Γενικά Διακοπές για ζευγάρι το καλοκαιρι

maria_adria

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας. Θα θέλαμε να πάμε με το αγόρι μου διακοπές το καλοκαίρι που έρχεται..Εχετε να προτείνετε κάποιο μέρος? Θα θέλαμε κάπου που να χει αρκετό κόσμο για να εχει κ νυχτερινή ζωή αλλά να συνδυάζει κ καλές παραλίες. είμαστε φοιτητές.

Ευχαριστώ πολύ ! :)
 

magmits

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Παιδιά και εγώ με το αγόρι μου θέλουμε να πάμε σε ένα νησί που να έχει καλές συγκοινωνίες, οικονομικό και να μην γίνεται χαμός (στυλ Πάρος). Τι έχετε να προτείνετε; o_O
 

Μορφέας

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Εγώ με την κοπέλα μου θα πάμε Αντίπαρο. Καλές παραλίες με συγκοινωνία για να πας και σε αυτές που δεν είναι κοντά και άμα μας λείψει η νυχτερινή διασκέδαση πεταγόμαστε Πάρο. ;-)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
τωρα κοιταω απο περιεργεια τα ακτοπλοικα για νησια και εχω παθει πλακα...για να πας πχ φολεγανδρο θες 120 πηγαινε-ελα το ατομο (με το γρηγορο που κανει 4 ωρες) .Το αργο στα 70 ευρω και 9 ώρες...Αν παρεις μαζι και αυτοκινητο ή νοικιασεις εκει και αν η οικογενεια αποτελειται απο 4 ατομα βγαινει το συμπέρασμα ότι τα δωματια ισως να κοστιζουν το λιγότερο απ ολα τελικα....
 

Panos84

Member
Μηνύματα
185
Likes
68
Ταξίδι-Όνειρο
Los Santos, San Andreas
τωρα κοιταω απο περιεργεια τα ακτοπλοικα για νησια και εχω παθει πλακα...για να πας πχ φολεγανδρο θες 120 πηγαινε-ελα το ατομο (με το γρηγορο που κανει 4 ωρες) .Το αργο στα 70 ευρω και 9 ώρες...Αν παρεις μαζι και αυτοκινητο ή νοικιασεις εκει και αν η οικογενεια αποτελειται απο 4 ατομα βγαινει το συμπέρασμα ότι τα δωματια ισως να κοστιζουν το λιγότερο απ ολα τελικα....

Εγώ που θέλω να πάω Σίφνο τον Ιούλιο (15-21) μου βγαίνουν τα ακτοπλοϊκά (δύο άτομα με αυτοκίνητο) 250 ευρώ με το αργό που κάνει κοντά στο 5ωρο. Το γρήγορο (3 ώρες περίπου) κοστίζει 310 ευρώ.
 

stathis23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
Καλησπερα παιδια, θα ηθελα τη βοηθεια σας στην επιλογη νησιου για τις φετινες διακοπες με την κοπελια οι οποιες θα γινουν σχετικα νωρις φετος, σε 15 μερες για την ακριβεια.

Περυσι μετα απο λιγο ψαξιμο επελεξα την Μηλο και ειναι ακριβως αυτο που ψαχνω και Φετος.
1. Ωραιες παραλιες, δυσκολα να ειναι σαν της μηλου αλλα επιβαλλετε να εχει καλες παραλιες ο Προορισμος.
2. Ωραιες ταβερνες και φαγητο γενικοτερα, στη μηλο επειδη πηγαμε αρκετα ψαγμενοι και οι τιμες για το φαγητο ηταν παρα πολυ καλες.
στα υπολοιπα θα θελαμε εναν ηρεμο προορισμο με γραφικη χωρα και ηρεμες επιλογες για ποτακι, αν υπαρχουν και μαγαζακια ειδικα το απογευμα με ηλιοβασιλεμα και θεα θα ηταν οτι καλυτερο, οπως και οι κρουαζιεριτσες που κανουν το γυρω του νησιου και πανε σε σπηλιες,κλπ.

η αληθεια ειναι οτι φετος δεν θα εχουμε πολλες μερες, μαλλον για 3 βραδυα, ξεκιναμε απο αθηνα και θελουμε να παρουμε καραβι απο εδω γιατι εχω τρακαρει οποτε νησια που θελουν αυτοκινητο απο αθηνα αποκλειονται.

σας ευχαριστω πολυ παιδια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.522
Μέλη
38.925
Νεότερο μέλος
aggelikik

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom