Ιαπωνία Δεν είναι το Big Brother - Είναι το... Onii Chan!

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
ναι ναι όταν τελειώσεις να το εκδόσεις! απλώς βρε άνθρωπε, λίγο πιο μικρά κεφάλαια αν γίνεται... δυσκολάκι κάποιος να αφιερώνει σερί ένα τέταρτο για να σε διαβάσει, άσε που αν αρχίσει δεν ξεκολλά...
 

jpsih

Member
Μηνύματα
243
Likes
110
Επόμενο Ταξίδι
???
εναγωνιως περιμενουμε τη συνεχεια..

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Τι ιστορία! Γουστάρω τρελά. Εγώ όμως θέλω πιο μεγάλα κεφάλαια σε αντίθεση με τον θειο. Δεν μου φτάνουν.... Στο επόμενο ταξίδι σας Dva να με υπολογίζεις. Θα κάνουμε μεγάλες στράκες...
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Βρε θείο, μονορούφι το διαβάσαμε, κι εσύ νομίζω...Άστον καλέ τον άνθρωπο, μην τον αποπαίρνεις και μας αφήσει με καμιά παράγραφο στο επόμενο και φάμε τα λυσσακά μας :D
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
ΥΓ. Αν καταλαβα καλα ο Big Brother η Onii Chan η οπως αλλιως λεγεται στα ιαπωνικα ειναι η Πανδωρα;
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
απλώς βρε άνθρωπε, λίγο πιο μικρά κεφάλαια αν γίνεται... δυσκολάκι κάποιος να αφιερώνει σερί ένα τέταρτο για να σε διαβάσει, άσε που αν αρχίσει δεν ξεκολλά...
Να σου πω την αλήθεια, σκεφτόμουν όντως να το κόψω στα δύο αυτό το κεφάλαιο, αλλά άρχισα να το γράφω και με έπιασε οίστρος και λέω μην πάει χαμένος. Άσε που ήταν απλά περιγραφή μιας μόνο ημέρας, οπότε αν το έκοβα θα παραπήγαινε. Επίσης καλά βρε παιδιά όλα αυτά περί έκδοσης της ιστορίας, αλλά ποιος εκδότης θα εξέδιδε κάτι τέτοιο :haha: Δε το λέω επειδή δε το θεωρώ καλό, απλά παραείναι πλακατζίδικο και έχει πολλά εσωτερικά αστεία που δε τα καταλαβαίνει κανείς εκτός φόρουμ :bleh:

Τι ιστορία! Γουστάρω τρελά. Εγώ όμως θέλω πιο μεγάλα κεφάλαια σε αντίθεση με τον θειο. Δεν μου φτάνουν.... Στο επόμενο ταξίδι σας Dva να με υπολογίζεις. Θα κάνουμε μεγάλες στράκες...
Dim Kyr είσαι μια από τις πηγές έμπνευσής μου σε αυτό το φόρουμ (να, το είπα!) από τότε που διάβασα την επαρκώς ειρωνική, καυστική και απολαυστική ιστορία σου για την Ινδοκίνα, αποφάσισα ότι θέλω κι εγώ τη δική μου.

ΥΓ. Αν καταλαβα καλα ο Big Brother η Onii Chan η οπως αλλιως λεγεται στα ιαπωνικα ειναι η Πανδωρα;
Η ιδέα της ιστορίας είναι βασισμένη σε αυτά τα πολύχρωμα και ατσούμπαλα ιαπωνικά σόου, που δείχνουν παίκτες να κάνουν ένα σωρό παράξενα πράγματα. Όταν έγραψα τον τίτλο, ήθελα απλά να παίξω με αυτή την ιδέα, αλλά μετά είδα ότι ο ρόλος της Πανδώρας μου άρεσε και ταίριαζε γάντι οπότε μας προέκυψε γάμος :haha:

Ευχαριστώ τους πάντες για το ενδιαφέρον, τα προσεχώς θα ακολουθήσουν το Σ/Κ και το επόμενο κεφάλαιο από Δευτέρα.
 

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
Φίλε DvaSrca, πολύ χαίρομαι που γράφεις (με τον τρόπο που γράφεις) για τον ονειρεμένο μου προορισμό!!! :clap:
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
τα προσεχώς θα ακολουθήσουν το Σ/Κ και το επόμενο κεφάλαιο από Δευτέρα.
Γιατί, αύριο τι θα κάνεις δηλαδή?? :roll: :D
Ε ναι, είμαι ανυπόμονη όταν διαβάζω κάτι που με ξετρελλαίνει!!! :clap:
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Πως και δεν απείλησες με κανά μαστίγιο με τις 9 ουρές αυτή τη φορά. Με εντυπωσιάζεις! :bleh:
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Πως και δεν απείλησες με κανά μαστίγιο με τις 9 ουρές αυτή τη φορά. Με εντυπωσιάζεις! :bleh:
Γιατί ο Dva δεν είναι σαν τις άλλες δύο κυρίες (ονόματα δε λέμε, οικογένειες δε θίγουμε) που όλη την ημέρα σιδερώνουν και τινάζουν χαλιά, αντί να καθήσουν να γράψουν καμιά αράδα που περιμένει πώς και πώς το κοινό τους!! :mad: :bleh:
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Λοιπόν μόλις παρατήρησα ότι δεν ανέφερα τίποτα στο πρώτο κεφάλαιο για το θεϊκό χάρισμα της Τουτούς, όμως είναι ένα χάρισμα που ανακάλυπτε κάθε μέρα όλο και περισσότερο ότι είχε, οπότε μπορεί να προστεθεί στο επόμενο κεφάλαιο χωρίς να διακόψει τη ροή της ιστορίας μας :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.710
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom