Διαμονή Ηράκλειο Κρήτης

taver

Member
Μηνύματα
12.516
Likes
29.304
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το Ηράκλειο ειναι τσιμεντουπολη και δεν θα το πρότεινα για διακοπές.
Με την ίδια λογική φαντάζομαι δεν πηγαίνεις σε καμία Ελληνική πόλη...
Τουλάχιστο το Ηράκλειο έχει και 2 μουσεία της προκοπής, είναι δίπλα σε όλες τις αρχαιότητες άξιες λόγου, και είναι η πιο ζωντανή Ελληνική πόλη, όλο το χρόνο.
ΟΚ, δεν είναι ότι καλύτερο γι αυτό που ο νεοέλληνας έχει μάθει να λέει "καλοκαιρινές διακοπές"...
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
6.360
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Και, μπορεί στον τουρίστα να μην αρέσει, αλλά, ο από την άλλη Ελλάδα που πήγε κι έγινε ντόπιος... το εξυμνεί από πολλές πλευρές.
ας μην τις πούμε, γιατί θα ξεσηκώσουμε εδώ αντιζηλίες....
 

infoTraveller

Member
Μηνύματα
20
Likes
3
ΤΟ Ηράκλειο έχει πολλές ομορφιές ανάλογα το που θέλει κάποιος να μείνει και τι είδους διακοπές θέλει να κάνει ....

Αγαπητή zenia_ki αν θέλεις μπορείς να μου στείλεις Π. μήνυμα ένα mail σου να σου προτείνω αρκετά ξενοδοχεία Ηρακλείου και σε όποια περιοχή θέλεις . (Για να μην διαφημίζουμε)

Την Καλημέρα μου σε όλους ...
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.336
Likes
1.822
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Καλησπέρα, είμαι καινούργια στο φόρουμ.

Θέλω να πάω το καλοκαίρι ταξίδι στο Ηράκλειο της Κρήτης. Λόγω έλλειψης χρημάτων όμως ψάχνω οικονομικά ξενοδοχεία στο νησί. Σκέφτομαι οτι αρχές Σεπτέμβρη είναι καλή εποχή. Δεν γνωρίζω όμως τιποτα για την περιοχή, τα αξιοθέατα, τις συγκοινωνίες κτλ.

Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Είμαι κι από μακριά Αλεξ/πολη.

Ευχαριστώ!

Φιλικά, Ευγενία
Καταρχάς το βασικό είναι πόσες μέρες θα μείνεις και όταν λες οικονομικό τι περίπου εννοείς. Επίσης αν σε ενδιαφέρει η θάλασσα ή όχι.
Εγω πάντως θα σου πρότεινανα κάνεις ένα συνδυασμό μεταξύ Ηρακλείου και Λασιθίου. Μπορείς να μείνεις 2-3 μέρες στο Ηράκλειο, να γυρίσεις την πόλη, να πας στο Κούλε, τον τάφο του Καζαντζάκη, το αρχαιολογικό μουσείο και μια εκδρομή στην Κνωσσό και τις υπόλοιπες να μείνεις Αγιο Νικόλαο και να εξερευνησεις αυτή την πλευρά που έχει πολύ ωραίες παραλίες.Α, επίσης μπορείς να πας και μια βόλτα στις Αρχάνες που είναι πολύ ωραίο χωριο και νομίζω θεωρείται παραδοσιακός -διατηρητέος οικισμος από πλευράς αρχιτεκτονικής Στον νομό Ηρακλείου οι παραλίες της βόρειας πλευράς δεν λένε τίποτα σπουδαίο. Απο τον Άγιο Νικόλαο μπορείς να οργανώνεις ημερήσιες εκδρομές προς Ελούντα, Βάι κπλ. Το νησί έχει πολύ καλές συγκοινωνίες, οπότε αν δεις λίγο τα δρομολόγια και φτιάξεις το πρόγραμμα σου αναλόγως θα σε βολέψουν μια χαρά.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
ΤΟ Ηράκλειο έχει πολλές ομορφιές ανάλογα το που θέλει κάποιος να μείνει και τι είδους διακοπές θέλει να κάνει ....

Αγαπητή zenia_ki αν θέλεις μπορείς να μου στείλεις Π. μήνυμα ένα mail σου να σου προτείνω αρκετά ξενοδοχεία Ηρακλείου και σε όποια περιοχή θέλεις . (Για να μην διαφημίζουμε)
Η διαφήμιση δεν απαγορεύεται, η δυσφήμηση απαγορεύεται;)

Καλό είναι οι πληροφορίες να δίνονται στο φόρουμ και όχι σε προσωπικά μηνύματα, για να επωφελούνται από αυτές και τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.323
Μηνύματα
887.982
Μέλη
38.987
Νεότερο μέλος
Georg777

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom