Δεν μπορώ να αποφασίσω. Που να πάω;

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Λοιπον,εχω παει σε ολες τις πολεις που εχεις γραψει και αν ημουν στη θεση σου, μιας και δεν μπορω το πολυ κρυο (αλλο που μενω στο Μοναχο) ,θα πηγαινα Lisboa.Ειναι απο τις πιο ομορφες πολεις που εχω δει,φτηνα (οχι οσο η Κρακοβια βεβαια) αλλα και πανεμορφα.

Edit:Αν θες χριστουγεννιατικη ατμοσφαιρα και ετσι πηγαινε νυρεμβεργη (μεσω μοναχου),απλα πανεμορφα.
 

Wintersun

Member
Μηνύματα
33
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Washington, DC
Ταξίδι-Όνειρο
Monument Valley,AZ
Θα σου προτεινα σιγουρα Γερμανια ,μονο και μονο λογω Χριστουγεννων...αν απο την αλλη θες κατι διαφορετικο και να αποφυγεις το ψοφοκρυο τοτε βουρ για Λισσαβωνα!!
κατι ξερανε οι Απαραδεκτοι που ειχανε παει εκει(για να ν'αναστησουν το γαμηλιο ταξιδι τους,ο Σπυρος και η Δημητρα!!)
Aparadektoi 33 - Πορτογαλία (Λος Απαραδεκτάος)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Λισσαβονα.Σιγουρα πιο ηπιος καιρος,αλλα και πολυ γραφικη,ηρεμη,διαφορετικη,πολη.Μοιαζει με την Ελλαδα και εχει πολυ ενδιαφεροντα μερη να επισκεφθεις.
 

shashass

Member
Μηνύματα
29
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου..ελπίζω..σύντομα
Ταξίδι-Όνειρο
Τανζανία
Προτείνω κι εγώ Λισαβώνα..Από τις πιο όμορφες αναμνήσεις..Πολύ όμορφη πόλη..Χειμώνα βέβαια δεν ξέρω πώς θα είναι, αλλά αξίζει μια δοκιμή!!
 

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
Εγω δεν εχω παει σε καμια απο τις προαναγερομενες πολεις.Απ'οτι ομως εχω ψαξει και μου εχουν πει το Μοναχο ισως ειναι η καλυτερη επιλογη για Χριστουγεννα(αν και περασαν) και γενικως για χειμωνα.Απο 'κει και περα η Λισσαβωνα νομιζω ειναι η καλυτερη απο τις υπολοιπες..Καλα να περασεις οπου και αν πας!
 

KALLIS

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά !!! με την γυναίκα μου και ένα φιλικό ζευγάρι αποφασίσαμε να κάνουμε ένα ταξιδάκι (βενετία-σαλτζμπουργ-ινστμπουργκ) από δύο ημέρες οδικώς, με νοικιασμένο αυτοκίνητο στο μιλάνο. το πρόβλημα που έχουμε είναι ότι μας μένει μόνο μία ημερα πριν την αναχώρησή μας από το μιλάνο (όπου θα παραδώσουμε και το αυτοκίνητο) και δεν ξέρουμε που να πάμε. κόμο; αξίζει να μείνουμε στο μιλάνο; που αλλού θα μπορούσαμε να πάμε τελευταία ημέρα; (σημ. το ταξίδι θα γίνει τέλη φλεβάρη με αρχές μαρτίου) σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά !!! με την γυναίκα μου και ένα φιλικό ζευγάρι αποφασίσαμε να κάνουμε ένα ταξιδάκι (βενετία-σαλτζμπουργ-ινστμπουργκ) από δύο ημέρες οδικώς, με νοικιασμένο αυτοκίνητο στο μιλάνο. το πρόβλημα που έχουμε είναι ότι μας μένει μόνο μία ημερα πριν την αναχώρησή μας από το μιλάνο (όπου θα παραδώσουμε και το αυτοκίνητο) και δεν ξέρουμε που να πάμε. κόμο; αξίζει να μείνουμε στο μιλάνο; που αλλού θα μπορούσαμε να πάμε τελευταία ημέρα; (σημ. το ταξίδι θα γίνει τέλη φλεβάρη με αρχές μαρτίου) σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!
Αυτο σιγουρα δεν ειναι προβλημα,γιατι το Μιλανο εχει πολυ ωραιο κεντρο!Εγω προτεινω να μεινεις στο Μιλανο.Διαβασε τις ιστοριες των μελων,ειναι κατατοπιστικες!Καλο ταξιδι!:p
 

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά !!! με την γυναίκα μου και ένα φιλικό ζευγάρι αποφασίσαμε να κάνουμε ένα ταξιδάκι (βενετία-σαλτζμπουργ-ινστμπουργκ) από δύο ημέρες οδικώς, με νοικιασμένο αυτοκίνητο στο μιλάνο. το πρόβλημα που έχουμε είναι ότι μας μένει μόνο μία ημερα πριν την αναχώρησή μας από το μιλάνο (όπου θα παραδώσουμε και το αυτοκίνητο) και δεν ξέρουμε που να πάμε. κόμο; αξίζει να μείνουμε στο μιλάνο; που αλλού θα μπορούσαμε να πάμε τελευταία ημέρα; (σημ. το ταξίδι θα γίνει τέλη φλεβάρη με αρχές μαρτίου) σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!
Νομιζω πως το Κομο ειναι καλη ιδεα.το Μιλανο,χωρις να εχω παει,εχω ακουσει οτι δεν αξιζει ιδιαιτερα!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ακόμα και αν το Μιλάνο δεν είναι στην κλάση των ομορφότερων ιταλικών πόλεων, έχει πολύ περισσότερα αξιοθέατα και πράγματα να κάνεις απ' το Κόμο που είναι στην ουσία μια κωμόπολη χωρίς ιδιαίτερο χρώμα. Καλύτερα να μείνει κάποιος στο Μιλάνο και να κάνει το Κόμο μαζί με το Λουγκάνο σαν ημερήσια εκδρομή.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Ακόμα και αν το Μιλάνο δεν είναι στην κλάση των ομορφότερων ιταλικών πόλεων, έχει πολύ περισσότερα αξιοθέατα και πράγματα να κάνεις απ' το Κόμο που είναι στην ουσία μια κωμόπολη χωρίς ιδιαίτερο χρώμα. Καλύτερα να μείνει κάποιος στο Μιλάνο και να κάνει το Κόμο μαζί με το Λουγκάνο σαν ημερήσια εκδρομή.
όπως κι μια βόλτα στο Μπέργκαμο :)
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ναι είναι λίγο υποτιμημένο το Μιλάνο και αδίκως. Μπορεί να μην είναι πανέμορφο για Ιταλική πόλη, αλλά για τα ελληνικά δεδομένα είναι. Και ωραίο κόσμο έχει και ωραίες βόλτες έχει και μια καλή βάση είναι για την τριγύρω περιοχή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.486
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom