Γενικά Διακοπές 2012 - προτάσεις

samwizard13

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλησπέρα σε όλους,

μιας και βρέθηκε λίγος χρόνος είπα να αρχίσω να ψάχνω για κάνα νησάκι για τις φετινές διακοπές.
Με μεγάλη μου χαρά ανακάλυψα το forum αυτό και θα ήθελα την βοήθεια σας και τις προτάσεις σχετικά με προορισμούς και γενικότερα πληροφορίες.
Για να σας διευκολύνω λάβετε υπόψη τα παρακάτω στοιχεία.

Περίοδος: 14-27 Ιουλίου και τις 2 εβδομάδες σε ένα προορισμό. (Για απόλυτη χαλάρωση)
Άτομα: 2 (ζευγάρι) + 1 σκυλίτσα. (εάν γνωρίζετε δωμάτια που δέχονται κατοικίδια please let me know)
Μεταφορικό μέσο: αυτοκίνητο (χρειάζεται για μεταφορά εξοπλισμού ψ/τ και πράγματα για 2 εβδομάδες)
Παλαιότεροι προορισμοί: Σαμοθράκη, Σίφνος, Ελαφόνησος (για να έχετε μια ιδέα τι μας αρέσει).
Διαμονή: κατά προτίμηση Studios. Δεν υπάρχει κάποιο όριο στα χρήματα (όχι ότι μας τρέχουν και από τα μπατζάκια, αλλά μια φορά το χρόνο πάμε διακοπές).
Σκέψεις μας: Ανάφη, Φολέγανδρος….

Εσείς τι λέτε?
 
Last edited by a moderator:

Fanie

Member
Μηνύματα
256
Likes
619
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Lena's Stone Forest
Καλώς ήρθες και καλό διάβασμα!

Νησιά Αιγαίου - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

Νησιά Αιγαίου - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

(Γνώμη μου είναι να μην μείνετε δύο εβδομάδες σε ένα νησί. Μελετήστε τα νησιά που σας ενδιαφέρουν, καταλήξτε σε δύο και πηγαίνετε από μία εβδομάδα στο καθένα. Καλά να περάσετε πάντως!)
 

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)
Μήλος..... ;)

- Τι θες πάλι ρε Εύα?
- Βοήθεια Αδάμ, νησί των Κυκλάδων με 5 γράμματα.
- Δεν ξέρω... Μήλος;
- Θα μου το χτυπάς για πολύ καιρό ακόμα αυτό;;
 

alma

Member
Μηνύματα
3.728
Likes
15.105
Μπορείτε να δείτε και Κω.Πανέμορφο νησί αρκετά μεγάλο για να μην βαρεθείτε δυο βδομάδες και με αρκετές παραλίες.
 

samwizard13

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλη η ιδεα για μια και μια εβδομαδα, αλλα προτιμούμε όπου παμε να ψάχνουμε και κάτω απο τις πετρες που λεει ο λογος. εξου και οι 2 εβδομαδες σε ενα μερος.
Κω έχουμε πάει και είναι τέλεια.

απλά φέτος θέλουμε να πάρουμε και το σκύλο μας μαζί γιατι πέρυσι στην Σαμοθράκη το μετανιώσαμε που δεν την είχαμε:(.
 

eleva

Member
Μηνύματα
211
Likes
417
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Μαγνησία ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
12/10/1944
Επειδή λάτρεψα κι εγώ Σαμοθράκη, σας προτείνω την Αμοργό!!!:D
Υπέροχα νερά (αν και πολύ απόκρημνες παραλίες), γραφικά χωριουδάκια, Χώρα βγαλμένη από παραμύθι και το σπουδαιότερο... ατμόσφαιρα που σε κάνει να μην βαριέσαι.
Κι η Ανάφη που σκέφτεστε γλύκα ήταν για 5 μέρες αλλά για 2 βδομάδες...:roll:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αναφη και Φολεγανδρος για 2 εβδομαδες ?:shock::shock:
Αλλα βλεποντας οτι κατσατε κ Ελαφονησο ..για 2 εβδομαδες ηταν παλι?..μαλλον δεν εχετε προβλημα με τα μικρα νησια...δε βαριεστε ευκολα δηλαδη.
Ωστοσο μας παρεθεσες 3 νησια διαφορετικου στυλ (Σιφνος-Ελαφο-Σαμοθρακη)..οποτε μπερδευτηκα λιγο ως προς τα γουστα.
1.Φολεγανδρος Vs Αναφη=Φολεγανδρος
2.Αμοργος που ειπαν κ παραπανω
3.Ναξος ( εε να μην ξεφυγω απο τα γνωστα μου-ειναι ανετοτατα για 2 εβδομαδες)
 

jason9575

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Θα σου πρότεινα Λήμνο!!

Από ζωή, πέρα απο την πόλη (Μύρινα), δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο, αλλά είναι μεγάλο νησί με πολλές και όμορφες παραλίες.
 

apithani

Member
Μηνύματα
45
Likes
5
Γεια και απο μενα....
Αμοργο ειναι τελεια αλλα για 15 μερες ειναι πολλες...
Εγω σου προτεινω να πατε Σκοπελο...
Ειναι καταπρασινο νησι με τρομερες παραλιες και πολυ πολυ πολυ πρασινο... Γενικα ειναι ηρεμο νησι με πολυ φιλοξενους καταικους...
 

Kostas.b

Member
Μηνύματα
15
Likes
11
Εγω προτεινω Καρπαθο και ολιγη απο Κασο.Απιθανα νησια με διαφορετικο χρωμα και κουλτουρα.
 

xkyralidis

Member
Μηνύματα
19
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Γκισε τράπεζας
Ταξίδι-Όνειρο
Σπιτσβέργη
καλησπερα. αποφασισαμε οικογενειακως να κανουμε ενα ταξιδι οδικως θεσσαλονικη - βιεννη. επειδη λεμε να ταξιδεψουμε ολο το βραδυ, αν ηξερε καποιοσ να με πληροφορησει για τισ ωρεσ λειτουργιας των πρατηριων υγρων καυσιμων (αεριο, βενζινη) στη φυρομ, σερβια και ουγγαρια? ευχαριστω εκ των προτερων
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.763
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom