Γύρος Πελοποννήσου

gd197

Member
Μηνύματα
73
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία check, άλλα τώρα
πάντως αν 23 Ιουλίου είσαι Λακωνία, θα μπορούσες να πας Μονεμβάσια. Γιορτάζεται η απελευθέρωση της πόλης από τους Τούρκους και έχουν διάφορες εκδηλώσεις, συναυλίες, βεγγαλικά κλπ. και αν σου αρέσουν τέτοια "σκηνικά" θα σου αρέσει
 

trelospektis

Member
Μηνύματα
65
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια
Ταξίδι-Όνειρο
Nordkapp
Καλημερα παιδεια σε περιπου 10 μερες θα παω στο Γυθειο, (δεν ξερω αν το εγραψα στο σωστο σημειο του φορουμ) μηοπως ξερει κανενας αν υπαρχει κλειστο παρκινγκ και ποσο ειανι ι τιμη της ωρασ η μιας μερας ολοκληρησ??? αν υπαρχει και καενα σιτε που να εχει τετοιες πληροφοριες θα ημουν ευγνωμων. Ευχαριστω
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
σωστα...το καλοκαιρι ολα αυτα τα πετρινα γινονται σαν φουρνος...
αν πχ επιλεξει κανεις να μεινει καλοκαιρι στην Μονεμβασια θα ειναι λες κ εισαι Τυνησια
Παιδια επειδη ζω σε πετρινο σπιτι ...τα ντουβαρια ειναι τοσο χοντρα που δεν πυρωνουν τοσο οσο νομιζετε.
Ενταξει δε λεμε οτι κανει και κρυο εκει μεσα κατακαλοκαιρο ...αλλα ουτε πυρωνεις ..ουτε τσουρουφλιζεσαι...ειδικα στο ισογειο και στις καμαρες που εχουμε ..εχει δροσια .
Παλια που δεν ειχαμε aircondition (καλα ουτε τωρα εχουμε γιατι δυσκολα τρυπαει η πετρα),aircooler και τα συναφη ...οταν εβαζε περισσοτερη ζεστη κατεβαιναμε και κοιμομασταν στις καμαρες.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλημερα παιδεια σε περιπου 10 μερες θα παω στο Γυθειο, (δεν ξερω αν το εγραψα στο σωστο σημειο του φορουμ) μηοπως ξερει κανενας αν υπαρχει κλειστο παρκινγκ και ποσο ειανι ι τιμη της ωρασ η μιας μερας ολοκληρησ??? αν υπαρχει και καενα σιτε που να εχει τετοιες πληροφοριες θα ημουν ευγνωμων. Ευχαριστω
Parking Πόλεων Δημοτικό πάρκινγκ Γυθείου | Parking Πόλεων - Αυτοκίνητο stigmap.gr
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πολύ σωστά... κάτι ξέρανε οι πρόγονοί μας που έχτιζαν πέτρινα σπίτια με τοίχους πάχους μισού ή και ενός μέτρου... το απόλυτο φυσικό air-condition!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Καλημερα παιδεια σε περιπου 10 μερες θα παω στο Γυθειο, (δεν ξερω αν το εγραψα στο σωστο σημειο του φορουμ) μηοπως ξερει κανενας αν υπαρχει κλειστο παρκινγκ και ποσο ειανι ι τιμη της ωρασ η μιας μερας ολοκληρησ??? αν υπαρχει και καενα σιτε που να εχει τετοιες πληροφοριες θα ημουν ευγνωμων. Ευχαριστω
Tο Γύθειο εχει ενα μικρό δημοτικό χώρο για παρκαρισμα , αλλά δεν πληρώνεις .
Γιατί χρειαζεσαι κλειστο παρκινγκ ; Αν φοβασαι , δεν υπαρχει λόγος .
Ως τώρα ευτυχώς δεν εχουμε κρουσματα κλοπών , αυτή τη στιγμη δουλευω και έχω το αυτοκινητο μου ξεκλείδωτο 100 μέτρα μακρυά ...
Απο ότι θα καταλαβες , ζω στο Γύθειο ....
 

trelospektis

Member
Μηνύματα
65
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια
Ταξίδι-Όνειρο
Nordkapp
Δεν το λεω απο την αποψη της κλοπης,αλλα επειδη πολλες περιοχες της ελλαδος εχουν κλειστα παρκιν και ειναι πανακριβα. Απλα αν υπηρχε θα ηθελα πληροφοριες για να ξερω ετσι ωστε να κανω σωστα τον προυπολογισμο μου,εξαλλου οσο και περιεργο μπορει να σου φαινεται τα λεφτα που θα δωσω να παμε απο θεσσαλονικη γυθειο κυθηρα ειναι πολυ λιγοτερα σε σχεση με το αεροπλανο(γυρω στα 400 πανε ελα με αμαξι και 500 πανε ελα με αεροπλανο) και φυσικα δεν εχω μεσα στης επιλογες μου το πλοιο απο θεσσαονικη γιατι για να φτασουμε θα κανουμε μια εβδομαδα!
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Ο χάρτης που δίνει ο mpiftex είναι το απόλυτο! Προυποθέτει βέβαια λίγο τρέξιμο, και αφήνει έξω φοβερές ορεινές περιοχές που πρέπει να γίνουν σε άλλο ταξίδι. Η Πελοπόνησος για μένα έχει την μεγαλύτερη ποικιλία σε αξιοθέατα απο ότι οποιαδήποτε άλλη περιοχή, αξίζει 100%
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Γεια και απο μένα. Λίγες ερωτήσεις έχω : Σκέφτομαι για το καλοκαίρι να πάμε Πελοπόννησο. Μονεμβασία και ανατολική Πελοπόννησο έχω ξαναπάει θέλω να κινηθώ στην δυτική πλευρά.
Σκέφτομαι να περάσω απέναντι απο Λιδορίκι - Αίγιο
Καλάβρυτα
Ζαχάρω-Μεθωνη
Και μετά ανατολικά προς Οιτυλο-Γύθειο και επιστροφή.
Θα πρέπει να κλείσω απο πριν τα ξενοδοχεία ή θα μπορώ να βρω και εκει (για Ιούλιο)
Αν υπάρχει διαθεσιμότητα θα μπορούμε να είμαστε αρκετά ευέλικτοι με το πρόγραμμα... όπου μας αρέσει μένουμε και όσες μέρες θέλουμε!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.042
Γεια και απο μένα. Λίγες ερωτήσεις έχω : Σκέφτομαι για το καλοκαίρι να πάμε Πελοπόννησο. Μονεμβασία και ανατολική Πελοπόννησο έχω ξαναπάει θέλω να κινηθώ στην δυτική πλευρά.
Σκέφτομαι να περάσω απέναντι απο Λιδορίκι - Αίγιο
Καλάβρυτα
Ζαχάρω-Μεθωνη
Και μετά ανατολικά προς Οιτυλο-Γύθειο και επιστροφή.
Θα πρέπει να κλείσω απο πριν τα ξενοδοχεία ή θα μπορώ να βρω και εκει (για Ιούλιο)]


Λογικά στα Καλάβρυτα θα έχει διαθεσιμότητα καλοκαιριάτικα. Για τους άλλους προορισμούς, ξέρω γω, πως να ξέρει κανείς έτσι γενικά κι αόριστα;
 

Ellinaras

Member
Μηνύματα
24
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΣΚΩΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΚΑΛΑΠΑΓΚΟΣ
Γεια και απο μένα. Λίγες ερωτήσεις έχω : Σκέφτομαι για το καλοκαίρι να πάμε Πελοπόννησο. Μονεμβασία και ανατολική Πελοπόννησο έχω ξαναπάει θέλω να κινηθώ στην δυτική πλευρά.
Σκέφτομαι να περάσω απέναντι απο Λιδορίκι - Αίγιο
Καλάβρυτα
Ζαχάρω-Μεθωνη
Και μετά ανατολικά προς Οιτυλο-Γύθειο και επιστροφή.
Θα πρέπει να κλείσω απο πριν τα ξενοδοχεία ή θα μπορώ να βρω και εκει (για Ιούλιο)
Αν υπάρχει διαθεσιμότητα θα μπορούμε να είμαστε αρκετά ευέλικτοι με το πρόγραμμα... όπου μας αρέσει μένουμε και όσες μέρες θέλουμε!
Με αυτή την κρίση δεν νομίζω να μη βρεις και ειδικα Ιούλιο.Απλά θα σου έλεγα να έχεις μία λίστα από προτεινόμενα καταλύματα ανά περιοχή για να μη βαδίζεις τελείως στα τυφλά...
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Με αυτή την κρίση δεν νομίζω να μη βρεις και ειδικα Ιούλιο.Απλά θα σου έλεγα να έχεις μία λίστα από προτεινόμενα καταλύματα ανά περιοχή για να μη βαδίζεις τελείως στα τυφλά...
Ναι έχεις δίκιο.... Είσαι από κείνα τα μέρη; Υπάρχουν αρκετά καταλύματα (ενοικιαζόμενα δωμάτια/ξενοδοχεία) και για να μην αρχίσω από τώρα τα τηλέφωνα ξέρεις τι τιμές παίζουν;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.734
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom