Γεια σας από τον «Καινούργιο»

intial3

Member
Μηνύματα
9
Likes
0

Το όνομά μου είναι Γιώργος με καταγωγή από Τρίκαλα αλλά εδώ και 10 = χρόνια ζω και εργάζομαι στο Κιλκίς.
Ταξίδια μακρινά δεν έχω κάνει μέχρι στιγμής λόγο υποχρεώσεων.
Βέβαια έχω γυρίσει αρκετά στην Ελλάδα ιδικά όπου υπάρχουν βουνά.
Κάναμε επίσης και ένα ταξίδι πέρυσι στη Βουλγαρία Ρουμανία
 

elli_sugar

Member
Μηνύματα
22
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Γρανάδα...ξανα :-)
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Καλως ηρθες Γιωργο! Ευχομαι καλες βολτουλες κ αφου σ'αρεσουν τα βουνα ~αν δεν εχεις παει ηδη~ να πας για ενα 2ημερο στο Φαλακρο της Δραμας..(ή γιατι οχι στο δασος της Ελατιας~Καράντερε) ειναι κ κοντα,ειναι κ πολυ ομορφα τα παντα απο εκει πανω....:rolleyes:
 

intial3

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα.
Στο φαλακρό ανέβηκα το χειμώνα του 2004 και 2005
Και γενικά έχω πάει στα περισσότερα βουνά της Β. Ελλάδας και όχι μόνο
Απλά δεν έκανα στο εξωτερικό πολλά ταξίδια
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
:welcome2: kαλη παραμονη στο φορουμ
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
Καλως τον Γιωργο...δεν εχω πάει Τρικαλα..αλλα είμαι από το Κιλκίς:D

Δε νομιζω να εχεις ενθουσιαστει με την πόλη..αλλα βρες ευκαιρίες για τη φύση!!
Προτείνω καφέ στα Μεγάλα Λιβάδια (παραδοσιακο..πλεον) χωριό..σε μεγάλο υψόμετρο..με απιστευτη διαδρομή(ξεκινάς απο Πολύκαστρο..Καστανερή..και ανεβαίνεις)..σχεδον μέσα απο τα δάση πανω στα βουνα..με τρομερα χρώματα..αναλόγως την εποχή. Καφέ στο "κασα ντι λεμνου"..ξύλινο καφέ με πολύ καλή φιλοξενία..(θα βρεις παρέα ακόμη κι αν πασ μόνος). Το ονομα δεν ειναι ιταλικο..ειναι στη βλαχικη διαλεκτο!!!!:shock:

Καλα ταξίδιααααα !!!!
 

intial3

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Καλως τον Γιωργο...δεν εχω πάει Τρικαλα..αλλα είμαι από το Κιλκίς:D

Δε νομιζω να εχεις ενθουσιαστει με την πόλη..αλλα βρες ευκαιρίες για τη φύση!!
Προτείνω καφέ στα Μεγάλα Λιβάδια (παραδοσιακο..πλεον) χωριό..σε μεγάλο υψόμετρο..με απιστευτη διαδρομή(ξεκινάς απο Πολύκαστρο..Καστανερή..και ανεβαίνεις)..σχεδον μέσα απο τα δάση πανω στα βουνα..με τρομερα χρώματα..αναλόγως την εποχή. Καφέ στο "κασα ντι λεμνου"..ξύλινο καφέ με πολύ καλή φιλοξενία..(θα βρεις παρέα ακόμη κι αν πασ μόνος). Το ονομα δεν ειναι ιταλικο..ειναι στη βλαχικη διαλεκτο!!!!:shock:

Καλα ταξίδιααααα !!!!
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα Μαριζάκι .
Στα Μ λιβάδια πηγαίνω συχνά η για καφεδάκι η πεζοπορία στις γύρω κορυφές πιο πολύ χειμώνα βέβαια (πολύ ωραίο μέρος) ο Μάκης και ο Αστέρης στο ‘’ Σπίτι από ξύλο ‘’ είναι φίλοι .;)
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα Μαριζάκι .
Στα Μ λιβάδια πηγαίνω συχνά η για καφεδάκι η πεζοπορία στις γύρω κορυφές πιο πολύ χειμώνα βέβαια (πολύ ωραίο μέρος) ο Μάκης και ο Αστέρης στο ‘’ Σπίτι από ξύλο ‘’ είναι φίλοι .;)
Αληθεια;! Πηγαινεις;! Ποσο χαιρομαι που εχει γινει γνωστο αυτο το χωριο επιτελους..που εχει αναδειχτει αυτη η φυση!:clap: Εγω τον Μακη εχω γνωρισει μονο..Νομίζω ότι το μαγαζί τους έχει δωσει ώθηση στο Μ.Λιβάδια!..και κάθε φορα που το σκεφτομαι..μόνο μπράβο:clap: μπορώ να πω..για μια τέτοια κίνηση!!!Δυστυχως τωρα που μενω στη Κρητη δεν ανεβαινω συχνα..και ειδικα στα Μ.Λιβαδια.:(

Καλα να περνας λοιπον στο Βορρα..και καλα ταξίδια!!!
 

intial3

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Αληθεια;! Πηγαινεις;! Ποσο χαιρομαι που εχει γινει γνωστο αυτο το χωριο επιτελους..που εχει αναδειχτει αυτη η φυση!:clap: Εγω τον Μακη εχω γνωρισει μονο..Νομίζω ότι το μαγαζί τους έχει δωσει ώθηση στο Μ.Λιβάδια!..και κάθε φορα που το σκεφτομαι..μόνο μπράβο:clap: μπορώ να πω..για μια τέτοια κίνηση!!!Δυστυχως τωρα που μενω στη Κρητη δεν ανεβαινω συχνα..και ειδικα στα Μ.Λιβαδια.:(

Καλα να περνας λοιπον στο Βορρα..και καλα ταξίδια!!!
Μικρό το κακό αφού μένεις Κρήτη :D ατελείωτες οι ομορφιές της :)
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
Κ αφου μου δινεις την αφορμη..θα γκρινιαξω:D:D... ... ...
ατελειωτες οι ομορφιες της αλλα εμενα μου λειπει ο βορρας:(!..το κρυο του χειμωνα..το τζακι..τα γαντακια..κ γενικα ολη η υπολοιπη Ελλαδα..που τωρα δε μπορω να επισκευτω συχνα:(

(οριστε...γκρινιαξα!:roll:)
 

intial3

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Κ αφου μου δινεις την αφορμη..θα γκρινιαξω:D:D... ... ...
ατελειωτες οι ομορφιες της αλλα εμενα μου λειπει ο βορρας:(!..το κρυο του χειμωνα..το τζακι..τα γαντακια..κ γενικα ολη η υπολοιπη Ελλαδα..που τωρα δε μπορω να επισκευτω συχνα:(

(οριστε...γκρινιαξα!:roll:)
Δικαίως γκρινιάζεις πιστεύω.. ούτε εγώ θα μπορούσα να ζήσω χωρίς αυτά καλό και το καλοκαίρι και οι ζέστες αλλά μπροστά στη μαγεία του χιονισμένου τοπίου και τη θαλπωρή που προσφέρει το τζάκι σε συνδυασμό με τη γράπα:roll: της περιοχής,, δε λέει τίποτα :)
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
Αααααχ...μη περιγραφεις αλλο..ΜΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΑΛΛΟ!!;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.920
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom