Γεια σε ολους

koyanaskatsi

Member
Μηνύματα
14
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Λαος/Ν.Βιετναμ ή Σουματρα
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος κοσμου περπατωντας
Δεν είναι δυνατόν να ξεφύγεις από τον χαρακτήρα του φόρουμ γιατί τον χαρακτήρα τον καθορίζει ο καθένας με τον τρόπο γραφής του. Περιμένω και εγώ ανυπόμονα τις ιστορίες σου, σαν καινούργια και εγώ στο φόρουμ πρέπει να πω ότι περιγράφοντας ένα ταξίδι το ξαναέζησα, έβαλα σε σειρά τις αναμνήσεις μου, ξέθαψα γεγονότα που τα είχα μισοξεχάσει. Τελικά μια ιστορία δεν την γράφεις μόνο για τους συμφορουμίτες αλλά περισσότερο για τον εαυτό σου.
Και βεβαια ειναι δυνατον, και πολυ ευκολο! Υπαρχουν πραγματα που δεν θα γραψω για το λογο οτι δεν νομιζω οτι σηκωνει το κλιμα. Εγω ειμαι της αποψης οτι για να γνωρισεις την ποικιλομορφια μιας χωρας, πρεπει να εχεις αποψη για οσο το δυνατον περισσοτερα στοιχεια που την απαρτιζουν. Αυτα που καποιες φορες θα θεωρουνταν «παρανομα» και δεν θα τα αναφερω αλλα θα εννοουνται διακριτικα ;)
 

koyanaskatsi

Member
Μηνύματα
14
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Λαος/Ν.Βιετναμ ή Σουματρα
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος κοσμου περπατωντας
Συμφωνουμε σ'αυτο Ιωαννα - και στο ταξιδι ονειρο :lol:

koyanaskatsi , ενα μηνα καθε φορα πως γυριζες πισω βρε παιδι μου! Εγω παω για δυο εβδομαδες και παραμιλαω για μερες οταν επιστρεφω! Πως σου φανηκε το Trang και τα νησια απεναντι?

Εγω παραμιλουσα για εβδομαδες. Ποτε δεν γυριζεις πισω απο ενα τετοιο ταξιδι... Ενα κομματι μενει εκει που ησουν.

Το Trang αν και ειχε πολλους μουσουλμανους ηταν πολυ ωραια. Μην περιμενεις οτι θα βρεις ιδιαιτερα πραγματα, αλλα η απλοτητα της ταυλανδικης επαρχιακης πολης ειναι κατι που προσωπικα λατρευω. Τα νησια απεναντι οπως και ολα στην Andaman sea ειναι απλα ..τελεια
:D
 

koyanaskatsi

Member
Μηνύματα
14
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Λαος/Ν.Βιετναμ ή Σουματρα
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος κοσμου περπατωντας
Καλωσόρισες koyanaskatsi!!! :)
Εκτός από Καμπότζη, θα ήθελα να διαβάσω και μία ιστορία για Βόρεια Ταϋλάνδη! Οπότε περιμένω! ;)

καλως σας βρηκα vario..

αρκει να εχεις υπομονη! εχω τοσα να γραψω για καμποτζη και λιγο χρονο για να το κανω.. θα μπορουσα να βοηθησω με καποια μυνηματα αν σε ενδιαφερει αμμεσα
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.974
Likes
9.405
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μην περιμενεις οτι θα βρεις ιδιαιτερα πραγματα, αλλα η απλοτητα της ταυλανδικης επαρχιακης πολης ειναι κατι που προσωπικα λατρευω. Τα νησια απεναντι οπως και ολα στην Andaman sea ειναι απλα ..τελεια :D
Καλα το περιμενα οτι θα απαντουσες κατι τετοιο. Η περιοχη δεν ειναι ιδιαιτερα τουριστικη και ανεπτυγμενη απ'οσο ξερω , αλλα αυτη ειναι και η ομορφια της. Ελπιζω να με βγαλει ο δρομος προς τα κει συντομα..:D
Ειδα οτι ξεκινησες το αρθρο σου :clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
886.005
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom