EasyJet Διαβατήριο ή ταυτότητα ( ημερομηνία λήξης)

vicky_pl

Member
Μηνύματα
174
Likes
459
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Παιδια, (δεν θελω να ανοιξω αλλο topic τζαμπα) σημερα εκλεισα εισητηρια με την alitalia -μεσω του airticket- και σε ενα απο τα ονοματα μας ξεχασα να βαλω ενα γραμμα....Τι γινεται τωρα ????? Εχω καρα αγχωθει.....:shock:
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Παιδια, (δεν θελω να ανοιξω αλλο topic τζαμπα) σημερα εκλεισα εισητηρια με την alitalia -μεσω του airticket- και σε ενα απο τα ονοματα μας ξεχασα να βαλω ενα γραμμα....Τι γινεται τωρα ????? Εχω καρα αγχωθει.....:shock:

Τηλέφωνο τους πήρες ?
Τουλάχιστον αυτούς τους πιάνεις σχετικά εύκολα σε σχέση με της easy..
2103568120
 

maraki_83

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα και από μένα. Το Δεκέμβριο πέταξα με Alitalia για Ρώμη και είχα κάνει το λάθος να γράψω το όνομά μου στο επίθετο και το επίθετο στο όνομα. Το ανακάλυψα όμως το προηγούμενο βράδυ που μπήκα να κάνω web check-in και δε με αναγνώριζε. Όταν πρόσεξα καλύτερα την κράτηση έκανα check-in εισάγοντας τα "λάθος" στοιχεία.

Όταν πήγαμε στο αεροδρόμιο για να αφήσουμε αποσκευές, η υπάλληλος δεν μπορούσε να με βρει αλλά της έδωσα την κράτηση, πέρασε κι αυτή τα "λάθος" στοιχεία και μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Το ίδιο και στο αεροδρόμιο της Ρώμης, δεν το σχολίασαν καν. Απλά κι εκεί μου ζήτησαν την κράτηση για να με βρουν. Ελπίζω να μη συναντήσετε πρόβλημα! Καλό ταξίδι!
 

xelidoni

Member
Μηνύματα
158
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Ισλανδία
καλησπέρα,
σε μεγάλες εταιρίες δεν υπαρχει πρόβλημα για τέτοια λαθάκια (εδώ ούτε το υπέρβαρο δεν πληρώνεις πολλές φορές) ...ε η ιζι είναι πιο μυγόξιγκη...αλλά για δες μήπως τα γλιτώσεις και από κει!
καλή τύχη
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
174
Likes
459
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Λοιπον πηρα σημερα τηλεφωνο στην airtickets και μου ειπαν οτι δεν μπορουν να αλλαξουν το ονομα της κρατησης απλα θα εβαζαν μια υποσημειωση εκει......Το παλικαρι που μου μιλησε μου ειπε οτι μαλλον δεν προκειται να αντιμετωπισουμε προβλημα, ποσο μαλλον που το γραμμα που λειπει ειναι στο μικρο ονομα....Αλλα απο το μαλλον μεχρι το σιγουρα υπαρχει μια αποσταση.....Μπορω να κανω κατι αλλο ?
Stamatara το τηλεφωνο που μου εδωσες ειναι της alitalia ? Δεν λειτουργει με τιποτα.....
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
μην αγχωνεσαι!εμενα μου εχει τυχει κατι αναλογο με lufthansa!εκανα κρατηση τηλεφωνικως και στο επιθετο της φιλης μου εβαλαν αντι για "p" => "b"!πηρα τηλ. και μου ειπαν οτι δεν μπορουσαν να το αλλαξουν!δεν αντιμετωπισαμε ομως, κανενα προβλημα!
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Stamatara το τηλεφωνο που μου εδωσες ειναι της alitalia ? Δεν λειτουργει με τιποτα.....

Πρέπει να είναι παλιό αυτό που έγραψα,πάρτους σ'αυτό 2109988888
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Την εχω πατησει κ εγω ετσι με καποιο γραμμα,στη θεση του U μπηκε V ,kαι δεν εδωσε κανεις σημασια..Νομιζω δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι ιδιαιτερα για το γραμμα..Αλλα αν θες να εισαι σιγουρη επικοινωνησε με το τμημα κρατησεων και ενημερωσου..
 

sognante

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Τελικά αρκετοί έχουμε κάνει λάθος σε όνομα..
Και εγώ την πρώτη φορά που έκανα κράτηση αντί για "υ" είχα βάλει "ι" αλλά τελικά δεν είχαμε κανένα πρόβλημα.:lol:
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
Καλησπέρα και από μένα. Το Δεκέμβριο πέταξα με Alitalia για Ρώμη και είχα κάνει το λάθος να γράψω το όνομά μου στο επίθετο και το επίθετο στο όνομα. Το ανακάλυψα όμως το προηγούμενο βράδυ που μπήκα να κάνω web check-in και δε με αναγνώριζε. Όταν πρόσεξα καλύτερα την κράτηση έκανα check-in εισάγοντας τα "λάθος" στοιχεία.

Όταν πήγαμε στο αεροδρόμιο για να αφήσουμε αποσκευές, η υπάλληλος δεν μπορούσε να με βρει αλλά της έδωσα την κράτηση, πέρασε κι αυτή τα "λάθος" στοιχεία και μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Το ίδιο και στο αεροδρόμιο της Ρώμης, δεν το σχολίασαν καν. Απλά κι εκεί μου ζήτησαν την κράτηση για να με βρουν. Ελπίζω να μη συναντήσετε πρόβλημα! Καλό ταξίδι!

Μαράκι έχεις απόλυτο δίκιο......σε εμένα συμβαίνει το άλλο κουλό,όταν κλείνω τα εισιτήρια γράφω κανονικά το όνομα μου σαν ARGYRO και πάντα όταν φτάνω στο check-in βλέπω ότι η ωραία μου ταυτότητα γράφει ARGYPO..το κοιτάνε το ξανακοιτάνε αλλά δεν λένε τίποτα...
ελπίζω να βρεί μια λύση η κοπέλα χωρίς να πληρώσει πολλά και να περάσει τέλεια στο Παρίσι!
 

georgekallig

Member
Μηνύματα
14
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
zagreb
Ταξίδι-Όνειρο
bahamas
λαθος ονομα σε εισητηριο easyjet

εκλεισα δυο εισητιρια με την easyjet και στο ενα απο τα δυο εκει που επρεπε να γραψω το ονομα εβαλα το επιθετο.μηπως γνωριζει κανεις αν υπαρχει προβλημα.τα ονοματα ειναι σωστα γραμμενα.ευχαριστω εκ των προτερων.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom