Ρωσία Διαδικασία και κόστος έκδοσης VISA για Ρωσία

p_natalia

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Sthn Athina - se prohgoumenh epikoinwnia kapoios apo tous xrhstes eipe oti dipla sto prokseneio ths Rwssias sthn Athina mporei kapoios na agorasei asfaleia me 2 h 3 eurw gia thn diarkeia paramonhs tou sthn Rwssia. Poio einai auto to meros kai mporei kapoios na steilei perissoteres plhrofories? Episis an kapoios allos exei parei single travel insurance gia taxidi sthn Rwssia apo Ellada apo pou to phre? Yparxei kati pou kapoios mporei na kanei online? Sthn Agglia uparxoun polla alla sthn Ellada duskoleuomai polu na brw... opoia boh8eia se auto 8a thn ektimousa.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
πρώτων μη γράφεις greeklish δεύτερον, δίπλα στην πρεσβεία, υπάρχει τουριστικό πρακτωρίο (αν δε κάνω λάθος) που μπαίνεις μέσα, και τους λες πόσες μέρες θέλεις την ασφάλεια, αυτή σου εκτυπώνουν τα στοιχεία σου και πόσες μέρες ασφάλεια (τόσες όσες έχεις δηλώσει για την βίζα/πρόσκληση) και παίρνεις 2 χαρτάκια. το ένα δίνεις στην πρεσβεία και το άλλο το κρατάς για σένα, για ώρα ανάγκης
 

p_natalia

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη για τα γκρικλις. Πως λέγεται το ταξιδιωτικό γραφείο και με ποια εταιρεία είναι η ασφάλεια?
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
δε ξέρω, μιας και την βίζα την έβγαλα στην Κρακοβία, θα κάνει μπαμ το πρακτορείο, σίγουρα θα το βρεις, μέχρι και την πρεσβεία να ρωτήσεις θα σου πουν
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη για τα γκρικλις. Πως λέγεται το ταξιδιωτικό γραφείο και με ποια εταιρεία είναι η ασφάλεια?
Μάλλον είσαι το πρώτο πιο αγχώδες άτομο μετά απο μένα... Γι'αυτό ούτε εγώ δε θα αγχωνόμουν.
Κάπου στο θέμα γράφει με λεπτομέρειες ακόμη και για το πρακτορείο, μόλις βγείς, στη διπλανή πόρτα, κάτι τέτοιο. Διάβασε να το βρείς, αλλά και στα τυφλά να πας θα στο πούν απο μόνοι τους, αλλιώς βίζα δε σου βγάζουν!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.503
Likes
29.160
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη για τα γκρικλις. Πως λέγεται το ταξιδιωτικό γραφείο και με ποια εταιρεία είναι η ασφάλεια?
Έχει κάποια σημασία? Στην πρεσβεία είναι τόσο δύστροποι που δέχονται μόνο πολύ συγκεκριμένες ασφάλειες (πρακτικά μόνο αυτή - εύκολα μπορεί κανείς να υποθέσει ότι παίρνουν μίζες από τον ασφαλιστή). Αν δε σε καλύπτει (θα το μάθεις όταν πας) την αγνοείς και κάνεις επιπλέον την ασφάλεια που θες.

Αν θυμάμαι καλά, μια ειδική ασφάλεια με europ assistance είναι.
 

p_natalia

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Δεν είναι ότι είμαι αγχώδες. Το θέμα είναι ότι ο μπαμπάς μου που είναι 70 χρονών θα πρέπει να πάει εκεί και να το ψάξει και προσπαθούσα να τον βοηθήσω να γίνει πιο γρήγορα και να μην του δώσουν κάτι που είναι λάθος, για αυτό προσπαθούσα να βρω το όνομα του γραφείου και με ποια ασφαλιστική πρέπει να γίνει για να το κάνουμε με την πρώτη. Εγω μένω Λονδίνο και ο μπαμπάς Αθήνα και θα συναντηθούμε Ρωσία. Αν τα ήξερα όλα αυτά ισως να μην είχα κανονίσει να πάμε Ρωσία... ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια σας... αν κάποιος έχει περισσότερεσ πληροφορίες, πείτε μου.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
άμα είναι έτσι, καλύτερα να πάει σε πρακτορείο, και να κάνουν αυτοί όλη την δουλειά
 

taver

Member
Μηνύματα
12.503
Likes
29.160
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
άμα είναι έτσι, καλύτερα να πάει σε πρακτορείο, και να κάνουν αυτοί όλη την δουλειά
Έχω χρησιμοποιήσει 2 φορές τις υπηρεσίες του mouzenidis travel (Ταξίδια στη Ρωσία - Μόσχα - Αγιά Πετρούπολη) για υπηρεσίες έκδοσης Visa Ρωσίας, και είναι εξυπηρετικότατοι (κοστίζει λίγο παραπάνω από το να κάνεις τη διαδικασία στην πρεσβεία μόνος σου, αλλά είναι πιο πολιτισμένα πράγματα και αποφεύγεις τη συναναστροφή με τη Ρωσική γραφειοκρατία...)
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
(κοστίζει λίγο παραπάνω από το να κάνεις τη διαδικασία στην πρεσβεία μόνος σου, αλλά είναι πιο πολιτισμένα πράγματα και αποφεύγεις τη συναναστροφή με τη Ρωσική γραφειοκρατία...)
παντως και στην πρεσβεια πανευκολο ειναι:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.144
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom