Γαστρονομικές ιδέες και γλυκές απολαύσεις

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Για να μη χανουμε το χρονο μας πηγαινοντας στα τυφλα, μηπως μπορεις να μας πεις που ειναι;
Αααααα, δε λειτουργεί έτσι! Τριγυρίζεις συνεχώς όλη μέρα και δοκιμάζεις παντού μέχρι να το βρείς! :haha:

Πάντως, αν περιορίσετε τη βόλτα σας στην αγορά του Eminonu (πέριξ της Αιγυπτιακής), έχετε περισσότερες πιθανότητες... ;)
 

Daphne 1231

Member
Μηνύματα
34
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντιν/πολη ξανα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια
Αααααα, δε λειτουργεί έτσι! Τριγυρίζεις συνεχώς όλη μέρα και δοκιμάζεις παντού μέχρι να το βρείς! :haha:

Πάντως, αν περιορίσετε τη βόλτα σας στην αγορά του Eminonu (πέριξ της Αιγυπτιακής), έχετε περισσότερες πιθανότητες... ;)
Aαα ενταξει λοιπον..Μονο πες μας οπως κοιταζω την Αιγυπτιακη Αγορα, απο το Υeni Cami, που παω;Αριστερα;;Δεξια;;Ευθεια;;(Ελα, βοηθα λιγο παραπανω...):minion please:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.108
Χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω τις γνώσεις του ειδικού αν θες κάτι πιο απλό, εγώ φτιάχνω αυτή (με κοκκινόψαρο ή μπακαλιάρο κατά προτίμηση)
https://www.sintagespareas.gr/sintages/psarosoupa.html

Την φτιάχνω με τις παραλλαγές, δηλαδή δεν αυγοκόβω και δε βάζω ρύζι, αλλά παίρνω μέρος από τα βρασμένα λαχανικά τα λιώνω στο μούλτι και τα προσθέτω στη σούπα για να βγει λίγο πιο πηχτή.. Η ψαρόσουπα είναι από τα αγαπημένα μου φαγητά!
Η παραλλαγη που προτεινεις μου "ακουγεται" καλυτερη γιατι ρυζια κ αυγα στην ψαροσουπα τα θεωρω μπλιαξ!!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Aαα ενταξει λοιπον..Μονο πες μας οπως κοιταζω την Αιγυπτιακη Αγορα, απο το Υeni Cami, που παω;Αριστερα;;Δεξια;;Ευθεια;;(Ελα, βοηθα λιγο παραπανω...):minion please:
Λυπάμαι... Το GPS που έχω καταπιεί λειτουργεί μόνον επί τόπου - όχι εξ αποστάσεως. Και βοηθάει και η μύτη!

Πέρα από πλάκα: Πραγματικά δεν μπορώ να σου πω γιατί δεν ξέρω ούτε πώς λέγεται ο δρόμος ούτε προς τα πού βρίσκεται σε σχέση με διάφορα σημεία αναφοράς. Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι όταν βρεθώ εκεί, σε 5 λεπτά θα τό'χω εντοπίσει.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Λυπάμαι... Το GPS που έχω καταπιεί λειτουργεί μόνον επί τόπου - όχι εξ αποστάσεως. Και βοηθάει και η μύτη!
Η μύτη είναι η καλύτερη μέθοδος αλλά αυτό εδώ είναι;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.376
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom