Γενικά Διακοπές αλλά που?

Διακοπές αλλά που?????

  • Ανάφη

    Votes: 5 41,7%
  • Αντίπαρος

    Votes: 4 33,3%
  • Νισυρος

    Votes: 3 25,0%
  • Δονούσα

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    12
  • Poll closed .

coco_

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.819
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Θέλω την γνώμη σας σχετικά με τις καλοκαιρινές διακοπές (Αν μέχρι τότε έχουμε δουλειά!!)
Είμαστε ανάμεσα σε Αντίπαρο-Ανάφη-Δονούσα-Νίσυρο
 

alma

Member
Μηνύματα
3.756
Likes
15.262
Ψήφισα τη Νίσυρο.Είναι γραφική και προσφέρεται για ήρεμες διακοπές αλλά έχει και πράγματα να κάνεις π.χ.να δεις το ηφαίστειο.Επίσης αν τελικά την επιλέξετε σε μια καφετέρια 5-10 λεπτά περπάτημα από το λιμάνι(δυστυχώς δεν θυμάμαι όνομα αλλά είχε θέα θάλασσα) είχαμε φάει μια από τις ωραιότερες μηλόπιτες με παγωτό.:bleh:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Πιασατε τα μικρα νησακια εε?
Anafi Island
Ιδου και η ψηφος μου....ομορφη χωρα που κατρακυλαει στο βραχο και εχει απεριοριστη θεα σε ουρανο κ θαλασσα....και ενδιαφερουσες παραλιες .
Αντιπαρος βαρεθηκα .
Και Νισυρο θα ηθελα να παω καποια στιγμη ..ηφαιστιακο νησι ....η Χωρα ειναι σε κυκλαδιτικο στυλ και οχι οπως των περισσοτερων Δωδεκανησων (πλην Λερου και Αστροπαλιας)..φαινεται ενδιαφερον κι αυτο αλλα ειναι μακρυουτσικα ..συγκριτικα με τα αλλα που εβαλες στη ζυγαρια.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.819
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Πιασατε τα μικρα νησακια εε?
Anafi Island
Ιδου και η ψηφος μου....ομορφη χωρα που κατρακυλαει στο βραχο και εχει απεριοριστη θεα σε ουρανο κ θαλασσα....και ενδιαφερουσες παραλιες .
Αντιπαρος βαρεθηκα .
Και Νισυρο θα ηθελα να παω καποια στιγμη ..ηφαιστιακο νησι ....η Χωρα ειναι σε κυκλαδιτικο στυλ και οχι οπως των περισσοτερων Δωδεκανησων (πλην Λερου και Αστροπαλιας)..φαινεται ενδιαφερον κι αυτο αλλα ειναι μακρυουτσικα ..συγκριτικα με τα αλλα που εβαλες στη ζυγαρια.
Γενικά μας αρέσουν αυτού του στυλ τα νησιά. & εγω κλίνω λίγο πιο πολύ στην Ανάφη, απλά σε 2-3 απόπειρες με τηλ μας είπαν ότι είναι ήδη κλεισμένα για τον Αύγουστο!!!!
την Αντίπαρο την έβαλα για πιο κοντά, αλλά όχι μην βαρεθούμε κιόλας.
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Ανάφη η ψήφος μου και ολίγον τι από "Ναυαγός" :)
Λιώσιμο στην παραλία, μεζέδες και τσιπουράκια.. :cool:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Γενικά μας αρέσουν αυτού του στυλ τα νησιά. & εγω κλίνω λίγο πιο πολύ στην Ανάφη, απλά σε 2-3 απόπειρες με τηλ μας είπαν ότι είναι ήδη κλεισμένα για τον Αύγουστο!!!!
την Αντίπαρο την έβαλα για πιο κοντά, αλλά όχι μην βαρεθούμε κιόλας.
Ενταξει βρε παιδι μου μπορει και τα γουστα μας να ειναι διαφορετικα ..αλλα δε μου εκανε να κατσω και για ολες τις μερες συνεχεια εκει.
Αλλα η Αντιπαρος εχει το πλεονεκτημα οτι πετιεσαι ανετα και Παρο για να αλλαξεις παραστασεις.
Ολα κλεισμενα απο τωρα στην Αναφη εεε......αυτο σημαινει οτι αρεσει ως νησι -καλα μπορει βεβαια να μην εχει κ τα πολλα καταλυματα.
(μην πω αυτο για την τεραστια κριση που εχουμε εεε ..αστο θα μου την πεσουν:D:haha:)
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.819
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Ενταξει βρε παιδι μου μπορει και τα γουστα μας να ειναι διαφορετικα ..αλλα δε μου εκανε να κατσω και για ολες τις μερες συνεχεια εκει.
Αλλα η Αντιπαρος εχει το πλεονεκτημα οτι πετιεσαι ανετα και Παρο για να αλλαξεις παραστασεις.
Ολα κλεισμενα απο τωρα στην Αναφη εεε......αυτο σημαινει οτι αρεσει ως νησι -καλα μπορει βεβαια να μην εχει κ τα πολλα καταλυματα.
(μην πω αυτο για την τεραστια κριση που εχουμε εεε ..αστο θα μου την πεσουν:D:haha:)


Τι να πω... και εγω έτσι ενημερωτικά πήρα για να δω που παίζουν οι τιμές. Γιατι φέτος θέλουμε να την βγάλουμε λίγο πιο οικονομικα (αν και δύσκολο γιατι έχουμε άδεια πάντα γύρω στον 15Αυγουστο)
Εκτός αν δουλεύουν με ξένους. αδυνατω να πιστέψω πως εγινε κομμάτι της νοοτροπίας του Έλληνα να κλείνει διακοπές από τον Μάρτη και ειδικα φέτος!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.819
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Ελα μου ντε ..μαλλον δουλευουν κ με ξενους ..δε μπορει
Καλωσήλθατε στο Donoussa.gr
Παρε και μια ιδεα για Δονουσσα.
Έχεις πάει Δονούσα? Είναι στυλ Κουφονήσια (έχω πάει Ιουνιο και τα πέτυχα σχεδόν άδεια, δεν μιλάω γι αΚουφονήσια Αύγουστο!) ή ακόμα πιο ήσυχα?
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εχω παει Ηρακλεια +Κουφονησι .
Εμενα οι μικρες Κυκλαδες δε με ενθουσιασαν ...ειχαν ορισμενες υπεροχες παραλιες ..αλλα μονο αυτο.
Δε μου αρεσει το στυλ Μυκονος-Ιος ..αλλα οχι να παω κ στο αλλο ακρο.
Και αρκετα φλατ νησια ..δε μου αρεσει αυτο......θελω να εχει δηλαδη και το βραχο του ..το λοφακι του το νησι..μην ειναι σα βραχονησιδα.
Ειχα υψηλοτερες προσδοκιες απο το Κουφονησι (απο αυτα που διαβαζα ) και απογοητευτηκα λιγο.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.819
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Νομίζω πως τελικά τα γούστα μας συγκλίνουν! & εμένα μου άρεσαν τα Κουφονήσια αλλά μου φάνηκαν πολύ φλατ σε όλα, δηλαδή απέραντες παραλίες "μονοτονες", την επόμενη που πήγα Αμοργό ενθουσιάστηκα περισσότερο με τις παραλίες πχ Μούρρου, είχαν κάτι πιο ιδιαίτερο, μυστηριακό, δεν ξέρω πως να το περιγράψω
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Λοιπον μια και μου δινεις πασα με τα τελευταια σου λογια ....εχω ακουσει απο 2-3 ατομα για την Αναφη (τα ατομα ηταν ψιλοχιππυ σταιλ)..οτι εχει ενα ιδιαιτερο αερα-ατμοσφαιρα και εκει.
Ετσι μου ειχαν πει πριν χρονια και μου ειχε κανει εντυπωση .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.074
Μέλη
38.964
Νεότερο μέλος
Sandofer

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom