Τουρκία Διαμονή στην Κωνσταντινούπολη

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Καλησπέρα. Το τελευταίο βράδυ που θα είμαι Κωνσταντινούπολη θα το περάσω μόνος καθώς η παρέα μου αναχωρεί. Ψάχνω, λοιπόν, ένα ξενοδοχείο που να βρίσκεται σε "ασφαλή" περιοχή και να έχει σχετικά εύκολη σύνδεση με το αεροδρόμιο Ατατούρκ. Μπάτζετ: να μην ξεπερνά τα 50€ (23 Αυγούστου - 1 βράδυ)
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Καλησπέρα. Το τελευταίο βράδυ που θα είμαι Κωνσταντινούπολη θα το περάσω μόνος καθώς η παρέα μου αναχωρεί. Ψάχνω, λοιπόν, ένα ξενοδοχείο που να βρίσκεται σε "ασφαλή" περιοχή και να έχει σχετικά εύκολη σύνδεση με το αεροδρόμιο Ατατούρκ. Μπάτζετ: να μην ξεπερνά τα 50€ (23 Αυγούστου - 1 βράδυ)
Με την παρεα σε πιο ξενοδοχειο θα μεινετε?
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
είμαστε φιλοξενούμενοι του πανεπιστημίου :)
Μια χαρα. Βαλε στο booking.com, constantine hotel, ανοιξε κ τον χαρτη αυτη ειναι η περιοχη Σουλταναχμετ ,ολα τα ξενοδοχεια εκει γυρω ειναι καλα εχει κ οικονομικα κ ειναι κοντα σταση τραμ, για να φυγεις για αεροδρομιο Αλλιως αν βρεις στη Ταξιμ θα πας παλι ευκολα με λεωφορειο havatas που παει απευθειας αεροδρομιο, προσοχη σε αυτο σταματαει σε 2 terminal εσυ να μην κατεβεις στη πρωτη σταση που θα κανει, ρωτα κ τον οδηγο Μην κλεισεις απο τωρα ασε να πας να προσανατολιστειςς στη Πολη κ κλεισε απο εκει, αναλογα πια περιοχη θα σε βολεψει,ή σε πια περιοχη θα σας φιλοξενησουν, υπαρχουν εκατομμυρια δωματια δεν υπαρχει περιπτωση να μην βρεις
 
Last edited:

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Μια χαρα. Βαλε στο booking.com, constantine hotel, ανοιξε κ τον χαρτη αυτη ειναι η περιοχη Σουλταναχμετ ,ολα τα ξενοδοχεια εκει γυρω ειναι καλα εχει κ οικονομικα κ ειναι κοντα σταση τραμ, για να φυγεις για αεροδρομιο
φαίνεται πολύ καλή η τοποθεσία του αλλά δε θέλω να ξεφύγω πάνω από 50€.
Βρήκα αυτό εκεί κοντά http://www.booking.com/hotel/tr/panoroma.el.html?aid=357006;label=gog235jc-hotel-el-tr-theNconstantine-unspec-gr-com-L:el-O:unk-B:unk-N:XX-S:bo;sid=fbfce479a0337b9accd3e0ce67f78154;dcid=4#map_opened

Μια χαρα. Μην κλεισεις απο τωρα ασε να πας να προσανατολιστειςς στη Πολη κ κλεισε απο εκει, αναλογα πια περιοχη θα σε βολεψει,ή σε πια περιοχη θα σας φιλοξενησουν, υπαρχουν εκατομμυρια δωματια δεν υπαρχει περιπτωση να μην βρεις
Μάλλον αυτό θα κάνω. Σε ευχαριστώ!
 

pallini

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Μηπως καποιος απο εσας γνωριζει αυτο το ξενοδοχειο http://www.farosoldcity.com 3 ατομα τελος Ιουλιου 7 ημερες . Eιμαι μεταξυ του faros old city και Maywood hotel sirkeci ,μου αρεσουν ανετα δωματια και καλη τοποθεσια κοντα σε ολα
Ευχαριστω.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
φαίνεται πολύ καλή η τοποθεσία του αλλά δε θέλω να ξεφύγω πάνω από 50€.
Βρήκα αυτό εκεί κοντά http://www.booking.com/hotel/tr/panoroma.el.html?aid=357006;label=gog235jc-hotel-el-tr-theNconstantine-unspec-gr-com-L:el-O:unk-B:unk-N:XX-S:bo;sid=fbfce479a0337b9accd3e0ce67f78154;dcid=4#map_opened



Μάλλον αυτό θα κάνω. Σε ευχαριστώ!
Ανετα θα βρεις με 50 ευρώ μονοκλινα, ακομη κ αυτα που γραφουν 70 τα δινουν φτηνα αν πας απο εκει,

Μηπως καποιος απο εσας γνωριζει αυτο το ξενοδοχειο http://www.farosoldcity.com 3 ατομα τελος Ιουλιου 7 ημερες . Eιμαι μεταξυ του faros old city και Maywood hotel sirkeci ,μου αρεσουν ανετα δωματια και καλη τοποθεσια κοντα σε ολα
Ευχαριστω.
Ακριβως ιδιας κατηγοριας κ τα δυο . Διαλεξε το οικονομικοτερο ή αυτο που σας δινει περισσοτερες παροχες πχ δωρεαν μεταφορα απο/προς αεροδρομιο
 
Last edited by a moderator:

Marilou!!!

Member
Μηνύματα
119
Likes
170
Μηπως καποιος απο εσας γνωριζει αυτο το ξενοδοχειο http://www.farosoldcity.com 3 ατομα τελος Ιουλιου 7 ημερες . Eιμαι μεταξυ του faros old city και Maywood hotel sirkeci ,μου αρεσουν ανετα δωματια και καλη τοποθεσια κοντα σε ολα
Ευχαριστω.
To Faros Old City είναι ενα πανέμορφο ξεν/χειο ακριβώς πάνω στην στάση του τραμ στην Σουλταναχμέτ. Έχω πάει για φαγητό και ποτό, επίσης έκλεισα απο το γραφείο που δουλεύω σε ένα ζευγάρι φίλους μου κ έμειναν εκεί τον Απρίλιο. Απόλυτα ικανοποιημένοι, πανέμορφο καθαρό και δίπλα σε όλα τα αξιοθέατα της Πόλης. Μπορείς να επικοινωνήσεις μαζι τους για να πετύχεις ακόμα καλύτερη τιμή. Καλά να περάσετε!!!
 

VICTORY

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
προσωπικα θεωρω την περιοχη sultan ahmet καλυτερη και πιο γραφικη απο την πιο τουριστικη taksim τα πιο πολλα αξιοθεατα ειναι σε αυτην την περιοχη και εχει και πολλα εστιατορια αγορα κτλ
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
προσωπικα θεωρω την περιοχη sultan ahmet καλυτερη και πιο γραφικη απο την πιο τουριστικη taksim τα πιο πολλα αξιοθεατα ειναι σε αυτην την περιοχη και εχει και πολλα εστιατορια αγορα κτλ
να συμπληρωσω οτι αν πατε για λιγες μερες ειναι στο Σουλταν αχμετ καλλίτερα ,γιατι ολα τα μνημεια , και αξιοθεατα οπως ειπες , επισης συγκοινωνιες ,καραβάκια ειναι κοντα σας και για το βραδυ μπορειτε να πηγαινετε Ταξιμ και Ιστικλαλ με συγκοινωνια και επιστροφη με ταξι αν ειναι μετα της 12-12,30 , με χρεωση περιπου 15 ΤΛ (5 ευρώ)
 
  • Like
Reactions: Pel

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.934
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom