Γενικά Διακοπές σε νησάκι για το καλοκαιράκι!!!!

Νησάκιααααα!!!!!

  • Αμοργός

    Votes: 5 19,2%
  • Μήλος

    Votes: 12 46,2%
  • Σκιάθος

    Votes: 1 3,8%
  • Σκόπελος

    Votes: 5 19,2%
  • Σίφνος

    Votes: 2 7,7%
  • Σέριφος

    Votes: 2 7,7%

  • Total voters
    26

sissy_apostolakos

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Άγιος Μαυρίκιος
Καλησπέρα, ήμαστε νεαρό ζευγάρι γύρω στα 24 και ψάχνουμε να πάμε διακοπές τον Ιούλιο σε κάποιο νησάκι του Αιγαίου. Έχουμε ήδη επισκεφτεί την Νάξο η οποία ήταν πεντάμορφη και την συστήνουμε ανεπιφύλακτα!!! Θα θέλαμε κάτι παρεμφερές, με όμορφες παραλίες, γραφική χώρα με σοκάκια και φυσικά ρομαντικό αέρα!!! Τι θα μας προτείνατε??? :love2::love2:
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
195
Likes
223
Ναξος μου αρεσε κ εμενα αρκετα.. :)

Τωρα για αλλα νησια...ε κλασσικες επιλογες , σαντορινη που ειναι γραφικοτατη με φοβερα τοπια αλλα με παραλιες μετριες και μηλος,κατ'εξοχην ζευγαρονησι με παραλιες απειρες και εκπληκτικες και αρκετα ωραια πολη ( προσοχη οχι ο αδαμαντας αλλα η πλακα. )

επισης σαντορινη εχει καποια ζωη , αρκετη θα ελεγα, ενω μηλος ειναι πιο ησυχα.Εγω σου προτινω την μηλο παντως.. υπαρχουν κ αλλα βεβαια στυλ σιφνος , φολεγανδρος η θασος αν θες να ξεφυγεις λιγο απο τα ξερονησια :)
 

rumi

Member
Μηνύματα
76
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΠΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
αν δεν εχετε παει στη ΣΑΜΟ,ειναι υπεροχα να πατε καλοκαιρι.καταπρασινο με ωραιες παραλιες,γραφικα χωρια,με στενα λουλουδιασμενα δρομακια,αξιολογο μουσειο,αρχαιολογικους χωρους,πεντακαθαρες θαλασσες.σιγουρα θα σας μαγεψει.χωρια σαν το Ηραιον,Πυθαγορειο,Κοκαρι,Βαθυ,και σιγουρα η πρωτευουσα Σαμος,θα σας μεινουν αξεχαστα
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Χωρίς να λαμβάνω υπόψιν τις παραλίες, προτιμώ Φολέγανδρο, Αμοργό, Σύρο, Μήλο, Πάρο(αυστηρά κι εφόσον δεν την επισκέπτεσαι σε περίοδο αιχμής), Κύθηρα. Το καλύτερό μου, όμως, είναι η Γαύδος. Αν δεν έχετε πάει, να πάτε. Φυσικά, μόνο εάν δεν σας ενδιαφέρουν οι ανέσεις στην εκδρομή που σχεδιάζετε, γιατί ως γνωστόν είναι λίγο πίσω από την αρκούδα στη Γαύδο. Έχει, όμως, πανέμορφες παραλίες, ωραίο κλίμα, εξωτικό feeling και ουρανό Βόρειας Αφρικής. Ελπίζω να βοήθησα λίγο.
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
Το πιο ζευγαρονήσι με διαφορά είναι η Μήλος. Ωραίες παραλίες, συμπαθητική χώρα. Δεν ξέρω αν έχετε μεταφορικό μέσο, οπότε μπορείτε να επιλέξετε και πιο μεγάλα νησιά. π.χ Κέρκυρα, έχει πολλά μέρη να δεις και τον Ιούλιο η χώρα είναι πολύ όμορφη γιατί δεν γίνεται πανικός.

Εγώ όταν ήμουν στην ηλικία σας, θυμάμαι ότι περνούσα όμορφα σε μικρότερα νησιά: Σέριφο (έχει πολύ νεαρόκοσμο), Σίφνο, Σκιάθο (αν θέλετε nightlife).

Σε καμία περίπτωση Ίο εκτός και αν θέλετε να πέφτετε πάνω σε μεθυσμένους Άγγλους τουρίστες/χούλιγκαν.

Αν είστε πολύ της θάλασσας επιλέξτε κάποιο νησί με πολλές παραλίες. π.χ ενώ η φολέγανδρος είναι ωραίο και ρομαντικό νησί (αν και τελευταία πανάκριβο) αλλά οι παραλίες έχουν ταλαιπωρία (π.χ θέλουν καραβάκι.

Με πολύ ωραία χώρα για βόλτες το βράδυ, με ήσυχα αλλά και φασαριόζικα μέρη είναι η Σύρος. αλλά από παραλίες μην περιμένετε πολλά πράγματα....
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Η Κρήτη που ειναι??? Ααααα θα σας μαλώσω... :)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Να ξαναπατε Ναξο:bleh: εγω κολλησα και παω καθε χρονο!
Ενταξει πλακα κανω ...
Λοιπον απο αυτα που εβαλες στην ψηφοφορια εγω ψηφιζω Μηλο.
Παραλιες φοβερες,ζευγαρονησι και γραφικα χωριουδακια.Μην μεινετε Αδαμαντα ομως.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Να ξαναπατε Ναξο:bleh: εγω κολλησα και παω καθε χρονο!
Ενταξει πλακα κανω ...
Λοιπον απο αυτα που εβαλες στην ψηφοφορια εγω ψηφιζω Μηλο.
Παραλιες φοβερες,ζευγαρονησι και γραφικα χωριουδακια.Μην μεινετε Αδαμαντα ομως.
Είσαι δικιά μου εσύ πάει τελείωσε!!!
Κι εγώ Μήλο προτείνω, πολύ πολύ ωραίες παραλίες και σε μεγάλη ποικιλία. Αλλά κι η Σκόπελος είναι πολύ ωραία αν θες να φύγεις και λίγο από τις Κυκλάδες. Έχει πολύ πράσινο κι επίσης όμορφες παραλίες.
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
ψηφισα τη Σιφνο απο τις επιλογες που εδωσες!εκτος του οτι ειναι πανεμορφη , συνδυαζει ηρεμια και διασκεδαση με πολυ ωραιο τροπο!!Μου αρεσε παρα πολυ αυτο το νησι!

οπως και ο sprom θα πω οτι παρος και συρος επισης ειναι εξαιρετικες!
Και για μενα η Παρος ειδικα, ειναι μεγαλη αδυναμια σε καθε περιοδο.Ακομα και αυγουστο που πηγα περισυ και εμενα σε χωριουδακι ηταν απιστευτα!!!

Καλη επιλογη και καλα να περασετε!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.891
Likes
14.592
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Λοιπόν, εγώ ψηφίζω Φολέγανδρο , είναι πανέμορφη και γραφική .
Η Μήλος είναι πράγματι το κατεξοχήν ζευγαρονήσι αλλά τη βαραίνει η κατάρα της "ζευγαροχωρίστρας ". Αν είστε στα μέλια θα περάσετε υπέροχα, έχει φανταστικά μέρη.
Βέβαια άμα είσαι ερωτευμένος και σε τρόγλη στα Πατήσια να μείνεις , διακοπές θα σου φανεί. ..
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Δυστυχως δεν εχω επισκευθει καποιο απο τα νησακια που εβαλες στην ψηφοφορια,παντως απο πολλους εχω ακουσει πολυ καλα σχολια για την Μηλο κυριως για ζευγαρακι!!!Εγω παντως θα σου προτινα οπωσδηποτε Σαντορινη αν δεν εχετε ξαναπαει:clap:Αυτο το νησι το εχω ερωτευθει..αυτη την περιοδο θα εχει αρκετο κοσμο βεβαια αν σας ενδιαφερει!Επισης και η Σαμος απ οτι εχω κοιταξει στο ιντερνετ φαινεται υπεροχη και γι αυτο αποφασισα να την επισκευθω εγω το καλοκαιρι με τον φιλο μου:clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.281
Μηνύματα
886.500
Μέλη
38.951
Νεότερο μέλος
Theodwraka

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom