Διακοπες στην ευβοια! βοηθεια!

voulageorge

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Καλημέρα σε όλους σας...!
Εφτασε ο αυγουστος και ακόμη δεν εχουμε πάει διακοπές...Εφτασε επιτέλους ο καίρος και σε 10 μερούλες φεύγουμε!
Λεμε να πάμε ευβοια!!!...Τώρα αρχιζουν τα δυσκολα...Δεν έχω ξαναπάει Ευβοια!
Μπορει καποιος που εχει παει να με διαφωτισει...
Θα παμε για 5 μερουλες να ξεφυγουμε λιγο...
Για να γινω πιο συγκεκριμενη...θέλουμε να μεινουμε καπου που να ειναι κοντα σε ωραιες παραλιες,να εχει σχετικα νυχτερινη ζωη(ειμαστε και 27 χρονα δεν παμε για τα ιαματικα).
Εχω ακουσει οτι η βορεια ευβοια ειναι καλυτερη!..
σε ποιο μερος μου προτεινεται για διαμονη?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εγώ μόνο στο Πευκί έχω μείνει, που δεν είναι άσχημο, έχει και τα μπαράκια του, δε θάλεγα βέβαια ότι είναι και Η νυχτερινή ζωή αλλά εμένα μου άρεσε.
 

ayreonliv

Member
Μηνύματα
67
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Η βόρεια Εύβοια είναι καταπληκτική έχει ωραίες παραλίες και συνδυάζει βουνό και θάλασσα. Τα μέρη όμως που μπορείς να επλέξεις δεν ενδείκνυνται για άγρια ξενύχτια δε θα βρεις μεγάλα κλαμπ κτλπ. Ωραία μέρη είναι η Λίμνη, μικρή, γραφική, ωραίες παραλίες αλλά ήσυχη σύμφωνα με αυτά που ζητάτε. Ίσως πιο νταβαντούρι να γίνεται στο Πευκί αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία γιατί δεν έχω μείνει ποτέ, απλά έχω περάσει για μπάνιο και φαγητό. Επίσης Αγία Άννα λένε ότι είναι ωραία...
 

voulageorge

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Εγώ μόνο στο Πευκί έχω μείνει, που δεν είναι άσχημο, έχει και τα μπαράκια του, δε θάλεγα βέβαια ότι είναι και Η νυχτερινή ζωή αλλά εμένα μου άρεσε.
Η παραλιες πως είναι εκει κοντα?
Οσο για την νυχτερινη δεν ψαχνουμε και το τρελο νταβαντουρι,απλα να εχει κοσμο..Να μπορουμε να πιουμε το ποτακι μας και να διασκεδασουμε!
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Ολη η Β. Ευβοια ειναι ωραια (και η νοτια δεν παει πισω) αλλα εμενα μου εχει μεινει στη ΒΔ πλευρα αυτο που εβλεπαν τα ματακια μου στον Αγ. Γιωργη, πινοντας τον καφε μου σε μια καφετερια διπλα στη θαλασσα. Να βλεπω ολο το βουνο σα να θελει να ριξει ενα πρασινο χαλι στη θαλασσα. Απιστευτο μερος.

Panoramio - Photo of Agios Georgios, Blick zum Dorf

Ολη η γυρω περιοχη της Λιχαδας ειναι πανεμορφη και η παραλια γυρω απο το Γρεγολιμανο (ηξεραν τι αγορασαν οι ξυπνιοι του Club Med) ειναι το κατι αλλο.
Φυσικα απο night life μη περιμενεις πολλα. Παντως στην Ιστιαια εχει αρκετο κοσμο το βραδυ. Αν παντως πας οδηγωντας προς τα εκει προσοχη στα γεροντια στην Αιδηψο. Περνανε το δρομο χωρις να βλεπουν.
 

voulageorge

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Ολη η γυρω περιοχη της Λιχαδας ειναι πανεμορφη και η παραλια γυρω απο το Γρεγολιμανο (ηξεραν τι αγορασαν οι ξυπνιοι του Club Med) ειναι το κατι αλλο.
Φυσικα απο night life μη περιμενεις πολλα. Παντως στην Ιστιαια εχει αρκετο κοσμο το βραδυ. Αν παντως πας οδηγωντας προς τα εκει προσοχη στα γεροντια στην Αιδηψο. Περνανε το δρομο χωρις να βλεπουν.
Δηλαδη καποια περιοχη στην βορεια ευβοια που να εχει κοντα παραλιες και νυχτερινη ζωη δεν θα βρω?
γιατι δεν θελω να μας φανε και τα χιλιομετρα..θελουμε το βραδυ να μην χρειαζεται ναα περνουμε αμαξι μαζι μας για να βγουμε..
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Ολη η Β. Ευβοια ειναι ωραια (και η νοτια δεν παει πισω) αλλα εμενα μου εχει μεινει στη ΒΔ πλευρα αυτο που εβλεπαν τα ματακια μου στον Αγ. Γιωργη, πινοντας τον καφε μου σε μια καφετερια διπλα στη θαλασσα. Να βλεπω ολο το βουνο σα να θελει να ριξει ενα πρασινο χαλι στη θαλασσα. Απιστευτο μερος.

Panoramio - Photo of Agios Georgios, Blick zum Dorf
Σε ταβερνάκι στον Αγιο Γεώργιο Λιχάδας (μοιάζει με το σημείο που είναι τραβηγμένη η φωτογραφία) έχω φάει από τα καλύτερα καλαμαράκια ever.

'Ηταν κάποτε πολύ γραφικό χωριουδάκι. Ελπίζω να είναι ακόμα.

Οι παραλίες όμως της περιοχής δε μου είπαν και πολλά.
Άσε που έχει και άπειρα τεράστια μακρυπόδαρα "τριχωτά" καβούρια που σουλατσάρουν στο βυθό.
 

voulageorge

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Οι παραλίες όμως της περιοχής δε μου είπαν και πολλά.
Άσε που έχει και άπειρα τεράστια μακρυπόδαρα "τριχωτά" καβούρια που σουλατσάρουν στο βυθό.
Καβουρια???:shock:
ευχαριστω που με προειδοποιησες να μην παω καθολου!!!
Εχω καταμπερδευτει δεν ξερω σε ποια περιοχη να μεινω..:roll:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Καβουρια???:shock:
ευχαριστω που με προειδοποιησες να μην παω καθολου!!!
Εχω καταμπερδευτει δεν ξερω σε ποια περιοχη να μεινω..:roll:
Μην τρομάζεις.
Δε σε πειράζουν, αυτά φοβούνται πιο πολύ από εσένα. :haha:
Και όταν λέω "τριχωτά" εννοώ ότι έχουν στο καβούκι τους χόρτα για καμουφλάζ.

Δεν είναι αυτός λόγος να μην πας.

Αν και δεν ξέρω αν για την περίπτωσή σας, το συγκεκριμένο μέρος είναι έτσι κι αλλιώς το καταλληλότερο. Είναι ωραίο και γραφικό μεν, αλλά πολύ ήσυχο δε.
 

voulageorge

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Αν και δεν ξέρω αν για την περίπτωσή σας, το συγκεκριμένο μέρος είναι έτσι κι αλλιώς το καταλληλότερο. Είναι ωραίο και γραφικό μεν, αλλά πολύ ήσυχο δε.
Αγια αννα ειναι ωραια?Ακουσα οτι εχει ωραιαα παραλια και νυχτερινη ζωη..Ισχυει?
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Αγια αννα ειναι ωραια?Ακουσα οτι εχει ωραιαα παραλια και νυχτερινη ζωη..Ισχυει?
Μόνο περαστική έχω πάει από εκεί, δεν έχω μείνει για να ξέρω λεπτομέρειες.
Έχει τεράστια παραλία και το θετικό της είναι ότι "βλέπει" στο Αιγαίο.
Όμως το ότι "βλέπει" στο Αιγαίο έχει και το αρνητικό ότι σε περίπτωση μελτεμιών, έχει πάρα πολύ κύμα.
 

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
USA - JAPAN - AUS
Η Αγ.Άννα έχει ένα από τα καλύτερα οργανωμένα κάμπινγκ στην Ελλάδα, και όπως καταλαβαίνεις έχει αρκετό κόσμο. Είναι μια καλή πρόταση, γιατί και ωραία παραλία έχει και νυχτερινή ζωή έχει! Επίσης από την Αγ.Άννα και σε 10-15 χιλιόμετρα, μπορείς να βρεις και άλλες παραλίες πολύ ωραίες. Άλλα μέρη που θα σου πρότεινα είναι ο Κάλαμος Ευβοίας (Νότια Εύβοια). Έχει ενοικιαζόμενα δωμάτια όπως και κάμπινγκ και γίνεται ο χαμός ειδικά τα σαββ/ριακα, έχει νυχτερινή ζωή επίσης με 2 κλαμπάκια και ταβέρνες. Η Χιλιαδού είναι μια καλή επιλογή και έχει αρκετό κόσμο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom