη πολη που βρεχεται απο τον Ατλαντικο).Επειδη απευθειας πτησεις δεν υπαρχουν απο Ελλαδα σας προτεινω να το κοψετε στο Παρισι η στη Μαδριτη, να κατσετε κανα δυο μερες, δεν ειναι και ασχημα και μετα να συνεχισετε για παρακατω. Εξαρταται βεβαια κι αν εχετε βεβαια το απαραιτητο χρονικο περιθωριο.
 

zante

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Έλα μου ντε?
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Κωνσταντινούπολη, παράλια Μικράς Ασίας, έχεις πάει Μιμίκα; Δεν έχω πάει και δεν στο προτείνω από προσωπική πείρα, αλλά επειδή είπες ότι θέλεις κάπου κοντά, που να φτάνεις με πολύ λίγη ώρα "πέταγμα" και που να μην είναι στην Ευρώπη, μου ήρθε αυτό στο μυαλό.....μου πέρασε από το μυαλό και το Ντουμπάι, το οποίο από ότι ξέρω, είναι γύρω στις 5 ώρες μακριά (νορμάλ απόσταση), αλλά το καλοκαίρι υποθέτω ότι θα κάνει απίστευτη ζέστη.....:roll: Αλήθεια, γιατί απορρίπτεις τη Γηραιά Ήπειρο;
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
γειά σου titika καλώς ήρθες στην εκπομπή μας !!
ελάτε χανιά συνδυάζετε και ευρώπη και αφρική!!!!
να ζήσετε και καλά ταξίδια.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Μιμικα επειδη αναζητας τον μαγευτικο προορισμο,με αντρα που σιχαινεται τα αεροπλανα,θελεις ναναι κοντα,και να εχει ολιγον Ευρωπη....
θα συμφωνησω απολυτα με τη Ρενατα,η λυση ειναι μια
ΚΡΗΤΗ
ΧΑΝΙΑ


Παντως ειναι κριμα να κοψεις τα αεροπορικα ταξιδια,λογω του αντρα σου,προσπαθησε να τα αγαπηση κι`αυτος.:airplane:
 

ΜΙΜΙΚΑ

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Άντε η ώρα η καλή! Τώρα μας βάζεις δύσκολα: Δε θες Ευρώπη, ο άντρας δεν αντέχει τα αεροπλάνα και θα είναι και καλοκαίρι: Ζόρια. Η Μέση Ανατολη (ΗΑΕ και Αίγυπτος) αποκλείεται λογω ζέστης, δε λέει να περάσετε αγκαλιά με το κλιματιστικό το μήνα του μέλητος. Το πολύ καμιά Τυνησία, αλλά μη φανταστείς και τίποτε το εκθαμβωτικό, η έρημος που αξίζει θα βράζει. Ενδεχομένως το Μαρόκο θα ήταν ομορφο, γιατί έχει τρομακτικές εναλλαγές τοπίου πολλές όμορφες πόλεις και γραφικά χωριά, αλλά πάλι για να φθάσει κανείς πρέπει να αλλάξει δύο αεροπλάνα. Εξ όσων γνωρίζω δεν έχει απευθείας πτήση: οπότε πέφτουμε στο πρόβλημα του συζύγου. Οι Σευχέλλες πάλι πολλές ώρες πτήση. Μήπως να το αφήσετε το ταξίδι για το φθινόπωρο;
Καλησπερα και παλι!!!!
ευχαριστω κατ αρχην ολους σας για τις απαντησεις και το..ενδιαφερον!
για να μαι ειλικρινεις και γω η κακομοιρα κατι εξωτικο φανταζομουν για γαμηλιο ταξιδι.
εχω ταξιδεψει αρκετα στην κεντρικη ευρωπη,ημουν φοιτητρια 3 χρονια στο παρισι και 1 στις βρυξελλες οποτε.....:roll:

για Σευχελλες τι θα λεγατε?
μηπως να ποτισω τιποτα τον αντρα μου??????:D:D:D
 

ΜΙΜΙΚΑ

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
γειά σου titika καλώς ήρθες στην εκπομπή μας !!
ελάτε χανιά συνδυάζετε και ευρώπη και αφρική!!!!
να ζήσετε και καλά ταξίδια.
Επεσες σε λατρη της κρητης!!!!!!!!!!!
εχουμε περασει με τον μελλοντα συζυγο 3 καλοκαιρια στο υπεροχο αυτο νησι!!!!!!!!!
3 χρονιες συνεχεια ερχομασταν για 15 ολοκληρες μερες.
θεωρω οτι ταχουμε δει σχεδον...ολα
Και σιγουρα θα ξαναερθουμε.ισως με παιδακια αυτη τη φορα......
σ ευχριστωωω
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Σευχελλες,Μαυρικιος,Μαλβιδες,ειναι super για γαμηλιο ταξιδι.:surf1:

Βρες λυση.
Ποτισε τον,ναρκωσε τον,κανε κατι.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.032
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom