Γενικά Διακοπες για ζευγαρι

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.667
Likes
12.524
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλώς ήρθες @alex999
Πιστεύω ότι καθαρά από θέμα οικονομίας θα πρέπει να ξεχάσεις τη Φολέγανδρο και τη Τζια. Στα υπόλοιπα νησιά έχεις κάποια ελπίδα να βρεις δωμάτια στις τιμές που επιθυμείς και μήνα Αύγουστο.
 

alex999

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Μόσχα-Βλαδιβοστόκ
Σας ευχαριστώ όλους και καλώς σας βρήκα!!Οκ ξεχνάμε Φολέγανδρο και Τζια! Απο εκει και πέρα νομίζω οτι με σειρα προτίμησης έχουμε Αστυπάλαια,Ανάφη και τελος Κύθνο χωρις βέβαια να μας περιορίζει,έχουμε ψάξει για όλα τα νησιά και φαίνονται υπέροχα!
 

alex999

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Μόσχα-Βλαδιβοστόκ
Συγγνώμη για το δευτερο ποστ ,απλά δεν βρίσκω πως να κανω τροποποιήση στο προηγούμενο! Έχουμε αποφασίσει να ψάξουμε πρώτα για την Αστυπάλαια γιατι μας μάγεψε η Χώρα της αλλά και οι παραλίες της και αν δεν βρουμε να ψαξουμε και στα υπόλοιπα,δυστυχώς ένα αίτημα για κράτηση που είχαμε κάνει για δωμάτιο μέσω Airbnb απορριφθηκε γιάτι άλλο ζευγάρι μας πρόλαβε οπότε αν έχετε να μας προτείνετε κατι θα σας ήμουν ευγνώμων! :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.148
Likes
41.483
Δεν ξεχνάτε και την Κύθνο, που είναι να κόβεις φλέβες το βράδυ; Και δεν έχει και φτηνή διαμονή.
 

alex999

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Μόσχα-Βλαδιβοστόκ

alma

Member
Μηνύματα
3.754
Likes
15.244
Και καλά κάνετε.Η Κύθνος υστερεί σε σχέση με άλλα κυκλαδονήσια αρκετά, αν και έχει πολλές παραλίες,για να πούμε και τα θετικά. Πολύ ήρεμη,όχι ιδιαίτερο τοπίο, διαμονή αρκετά ακριβή για αυτό που προσφέρει και το μόνο κατάλυμα που ξεχωρίζει, πολύ ακριβό.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.355
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλή η επιλογή της Αστυπάλαιας, αν και πρέπει να έχεις πολύ μεγάλη τύχη για να βρείς δωμάτιο στη χώρα με τη τιμή και τις ημερομηνίες που θέλεις...
Οχι η τέρμα οικονομική σε διαμονή πάντως.
Ξεκίνα τα τηλέφωνα, και κοίτα για Πέρα γυαλό εκτός από χώρα.
 

miltostar

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Γεια σας!! Είμαι καινούριος στην παρέα και χρειάζομαι τα φώτα σας!! :) Θέλουμε να πάμε διακοπές με την κοπέλα μου κάπου κοντά (για να μην χάσουμε όλη τη μέρα στο ταξίδι και για να μην πληρώσουμε και πάρα πολλά) και οικονομικά! Είμαστε και οι δυο 19 οπότε δικαιούμαστε φοιτητικό εισιτήριο. Πέρσι πήγαμε στο Αγκίστρι και μας άρεσε..Ήταν ένα μικρό και ήσυχο μέρος. Κάτι τέτοιο θέλουμε και φέτος! Θα είμαστε χωρίς αυτοκίνητο άρα χρειαζόμαστε καλή (ή και καθόλου αν γίνεται ) συγκοινωνία και κοντινές διαδρομές! Κατάλληλο θα ήταν ένα νησί όπου θα μπορούσαμε να μετακινούμαστε με τα πόδια είτε σε κάποια κοντινή παραλία είτε για την απογευματινή/βραδινή μας βόλτα! Να τα έχει όλα μαζεμένα δηλαδή..το ξέρω ζητάω πολλά αλλά δεν συμφέρει και δεν θέλουμε να πάρουμε κάποιο αυτοκίνητο! Είχα σκεφτεί την Κύθνο που είχα πάει παλιότερα με γονείς και μου άρεσε πολύ! Αλλά εκεί θα μπορούμε να μετακινούμαστε χωρίς αυτοκίνητο?
Ποιες είναι οι προτάσεις σας??
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.019
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Γεια σας!! Είμαι καινούριος στην παρέα και χρειάζομαι τα φώτα σας!! :) Θέλουμε να πάμε διακοπές με την κοπέλα μου κάπου κοντά (για να μην χάσουμε όλη τη μέρα στο ταξίδι και για να μην πληρώσουμε και πάρα πολλά) και οικονομικά! Είμαστε και οι δυο 19 οπότε δικαιούμαστε φοιτητικό εισιτήριο. Πέρσι πήγαμε στο Αγκίστρι και μας άρεσε..Ήταν ένα μικρό και ήσυχο μέρος. Κάτι τέτοιο θέλουμε και φέτος! Θα είμαστε χωρίς αυτοκίνητο άρα χρειαζόμαστε καλή (ή και καθόλου αν γίνεται ) συγκοινωνία και κοντινές διαδρομές! Κατάλληλο θα ήταν ένα νησί όπου θα μπορούσαμε να μετακινούμαστε με τα πόδια είτε σε κάποια κοντινή παραλία είτε για την απογευματινή/βραδινή μας βόλτα! Να τα έχει όλα μαζεμένα δηλαδή..το ξέρω ζητάω πολλά αλλά δεν συμφέρει και δεν θέλουμε να πάρουμε κάποιο αυτοκίνητο! Είχα σκεφτεί την Κύθνο που είχα πάει παλιότερα με γονείς και μου άρεσε πολύ! Αλλά εκεί θα μπορούμε να μετακινούμαστε χωρίς αυτοκίνητο?
Ποιες είναι οι προτάσεις σας??
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
Δύσκολο project μας έβαλες! Τόσο κόντα και τόσο όμορφα σαν το Αγκύστρι δεν έχει! Ο Πόρος είναι επίσης κόντα και πληροί τα κριτήριά σου αλλα δεν έχει πολύ ωραίες παραλίες.
Το μόνο ήσυχο νησάκι που μπορώ να σκεφτώ με πολύ ωραίες παραλίες και σχετικά κοντα είναι η Σέριφος. Στη Σέριφο υπάρχει και πολύ καλό camping σε μία απο τις καλύτερες παραλίες στα "λιβαδάκια" και πολυ κοντά στο λιμάνι. Από τιμές τώρα δεν θα το έλεγα οικονομικό νήσι αλλα ούτε κ ακριβό. νορμαλ.
Οικονομικό νησί, με καλή συγκοινωνία, κοντά αλλά οχι ήσυχο είναι η Σύρος. Στην Σύρο αν πάς μην κλείσεις δωμάτιο. Είχα πάει 15 Αυγουστο και είχα κλείσει δωμάτιο με 50€. Θεωρούσα οτι ήταν σουπερ τιμή! Με το κατεβηκαμε απο το πλοιο όμως, σκάσανε 25 άτομα που είχαν δωμάτια και μας τα έδιναν 30€ (και ήταν 15 αυγουστος!). Αμάξι είχα κλείσει με 25€.
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Γεια σας!! Είμαι καινούριος στην παρέα και χρειάζομαι τα φώτα σας!! :) Θέλουμε να πάμε διακοπές με την κοπέλα μου κάπου κοντά (για να μην χάσουμε όλη τη μέρα στο ταξίδι και για να μην πληρώσουμε και πάρα πολλά) και οικονομικά! Είμαστε και οι δυο 19 οπότε δικαιούμαστε φοιτητικό εισιτήριο. Πέρσι πήγαμε στο Αγκίστρι και μας άρεσε..Ήταν ένα μικρό και ήσυχο μέρος. Κάτι τέτοιο θέλουμε και φέτος! Θα είμαστε χωρίς αυτοκίνητο άρα χρειαζόμαστε καλή (ή και καθόλου αν γίνεται ) συγκοινωνία και κοντινές διαδρομές! Κατάλληλο θα ήταν ένα νησί όπου θα μπορούσαμε να μετακινούμαστε με τα πόδια είτε σε κάποια κοντινή παραλία είτε για την απογευματινή/βραδινή μας βόλτα! Να τα έχει όλα μαζεμένα δηλαδή..το ξέρω ζητάω πολλά αλλά δεν συμφέρει και δεν θέλουμε να πάρουμε κάποιο αυτοκίνητο! Είχα σκεφτεί την Κύθνο που είχα πάει παλιότερα με γονείς και μου άρεσε πολύ! Αλλά εκεί θα μπορούμε να μετακινούμαστε χωρίς αυτοκίνητο?
Ποιες είναι οι προτάσεις σας??
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
Τι θα έλεγες για Κύθνο?? Μικρό νησί με όμορφες παραλίες και με αρκετά καλές τιμές θα έλεγα σε διαμονή και φαγητό.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.355
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Εφόσον θέτεις σαν κριτήριο τις παραλίες, θα σου έλεγα κι εγώ Κύθνο.
Κοντινό, σχετικά οικονομικό, και οι μετακινήσεις εξυπηρετούν αρκεί να προσαρμόζεσαι στα δρομολόγια του τοπικού λεωφορείου. Διαμονή στο Μέριχα για ευκολία!
 

miltostar

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Δύσκολο project μας έβαλες! Τόσο κόντα και τόσο όμορφα σαν το Αγκύστρι δεν έχει! Ο Πόρος είναι επίσης κόντα και πληροί τα κριτήριά σου αλλα δεν έχει πολύ ωραίες παραλίες.
Το μόνο ήσυχο νησάκι που μπορώ να σκεφτώ με πολύ ωραίες παραλίες και σχετικά κοντα είναι η Σέριφος. Στη Σέριφο υπάρχει και πολύ καλό camping σε μία απο τις καλύτερες παραλίες στα "λιβαδάκια" και πολυ κοντά στο λιμάνι. Από τιμές τώρα δεν θα το έλεγα οικονομικό νήσι αλλα ούτε κ ακριβό. νορμαλ.
Οικονομικό νησί, με καλή συγκοινωνία, κοντά αλλά οχι ήσυχο είναι η Σύρος. Στην Σύρο αν πάς μην κλείσεις δωμάτιο. Είχα πάει 15 Αυγουστο και είχα κλείσει δωμάτιο με 50€. Θεωρούσα οτι ήταν σουπερ τιμή! Με το κατεβηκαμε απο το πλοιο όμως, σκάσανε 25 άτομα που είχαν δωμάτια και μας τα έδιναν 30€ (και ήταν 15 αυγουστος!). Αμάξι είχα κλείσει με 25€.
Σκεφτόμουν και για Πόρο αλλά δεν μου κάνει το κλικ..! Δεν ξέρω γιατί...Σέριφο έψαξα λίγο για ξενοδοχεία και ήταν λίγο τσιμπημένα (για τα δικά μου κριτήρια πάντα) αλλά δεν την αποκλείω! Σύρο είχα ακούσει κι εγώ για καλές συγκοινωνίες αλλά έχω πάει αρκετές φορές και την έχω βαρεθεί. Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση πάντως!!

Εφόσον θέτεις σαν κριτήριο τις παραλίες, θα σου έλεγα κι εγώ Κύθνο.
Κοντινό, σχετικά οικονομικό, και οι μετακινήσεις εξυπηρετούν αρκεί να προσαρμόζεσαι στα δρομολόγια του τοπικού λεωφορείου. Διαμονή στο Μέριχα για ευκολία!
Τι θα έλεγες για Κύθνο?? Μικρό νησί με όμορφες παραλίες και με αρκετά καλές τιμές θα έλεγα σε διαμονή και φαγητό.
Κύθνο θέλω πολύ να πάω! Ο Μέριχας είναι καλή τοποθεσία για να μένεις όμως? Τη μια φορά που είχα πάει έμενα στη χώρα και είχα ξετρελαθεί. Από Μέριχα δεν θυμάμαι τίποτα..Τα λεωφορεία πάνε σε καμιά καλή παραλία? (Γιατί εχω ακούσει γενικά ότι η Κύθνος έχει πολύ ωραίες παραλίες) Και υπάρχει κάποια ωραία παραλία κοντά στον Μέριχα ώστε να μην χρειαζόμαστε λεωφορείο για να φτάσουμε?

thank you all!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.285
Μηνύματα
886.635
Μέλη
38.954
Νεότερο μέλος
panatsitsi123

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom