Γενικά Διακοπές για ζευγάρι...

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
πρόπερσι έκανα συνδιασμό Σέριφο-Μήλο και μπορώ να πω πως στην Μήλο είναι πολύ καλύτερα για αυτό που θέλετε!! Περισσότερες επιλογές σε διασκέδαση και παραλίες. Η Σέριφος έχει λίγο πιο χαλαρούς ρυθμούς.. (Χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν είναι ωραία, προσωπικά την λάτρεψα και την Παρασκευή φεύγω για κατα εκεί μεριά, αλλά στα 20 σου, σου προτείνω Μήλο ή αυτό που προανέφεραν ΜΠΕΣ Σ ΕΝΑ ΚΑΡΑΒΙ ΚΑΙ ΟΠΟΥ Κ ΝΑ ΠΑΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΛΑ)
 

tigerakos

Member
Μηνύματα
70
Likes
2
Μήλο σας πρωτινό είναι κατεξοχήν νησί για ζευγάρια και πολύ ωραίες παραλίες γενικά ένα νησί που πήγα και το αγάπησα.
Και όπως λένε Milos is for Lovers
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
205
Likes
114
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
εγω πσιτευω πως το ομορφοτερο νησι ειναι η ζακυνθος..πηγα περυσι με το αγορι μου κ εγω κατσαμε μια βδομαδα κ περασαμε υπεροχα...τι να πρωτοθυμηθω....την κρουαζιερα γυρω απ το νησι,το καταπληκτικο ναυαγιο με τα καταγαλανα νερα του,τις χελωνες που κολυμπουσαν διπλα μας,τα δελφινια που ηταν μπροστα απο το καραβακι μας,τις βουτιες στα καταπρασινα νερα,το μουσειο σολωμου,την κεντρικη πλατεια,τα ομορφα ταβερνακια,τις βολτες μας με την αμαξα....ολα ηταν τελεια!εχει ενα κλαμπ φοβερο μεσα στην θαλασσα κ κατι μπιτς μπαρ απιστευτα....για παραλιες δεν το συζητω καν!ειναι ανωφελο να μιλησω για τα νησια του ιονιου...δεν τα αλλαζω με τπτ...εχει κ μια περιοχη γεματη με μπαρακια,φαστ φουντ κ ετσι αλλα γινεται λιγο χαμος ειναι σαν τα μαλια της κρητης...οποτε αποφασιζεις...εγω παντως εχω τις καλυτερες εντυπωσεις γι'αυτο το νησι.για παρο εχω ακουσει οτι δεν ειναι ωραια για ζευγαρια,δεν εχω παει αλλα ετσι ακουσα!παντως καλα να περασετε οπου κ αν πατε!!!
 

John1987

Member
Μηνύματα
37
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Αντζελες
Παιδες κι εγω θελω προταση για διακοπες για ζευγαρι.

Ειμαι 25 και θα ηθελα να επισκεφτω καποιο νεο νησι περαν των Παρο,Μυκονο,Μηλο,Λευκαδα,Συρο,Ζακυνθο που εχω ηδη παει!

Υπολογιστε οτι θα παω τελη Ιουλιου μαλλον!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.112
Καλό θα ήταν να μας έδινες και λίγο περισσότερες λεπτομέρειες όπως τα γούστα σας και πόσες μέρες θα μείνετε.Αν είναι για μέχρι 5-6 μέρες θα σου πρότεινα Σίφνο.Συμπαθητικό νησάκι,σχετικά ήσυχο αλλά με μπαράκια και μέρη για να περάσει καλά ένα ζευγάρι.Ειδικά η Απολλωνία έχει μέρη να βγεις και να περάσεις καλά,ενώ η διασκέδαση είναι πιο ποιοτική από άλλα νησιά(δεν είναι γεμάτο μεθυσμένους Άγγλους).Αν είναι να μείνετε καμια 10ρια μέρες προτείνω κάποιο μεγαλύτερο νησί όπως Χίος(με την προυπόθεση να οδηγεί κάποιος απο σας).Πολλά μέρη να δεις,ποικιλία παραλιών και γραφικά χωριά που δεν έχουν αλλοτριωθεί απο τον τουρισμό.
 

John1987

Member
Μηνύματα
37
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Αντζελες
Κοιταξε και οι δυο ειμαστε της χαλαρης διασκεδασης οποτε δε θελω κατι φασαριοζικο.Καπου 5 νυχτες υπολογιζω να μεινουμε..Σκεφτηκα και Ροδο αν και ανεβαινει το κοστος και θα βουλιαζει απο κοσμο εκεινη την εποχη.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ασε τη Ροδο καλυτερα ..οι Αγγλοι που λεγαμε παραπανω:D
Εγω θα σου προτεινα Ναξο (τι πρωτοτυπο για μενα εεε),συμφωνω με αλμα για Σιφνο και Αμοργο.
Η Ναξος εχει πολυ ωραιες παραλιες στο νοτο,καλο φαι ...διασκεδαση καλουτσικη χωρις πολλα πολλα εξτριμ.
Η Σιφνος δεν εχει τοσο καλες παραλιες .Το χωριο Καστρο με το εκκλησακι απο κατω (7 μαρτυρες δεν ειναι?) ειναι παρα πολυ γραφικο.Γενικα το νησι μου εβγαλε μια ρομαντικοτητα (καλα ειχα παει κ καραερωτευμενη βεβαια).
Η Αμοργος εχει πολυ ωραιο περιβαλλον-φυση ..παραλιες οκ...και ωραια Χωρα .
Εντωμεταξυ βλεπω δεν εχετε παει και Σαντορινη?
Δυσκολη εποχη βεβαια ..θα εχει κοσμο κ ισως ακριβα καταλυματα..αλλα Σαντορινη κ ιδιως για ζευγαρι ειναι μοναδικη.
 

John1987

Member
Μηνύματα
37
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Αντζελες
Ναξο εχει παει δυστυχως το αμορε!

Σαντορινη την εχω στα υποψη αλλα με προβληματιζει το ποσο κακες μπορει να ειναι οι παραλιες.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.112
Για Κω τι λες?Είναι νησί που έχει πολλές επιλογές σε παραλίες,πολλά μέρη να δεις,πολλές επιλογές διασκέδασης.Είμαι στην ηλικία σας και θα την επέλεγα.Η αλήθεια είναι οτι έχει φασαριόζους Άγγλους,αλλά αν θες ησυχία βρίσκεις.Έχει επίσης πολλά μπαράκια μια και είστε της χαλαρής διασκέδασης.Η Ρόδος που ανέφερες είναι πολύ ωραίο νησί αλλά θα πρέπει να επιλέξετε τι σας ενδιαφέρει περισσότερο να δείτε γιατί 5 μέρες είναι λίγες.10 μέρες πήγα και δεν μου έφτασαν στη Ρόδο.
 

antzelis

Member
Μηνύματα
60
Likes
5
θα σας προτεινα να πατε σκιαθο ωραιο σχετικα ησιχο νησι αλλα εχει και για κλαμπιγκ εχει πολα και καλα
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Ναξο εχει παει δυστυχως το αμορε!

Σαντορινη την εχω στα υποψη αλλα με προβληματιζει το ποσο κακες μπορει να ειναι οι παραλιες.
Δεν έχει καθόλου άσχημες παραλίες η Σαντορίνη,απλά το θέμα είναι να μην πέσεις σε μέρες που έχει αέρα.Εγώ πριν 3 χρόνια είχα πάει αρχές Αυγούστου και λόγω του αέρα κάναμε μόνο ένα μπάνιο σε παραλία και δεν τις ευχαριστηθήκαμε όπως έπρεπε..Κατά τα άλλα το νησί είναι πανέμορφο,ξετρελάθηκα απ΄την πρώτη στιγμή που πάτησα το πόδι μου εκεί.Σας το προτείνω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom