EasyJet Διαβατήριο ή ταυτότητα ( ημερομηνία λήξης)

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
εκλεισα δυο εισητιρια με την easyjet και στο ενα απο τα δυο εκει που επρεπε να γραψω το ονομα εβαλα το επιθετο.μηπως γνωριζει κανεις αν υπαρχει προβλημα.τα ονοματα ειναι σωστα γραμμενα.ευχαριστω εκ των προτερων.
στην aegean το καλοκαιρι απο Παρισι δεν υπηρξε προβλημα παντως σε αντιστοιχο λαθος:xmas_mrgreen:
 

np91

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!
Οπως ενας κλασικος πρωταρης ετσι την πατησα και εγω εκλεισα εισητηρια για παρισι (20/04/2010) με την easyjet απο την airtickets τα εισητηρια μου ειναι για 2 ατομα!!!!
Κοιταω η καλη σου στο μαιλ μου την επιβεβαιωση και τι να δω στο ονομα εβαλα το επιθετο και στο επιθετο το ονομα!!!! περνω αμεσως τηλ στην Airtickets και μετα απο 20 λεπτα αναμονη με συνδεουν!!! ο καλωσ μου υπαλληλος μου λεει οτι θα πρεπει να επικοινωνισω εγω με την easyjet και να τους πω το λαθος μου!!!
Ημουν 57 λεπτα στην αναμονη(ελεος) και τπτ ξαναπερνω πισω στην airtickets και μου λεει μπορουμε να το αλλαξουμε με 40 ευρο την πτηση (80δηλ)
Ασ μου πει καποιοσ δεν γινεται να ειμαι η μονη που το παθενω ..... τι να κανω..........
Εγω παντως περιση ειχα κανει αυτο το λαθος και εγραψα αντιστροφα στην θεση του επιθετου ονομα και στο ονομα το επιθετο πηγα στο αεροδρομιο και δεν ειχα κανενα προβλημα ουτε εδω αλλα ουτε και στο Βερολινο
 

georgekallig

Member
Μηνύματα
14
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
zagreb
Ταξίδι-Όνειρο
bahamas
τελικα πηρα τηλ την easyjet και μου διορθωσαν δωρεαν το ονομα.ευχαριστω
 

augi

Member
Μηνύματα
10
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
εκλεισα δυο εισητιρια με την easyjet και στο ενα απο τα δυο εκει που επρεπε να γραψω το ονομα εβαλα το επιθετο.μηπως γνωριζει κανεις αν υπαρχει προβλημα.τα ονοματα ειναι σωστα γραμμενα.ευχαριστω εκ των προτερων.
δεν υπαρχει προβλημα.εγω εκλεισα 2 εισητιρια.ενα με aegean,και ενα lufthansa,κανοντασ το δικο σαυ λαθος.ταξιδεψα κανινικα.μην ανησυχεις.καλο σου ταξιδι
 

sakisren

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας!Εχω κλείσει εισητήρια για Λονδίνο με easy-jet κ στα στοιχεία που μου ζητούσε είχε ημερομηνία λήξεως ενω εγω έχω ταυτότητα.Έβαλα οτι ληγουν σε 10 χρόνια απο την ημερομηνία έκδοσης .Υπάρχει περιπτωση να έχω πρόβλημα?
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Γεια σας!Εχω κλείσει εισητήρια για Λονδίνο με easy-jet κ στα στοιχεία που μου ζητούσε είχε ημερομηνία λήξεως ενω εγω έχω ταυτότητα.Έβαλα οτι ληγουν σε 10 χρόνια απο την ημερομηνία έκδοσης .Υπάρχει περιπτωση να έχω πρόβλημα?
όχι, δεν θα εχεις κανενα προβλημα..
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Ποτε τα εκλεισες αυτα τα εισητηρια που θελουν ημερομηνια ληξης της ταυτοτητας; Γιατι πριν καμια βδομαδα που εκλεισα εγω δε το ζητουσε οπως παλια και φοβαμαι μηπως εχω κανει γκαφα και δεν τα εχω καταχωρησει.
Παντως κι εγω παλιοτερα που το ζητουσε 10 χρονια ειχα βαλει και δεν ειχα προβλημα.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
όχι, δεν θα εχεις κανενα προβλημα..
Latina ξερεις αν ακομα πρεπει να καταχωρησουμε ολες αυτες τις λεπτομερειες της ταυτοτητας; Παλια το ζητουσε, τωρα δε το ειδα καπου να το ζηταει.


μηπως εχει κανεις τον κωδικο προσφορας για την easy jet??
Δεν εχω δει κατι τουλαχιστον εδω μεσα.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Latina ξερεις αν ακομα πρεπει να καταχωρησουμε ολες αυτες τις λεπτομερειες της ταυτοτητας; Παλια το ζητουσε, τωρα δε το ειδα καπου να το ζηταει.

Δεν εχω δει κατι τουλαχιστον εδω μεσα.
δεν ειμαι σιγουρη γι αυτο που λεω, αλλα μαλλον, τις λεπτομερειες της ταυτοτητας τις ζηταει μονο στο λονδινο..

εσυ τωρα εκλεισες ρωμη και ισως γι αυτο δεν σου ζητησε πολλα πολλα..
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
δεν ειμαι σιγουρη γι αυτο που λεω, αλλα μαλλον, τις λεπτομερειες της ταυτοτητας τις ζηταει μονο στο λονδινο..

εσυ τωρα εκλεισες ρωμη και ισως γι αυτο δεν σου ζητησε πολλα πολλα..
Λες ε; Ειναι κι αυστηροι αυτοι οι ατιμοι εκει πανω. Ευχαριστω Latina απλα πρεπει να'μαι σιγουρη μη γινει καμια γκαφα και μεινουμε πισω!
 
Μηνύματα
157
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Η Αγγλία δεν ανήκει στις χώρες της Σένγκεν και γι`αυτό όταν επιστρέφεις από Λονδίνο-Αθήνα,περνάς εκ νέου έλεγχο διαβατηρίων -ταυτοτήτων στην Ελλάδα.Ίσως γι`αυτό το λόγο και τα πιο πολλά στοιχεία.
Πάντως,κι εμείς με την easy Jet για Λονδίνο συμπληρώσαμε περισσότερα στοιχεία,απ`ό,τι στις άλλες χώρες που πετάξαμε με την ίδια εταιρεία.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.819
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom