Γενικά Διακοπες για ζευγαρι

Billouk

Member
Μηνύματα
497
Likes
1.628
Δεν με εντυπωσίασαν ιδιαίτερα αλλά δεν θα απογοητευτείς. Θα συμφωνήσω με τον psilos3, συνδύασε τα!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οχι εγω νομιζω οτι η Σιφνος θα σου φανει λιγη αναφορικα με τις παραλιες μετα τη Μηλο. Αν κ εγω ειχα ακουσει τοσα πολλα για τη Μηλο που περιμενα πολλα περισσοτερα. Εχετε παει καθολου Σποραδες που εχουν κ διασκεδαση κ πρασινο κ παραλιες;βλεπω εχεις παει Σκιαθο δειτε Σκοπελο
 

djeleni

Member
Μηνύματα
162
Likes
234
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αίγυπτος
Για λίγη παραπάνω διασκέδαση θα πρότεινα κι εγώ τη Σίφνο. Πολύ γραφικό νησί, έντονη νυχτερινή ζωή το βράδυ στην Απολλωνία, αν θες ηρεμία επισκέπτεσαι άλλους οικισμούς (πχ. Κάστρο, Αρτεμώνα), παραλίες μέτριες προς καλές. Προσωπικά θα ξαναπήγαινα. :)
Επίσης θα πρότεινα Σαντορίνη. Υπέροχα τοπία, γραφικότητα, καλές παραλίες, έντονη νυχτερινή ζωή... Τις παραλίες της είτε θα τις λατρέψεις λόγω της διαφορετικότητάς τους είτε θα τις "σιχαθείς".
Σκόπελο θα πάω φέτος. Έχω δει ότι έχει υπέροχες παραλίες, αλλά μέτρια πράγματα ως προς τη διασκέδαση.
 

Scolopax

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας.θα ηθελα να μου πρωτεινετε ενα νησι ειτε κυκλαδες ειτε δωδεκανησα με :
ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΕΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ
ΓΡΑΦΙΚΗ ΧΩΡΑ
ΗΡΕΜΙΑ
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΦΑΓΗΤΟ.
εχω παει στα παρακατω. ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ-ΜΥΚΟΝΟ-ΙΟ-ΤΖΙΑ-ΚΥΘΝΟ-ΑΜΟΡΓΟ-ΝΑΞΟ-ΑΝΔΡΟ-ΦΟΛΕΓΑΝΔΡΟ.
θελω ενα νησι σαν την φολεγανδρο αλλα με παραλιες σαν της αμοργου ενα πραγμα.
θα παω με μηχανακι για ευκολη προσβαση παντου.
για 5-6 ημερες.
ελεγα για μηλο αλλα εμαθα οτι πλεον μαζευει πολυ κοσμο κ ιουλιο που θελω να παω κ σαν νησι δεν λεει κατι εκτος απο πολλες κ καλες επιλογες που εχεις στις παραλιες.
σκεφτομαι για αστυπαλαια και οτι αλλο μου πρωτεινετε εσεις.
:) :)
 

Pel

Member
Μηνύματα
753
Likes
3.851
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Η Αστυπάλαια έχει αυτά που λες.
Θα πρότεινα και Πάτμο. Πέρυσι τον Ιούλιο ήταν έτσι όπως την περιγράφεις, τον Αύγουστο γέμισε με κόσμο και άλλαξε στυλ.
 

Scolopax

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
επισης να πω οτι θα θελα Σαντορινη αλλα εχω ακουσει οτι γινεται ο χαμος κ επισης απο παραλιες δεν εχει αυτο που αναζητω.ΗΡΕΜΙΑ Κ ΚΡΥΣΤΑΛΙΝΑ ΝΕΡΑ.δεν με ενδιαφερουν οι οργανωμενες παραλιες κ μεγαλες.ας κανω και λιγα χιλιομετρα σε κακο δρομο αρκει να ανταμειφθω κ ας μην βρω πολυ κοσμο. :)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.324
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Γεια σας.θα ηθελα να μου πρωτεινετε ενα νησι ειτε κυκλαδες ειτε δωδεκανησα με :
ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΕΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ
ΓΡΑΦΙΚΗ ΧΩΡΑ
ΗΡΕΜΙΑ
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΦΑΓΗΤΟ.
εχω παει στα παρακατω. ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ-ΜΥΚΟΝΟ-ΙΟ-ΤΖΙΑ-ΚΥΘΝΟ-ΑΜΟΡΓΟ-ΝΑΞΟ-ΑΝΔΡΟ-ΦΟΛΕΓΑΝΔΡΟ.
θελω ενα νησι σαν την φολεγανδρο αλλα με παραλιες σαν της αμοργου ενα πραγμα.
θα παω με μηχανακι για ευκολη προσβαση παντου.
για 5-6 ημερες.
ελεγα για μηλο αλλα εμαθα οτι πλεον μαζευει πολυ κοσμο κ ιουλιο που θελω να παω κ σαν νησι δεν λεει κατι εκτος απο πολλες κ καλες επιλογες που εχεις στις παραλιες.
σκεφτομαι για αστυπαλαια και οτι αλλο μου πρωτεινετε εσεις.
:) :)
Πέρα απο την Αστυπάλαια, που αποτελεί ιδανική επιλογή στα ζητούμενα σου και αναφέρθηκε ήδη, εγώ θα έλεγα να αρχίσεις να ψάχνεσαι και για Σέριφο.
Ήταν αυτό που μου ήρθε κατευθείαν στο μυαλό όταν διάβασα το μήνυμα.
Σε όλα μα όλα όσα ζητάς σε καλύπτει!
 

mar_k

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπερα σε ολους!θελω να παω διακοπες με το αγορι μου περιπου 20 αυγουστου και μετα αλλα δεν ξερουμε που.αυτο που θελουμε ειναι ωραιες παραλιες κυριως νυχτερινη ζωη δεν μας απασχολει.για να καταλαβετε τι ζηταμε περυσι πηγαμε στους φουρνους ικαριας και ξετρελαθηκαμε πραγματικα.εχει καποιος να προτεινει κατι?
 

vagiannie

Member
Μηνύματα
17
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΆΜΣΤΕΡΝΤΑΜ
Καλησπερα σε ολους!θελω να παω διακοπες με το αγορι μου περιπου 20 αυγουστου και μετα αλλα δεν ξερουμε που.αυτο που θελουμε ειναι ωραιες παραλιες κυριως νυχτερινη ζωη δεν μας απασχολει.για να καταλαβετε τι ζηταμε περυσι πηγαμε στους φουρνους ικαριας και ξετρελαθηκαμε πραγματικα.εχει καποιος να προτεινει κατι?
Πέρυσι πήγα και εγώ με το αγόρι μου στην Αντίπαρο και πραγματικά ενώ οι προσδοκίες μου για το νησί δεν ήταν τόσο μεγάλες μου άρεσε υπερβολικά πολύ... Δεν έχει ούτε φοβερές παραλίες ( καλές είναι αλλά δεν είναι και Κουφονήσια) , ούτε καταπληκτική χώρα αλλά αυτό το νησί πραγματικά είχε μια φοβερή αύρα που εμένα τουλάχιστον με μάγεψε... Σου προτείνω λοιπόν ανεπιφύλακτα την Αντίπαρο
τιπ: Εάν πας υπάρχει καταπληκτικό και φτηνό μαγαζί για φαγητό να σου πω
 

mar_k

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
ευχαριστω!!θα το κοιταξω..δεν ειχα κοιταξει τιποτα για αντιπαρο!!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Δες τοτε Μηλο αν κριτηριο σου ειναι οι παραλιες. Θα πατε κ τελος Αυγουστου οποτε δεν γινεται χαμος. Δες επισης Σεριφο.
 

mar_k

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
να σου πω την αληθεια την μηλο την ειχα κοιταξει και μου φανηκε ακριβη η διαμονη..παντως απο παραλιες εχω ακουσει τα καλυτερα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.244
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom