Γενικά Διακοπές.... που?

ARGIRIS26

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καταρχην χαιρομαι που σας βρηκα και ειμαι στην παρεα σας κ εγω.:clap:

Ειμαι απο Θεσσαλονικη κ μαζι με την κοπελα μου λεμε να παμε 5 μερες τελη ιουλιου -αρχες αυγουστου σε καποιο νησακι. Ειμαστε γενικα τυποι που μας αρεσει η ωραια θεα, το ωραιο φαγητο , η βολτα σε ωραια χωρα (οπως πχ στην σαντορινη που ειχα παει παλιοτερα) , η πολυ ωραιες παραλιες και γενικα το βραδακι ετσι μετα το φαγητο να υπαρχει κανενα μαγαζι για κανα ποτακι με ωραια μουσικη κτλ. Γενικα θελω να εχει ετσι ωραιο περιβαλλον με θεα σε συνδιασμο με ωραιες ταβερνες- εστιατορια κ ωραιες θαλλασες για χαλαρωση κ γενικα η χωρα ναι ειναι ετσι με κοσμο κ ωραια γραφικη να μπορεις να πας βολτα με τα ποδια κτλ. :cool:

Ενα ακομα χαρακτηριστικο που θελω ειναι να ειναι οικονομικα κ να ειναι σχετικα ευκολο να πας απο θεσσαλονικη, να εχει ευκολη προσβαση δηλαδη.Σκιαθο εχω παει. Τι λετε? που να παμε? αν μπορειτε να λετε και ξενοδοχεια ή σπιτακια / δωματια που εχετε μεινει κ ειναι καλα θα ηταν ακομα καλυτερα. Ευχαριστω.
:D
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Καταρχην χαιρομαι που σας βρηκα και ειμαι στην παρεα σας κ εγω.:clap:

Ειμαι απο Θεσσαλονικη κ μαζι με την κοπελα μου λεμε να παμε 5 μερες τελη ιουλιου -αρχες αυγουστου σε καποιο νησακι. Ειμαστε γενικα τυποι που μας αρεσει η ωραια θεα, το ωραιο φαγητο , η βολτα σε ωραια χωρα (οπως πχ στην σαντορινη που ειχα παει παλιοτερα) , η πολυ ωραιες παραλιες και γενικα το βραδακι ετσι μετα το φαγητο να υπαρχει κανενα μαγαζι για κανα ποτακι με ωραια μουσικη κτλ. Γενικα θελω να εχει ετσι ωραιο περιβαλλον με θεα σε συνδιασμο με ωραιες ταβερνες- εστιατορια κ ωραιες θαλλασες για χαλαρωση κ γενικα η χωρα ναι ειναι ετσι με κοσμο κ ωραια γραφικη να μπορεις να πας βολτα με τα ποδια κτλ. :cool:

Ενα ακομα χαρακτηριστικο που θελω ειναι να ειναι οικονομικα κ να ειναι σχετικα ευκολο να πας απο θεσσαλονικη, να εχει ευκολη προσβαση δηλαδη.Σκιαθο εχω παει. Τι λετε? που να παμε? αν μπορειτε να λετε και ξενοδοχεια ή σπιτακια / δωματια που εχετε μεινει κ ειναι καλα θα ηταν ακομα καλυτερα. Ευχαριστω.
:D

Κοντα στην Θεσσαλονικη..Σκοπελο-Αλονησσο,Θασο,Λευκαδα δεν της λες κοντα αλλα εχεις ευκολη προσβαση..Ψηφιζω Λευκαδα λοιπον τωρα που το σκεφτομαι καλυτερα!
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Τί λες για Κέρκυρα? Δεύτερη επιλογή αλλά εξίσου όμορφη είναι η Σκόπελος.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
κερκυρα εισαι κοντα ,με εγνατιες κλπ.Θα παω Κερκυρα σε ενα μηνα, θα μεινω στο corfu mare.Μεσα στην πόλη για ενα 3μερο.Εσυ μπορεις να κλεισεις και πιο εξω απ την πολη,εχει φτηνοτρα καταλυματα.Ψηφιζω Κερκυρα ,χωρις να εχω παει,απλα οι επιλογες σου ειναι πολλες ως προς παραλιες,φαγητο,νυχτερινη ζωη,καφε,ξενοδοχεια κλπ
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
1. Κερκυρα
2.Σκοπελος (συγκεντρωνει πολλα απο αυτα που ζητησες παραπανω.)

ΥΓ.Πως εχει τυχει την τελευταια βδομαδα να προτεινω ΣΥΝΕΧΕΙΑ Σκοπελο...μου λετε?:D:D
Ουτε ποσοστα να παιρνα:bleh:
 

maraki_83

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Εγώ πάντως θα υπερασπιστώ για ακόμη μία φορά τους πανέμορφους Παξούς ... Για ζευγάρι, 5 ημέρες είναι η τέλεια επιλογή.

Από Θεσσαλονίκη, πας από Εγνατία μέχρι Ηγουμενίτσα και μετά παίρνεις το ferry boat και περνάς στους Παξούς!

Δες επίσης http://www.travelstories.gr/%ED%E7%F3%E9%DC-%E9%EF%ED%DF%EF%F5/29175-%F0%E1%EE%EF%DF-%F4%E9-%EE%DD%F1%EF%F5%EC%E5.html
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Εγω τι αλλο θα προτεινα???ΚΕΡΚΥΡΑ φυσικα!!!!Ενας παραδεισος & κοντα με εκει που μενεις!Αν το αποφασισεις τελικα,διαβασε πληροφοριες στο θεμα που εχει σχεση με την κερκυρα,εδω μεσα.:cool:
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.454
Likes
4.462
Ειμαστε γενικα τυποι που μας αρεσει η ωραια θεα, το ωραιο φαγητο , η βολτα σε ωραια χωρα (οπως πχ στην σαντορινη που ειχα παει παλιοτερα) , η πολυ ωραιες παραλιες και γενικα το βραδακι ετσι μετα το φαγητο να υπαρχει κανενα μαγαζι για κανα ποτακι με ωραια μουσικη κτλ. Γενικα θελω να εχει ετσι ωραιο περιβαλλον με θεα σε συνδιασμο με ωραιες ταβερνες- εστιατορια κ ωραιες θαλλασες για χαλαρωση κ γενικα η χωρα ναι ειναι ετσι με κοσμο κ ωραια γραφικη να μπορεις να πας βολτα με τα ποδια κτλ. :cool:
Νομίζω ότι όλοι πάνω κάτω αυτά τα πράγματα ζητάμε!! :D
Λοιπόν, ας βρούμε πρώτα έναν κατάλληλο προορισμό και μετά συζητάμε τα επιμέρους (διαμονή, φαγητό, παραλίες κλπ.)
Η περίοδος που θέλετε να πάτε είναι η χειρότερη, αλλά θα μου πεις ότι δε βολεύει κάποια άλλη στιγμή (κι εγώ σ' αυτήν την κατηγορία είμαι, οπότε σε καταλαβαίνω).
Γι' αυτό το λόγο είμαι επιφυλακτικός για Κέρκυρα και Λευκάδα (οι οποίες είναι εκπληκτικές, αλλά όχι για αρχές Αυγούστου), προτείνω Μήλο που συνδυάζει όλα τα παραπάνω (το μόνο αρνητικό είναι ότι πέφτει μακριά από Θεσσαλονίκη), Σκόπελο (αν και δεν είναι και το πιο γραφικό νησί), Παξούς ή Αλόννησο (για κάτι πιο χαλαρό)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.134
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom