Διακοπές για Ζευγάρι!! Help

Eva_m

Member
Μηνύματα
43
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Εδώ και πόσες μέρες προσπαθούμε με το αγόρι μου (ηλικίες 28) ν' αποφασίσουμε τον καλοκαιρινό μας προορισμό. Αυτά που έχουν τεθεί κυρίως στο τραπέζι είναι
1)Ικαρία -μήπως θέλει παρέα και όχι ζευγάρι;
2)Λευκάδα- ??
3)Άνδρος- ξερονήσι με μέτριες παραλίες;
4)Ζάκυνθος- ακριβά
5)Κύθηρα-??

σημείωση η αναχώρηση θα είναι από Αθήνα

ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Η Ανδρος δεν είναι ούτε ξερονήσι ούτε έχει μέτριες παραλίες... είναι το μοναδικό κυκλαδονησι με νερό και βλάστηση...
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
1.Ικαρια-πιο χυμα καταστασεις,alternative
2.Λευκαδα- σουπερ παραλιες(αυτοκινητο απαραιτητο)
3.Ανδρος- ωραιες παραλιες,art καταστασεις,κοντα στην Αθηνα(αυτοκινητο απαραιτητο)
4.Ζακυνθος- ποιος ειπε οτι ειναι ακριβα(αυτοκινητο απαραιτητο)???Deals και προσφορές για Ζάκυνθος | Dealguide.gr
5.kυθηρα - Οπως και η Λευκαδα και η Ζακυνθος ετσι και τα Κυθηρα θελουν αυτοκινητο...Και μεχρι να φτασεις και μεσα στο νησι..Εκτος αν πατε αεροπορικως αλλα και εκει θα χρειαστειτε να νοικιασετε αυτοκινητο.Να ξερεις οτι εκτος απ τη βενζινη Αθηνα-Νεαπολη-Αθηνα, θα πρεπει να υπολογισεις ενα 130 αρι για 2 ατομα και αυτοκινητο για το καραβι Νεαπολη-Κυθηρα-Νεαπολη
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Aν δε κανω λαθος υπαρχει ακτοπλοικη συνδεση των Κυθηρων και με Πειραια, 54 ευρω πηγαινε-ελα αλλα φυσικα οπως ειπατε αυτοκινητο απαραιτητο, αν εχετε και θελετε απο Πειραια να το παρετε μαζι σας ειναι 84 στο πηγαινε κι αλλα τοσα στο ελα! Φυσικα τσεκαρε οσα λεω γιατι τα ειδα στα γρηγορα κι ισως να λεω και βλακειες.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Για εμενα πηγαινε ανδρο.

Ειναι κοντα,εχει ωραιες παραλιες,δεν ειναι με τιποτα ξερονησι και βολευεσε και με μηχανη σε περιπτωση που εχεις σχετικο διπλωμα.

Α θα δεις και την μενεγακη πουθενα να κυνηγαει τα παιδια!!
 

Eva_m

Member
Μηνύματα
43
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ.. Το δίλημμα παραμένει, ανάμεσα σε Λευκάδα και Άνδρο.:roll::)
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.332
Likes
1.809
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ.. Το δίλημμα παραμένει, ανάμεσα σε Λευκάδα και Άνδρο.:roll::)
Ανάμεσα σε αυτά τα δύο, εγώ θα πρότεινα Άνδρο.
Είναι κοντά στην Αθήνα, έχει πολύ φθηνά ακτοπλοικά, ωραίες παραλίες και Χώρα με ωραίο στυλ.
Η Λευκάδα προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου (βέβαια έμενα Νυδρί και έχασα την ωραία πλευρά), αλλά και η πόλη δεν μου άρεσε καθόλου...
Βέβαια γούστα είναι αυτά...
Από τα υπόλοιπα που είχες πει στην αρχή, θα πρότεινα Ικαρία που πήγα πέρυσι με τον φίλο μου (& εμείς είμαστε στην ηλικία σας)
 

Eva_m

Member
Μηνύματα
43
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
@coco
Ικαρία δεν είναι μακριά και ακριβά; Δεν θέλει γιατί είδαμε πως το καράβι κάνει 10 ώρες. Από την άλλη δεν ξέρω για ποιο λόγο αλλά η Άνδρος δεν μου κάνει "κλικ"
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.332
Likes
1.809
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
@coco
Ικαρία δεν είναι μακριά και ακριβά; Δεν θέλει γιατί είδαμε πως το καράβι κάνει 10 ώρες. Από την άλλη δεν ξέρω για ποιο λόγο αλλά η Άνδρος δεν μου κάνει "κλικ"
Η αλήθεια είναι ότι είναι μακρυά αν θυμάμαι καλά είχαμε φύγει κάπου στις 7 το απόγευμα και είχαμε φθάσει 4 το πρωι, αλλά περάσαμε πολύ ωραία!
Τα ακτοπλοικά ήταν κομματάκι τσιμπημένα 230Ε (2 άτομα και 1 μηχανή) αλλά γενικά τόσο είναι παντού στις Κυκλάδες (εκτός από Ανδρο που σου είπα).Φαγητο κλπ δεν ήταν ακριβά...
Για Λευκάδα αν πάτε με αυτοκίνητο και υπολογίσεις βενζίνες-διόδια δεν σου βγαίνει και λίγο. Βέβαια είμαι και λίγο προκατειλλημένη με την Λευκάδα, γιατί δεν μου άρεσε καθόλου όταν πήγα, μπορεί να φταίει η παρέα το μέρος κλπ. Ασε που είμαι κολλημένη με την γραφικότητα των Κυκλάδων και την αρχιτεκτονική τους που δεν υπάρχει αντίστοιχη στο Ιόνιο. Τωρα Ανδρο και εγω ΣΚ είχα πάει, δεν ξέρω αν θα πήγαινα για τις κανονικές μου διακοπές αλλά μου άρεσε πιο πολύ σε σχέση με την Λευκάδα
 

alma

Member
Μηνύματα
3.750
Likes
15.219
Άλλα νησιά δεν σκέφτεστε?Δωδεκάνησα δεν είναι στα υπόψιν?
 

alma

Member
Μηνύματα
3.750
Likes
15.219
Απο τα νησιά που αναφέρεις εγώ θα προτιμούσα ΙκαρίαΛευκάδα βέβαια, αν και εμένα δεν μου άρεσε πολύ, έχει πολλά μέρη να δεις χωρίς να βαρεθείς.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.512
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom