Νάξος Διαμονή στη Νάξο

Sofiaskg

Member
Μηνύματα
29
Likes
8
10 - 14 /8
Δωρεαν ακύρωση + πρωινό
420€

Νομίζω θα εκμεταλλευτώ την δωρεαν ακύρωση και θα ψάξω κατι αλλο
Καθε πρόταση δεκτή. Ευχαριστώ και πάλι

Η τοποθεσία εκει δεν έχει να προσφέρει κάτι. Κακη παντως δεν ειναι. Εχει και φουρνο και μινι μαρκετ κοντα. Συνήθως οι περισσότεροι προτιμούν ξενοδοχεία που είναι μεταξύ Αη Γιώργη και Χώρας για να είναι κοντά στην παραλία για τη βραδυνη τους έξοδο. Και αμάξι να πάρεις δεν νομίζω ότι θα το χρησιμοποιησεις για να κατέβεις με αυτό χώρα μιας και το παρκαρισμα εκείνες τις μέρες θα ναι εφιάλτης. Τι τιμή το έκλεισες αν επιτρέπεται ?
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.428
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Φέτος το καλοκαίρι θα βρεθώ και εγώ στη Νάξο με αφορμή ένα γάμο στις 16 Ιουλίου. Έχω ξαναέρθει στο νησί, και γενικά μου είχε αρέσει, έχουν όμως περάσει και 10 χρόνια από τότε. Έχω κλείσει αυτό μέσω booking το οποίο μου φάνηκε αρκετά οικονομικό και με ωραία θέα (το δωμάτιο που έχω κλείσει έχει θέα στη θάλασσα)...
http://www.booking.com/hotel/gr/magic-view.el.html?aid=318615;label=New_Greek_EL_19114764145-2IWNkRWH2AJp4k7jprJ*VQS75168952945:pl:ta:p1:p2:ac:ap1t1:neg;sid=96082086a91640c147327a3f96fd509f;dcid=1;dest_id=-824502;dest_type=city;dist=0;room1=A,A;sb_price_type=total;srfid=b66d7b8edff502b97c201c84023d32f1dd789808X1;type=total;ucfs=1&
Δεν θυμάμαι καθόλου όμως την περιοχή Γκρότα στην οποία βρίσκεται το κατάλυμα. Είναι κοντά στο Κάστρο? Έχει έστω κάποιες ανέσεις τριγύρω ή θα μας τρώνε οι ποδαρόδρομοι? Εννοείται και κάθε άλλη πρόταση για κατάλυμα αποδεκτή (έχουμε δωρεάν ακύρωση στην κράτηση).
Μια ακόμα ερώτηση: Το μοναστήρι του Φωτοδότη Χριστού που θα γίνει το μυστήριο είναι προσεγγίσιμο με κάποιο άλλο τρόπο πέρα από ΙΧ? Αφήνει το ΚΤΕΛ κάπου εκεί κοντά? Πόσο θα ήταν το κόστος της μεταφοράς με ταξί από τη Χώρα της Νάξου μέχρι εκεί? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 
Last edited:

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Η Γρότα είναι ένας οικισμός, όπως βγαίνεις από το λιμάνι συνεχίζεις ευθεία πάνω. Λίγη ανηφόρα θα έχετε γιατί είναι σε ύψωμα και λογικά θα φυσά κιόλας εκεί. Είναι κοντά στην χώρα
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.428
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Το δίκλινο? Δεν το λες και οικονομικό. Θα σου στείλω 2-3 δωμάτια σε ινμποξ
Φίλη sofianaxos θα σου ήμουν πραγματικά υπόχρεος εάν μου έστελνες (εάν φυσικά σου είναι εύκολο και έχεις χρόνο) και εμένα κάποια ονόματα δωματίων γιατί ακόμα -αν και έχω κάνει δύο κρατήσεις στο booking- δεν έχουμε πλήρως κατασταλάξει με το έτερον μου ήμισυ στο κατάλυμα που θέλουμε....Χίλια ευχαριστώ εκ των προτέρων....
 

ioanik

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας παίδες.Αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να βοηθήσει με πληροφορίες θα τον ευχαριστούσα ιδιαίτερα.Θέλουμε να πάμε στη Νάξο 18 Ιουλίου χωρίς αυτοκίνητο.Σκεφτόμαστε να μείνουμε στη Χώρα και συγκεκριμένα βρήκαμε ένα studio κοντά στο νοσοκομείο.Θεωρείται κοντά στο κέντρο ή είναι μακριά; Λέει πως έχει δίπλα στάση για τα λεωφορεία.Αλήθεια τα λεωφορεία για τις παραλίες περνάνε από την πλευρά εκείνη; Βολεύει για τις εσωτερικές μετακινήσεις το ΚΤΕΛ; Ευχαριστώ .Δεν έχουμε κλείσει ακόμα οπότε αν υπάρχει και καμιά άλλη πρόταση θα χαιρόμασταν ιδιαίτερα Το link για το studio είναι αυτό . http://www.booking.com/hotel/gr/stu...-07-22;room1=A,A;homd=1;atlas_src=hp_iw_title
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δεν μου λέει κάτι το ξενοδοχείο, αν σου είπαν ότι είναι κοντά στο κέντρο υγείας, τότε θες περίπου στα 10 λεπτά για να φτάσεις στα στενά της πόλης και στο λιμάνι. Όντως η στάση του κτελ είναι πολύ κοντά, αλλά θα σε βολέψει μόνο για τις παραλίες Άγιο Προκόπη και Αγία Άννα. Τα υπόλοιπα δρομολόγια είναι πολύ αραιά, θεωρώ πως δεν βολεύουν
 

razkal

Member
Μηνύματα
23
Likes
21
Καλησπερα,

ετοιμαζομαστε για πρωτη φορα στη Ναξο (20-27/8).
ποιο θεωρειτε το πιο βολικο σημειο διαμονης (2 ατομα με μηχανη θα ειμαστε)? απο την αποψη του "κοντα σε ολα".
κατι γνωστοι μου εχουν μεινει 2-3 φορες στη χωρα αλλα ειχαν παει χωρις μεσο μετακινησης (μου προτειναν αγ. προκοπιο ή αγ. αννα).
 

panosil

Member
Μηνύματα
117
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Καλησπερα,

ετοιμαζομαστε για πρωτη φορα στη Ναξο (20-27/8).
ποιο θεωρειτε το πιο βολικο σημειο διαμονης (2 ατομα με μηχανη θα ειμαστε)? απο την αποψη του "κοντα σε ολα".
κατι γνωστοι μου εχουν μεινει 2-3 φορες στη χωρα αλλα ειχαν παει χωρις μεσο μετακινησης (μου προτειναν αγ. προκοπιο ή αγ. αννα).
Καλησπέρα, εμείς το περασμένο καλοκαίρι μείναμε στην Στελίδα, στο Naxos Palace και ήθελε λίγο περπάτημα για να φτάσετε στην Χώρα και μετέπειτα στον Άγιο Γεώργιο, Άγιο Προκόπιο κλπ. Μια καλή επιλογή είναι να κλείσεις στον Άγιο Γεώργιο όπου βρίσκεσαι εντός της πόλης. Σε σχεδόν 5 λεπτά (με περπάτημα) φτάνεις στην χώρα. Ακόμα και στον Άγιο Προκόπιο να κλείσεις δεν θα έχεις ιδιαίτερο θέμα. Απλώς αν δεν αντέχετε τόσο το περπάτημα θα ήταν καλό να μείνετε Άγιο Γεώργιο ή Άγιο Προκόπιο, χωρίς αυτό να σημαίνει πως αν μείνετε Αγία Άννα θα ''ξεπατωθείτε'' στο περπάτημα. Το πολύ πολυ παίρνετε την τοπική συγκοινωνία, της οποίας τα δρομολόγια είναι πολύ συχνά αν δεν έχετε μέσο μεταφοράς!;)
 

razkal

Member
Μηνύματα
23
Likes
21
Καλησπέρα, εμείς το περασμένο καλοκαίρι μείναμε στην Στελίδα, στο Naxos Palace και ήθελε λίγο περπάτημα για να φτάσετε στην Χώρα και μετέπειτα στον Άγιο Γεώργιο, Άγιο Προκόπιο κλπ. Μια καλή επιλογή είναι να κλείσεις στον Άγιο Γεώργιο όπου βρίσκεσαι εντός της πόλης. Σε σχεδόν 5 λεπτά (με περπάτημα) φτάνεις στην χώρα. Ακόμα και στον Άγιο Προκόπιο να κλείσεις δεν θα έχεις ιδιαίτερο θέμα. Απλώς αν δεν αντέχετε τόσο το περπάτημα θα ήταν καλό να μείνετε Άγιο γεώργιο ή Άγιο Προκόπιο, χωρίς αυτό να σημαίνει πως αν μείνετε Αγία Άννα θα ''ξεπατωθείτε'' στο περπάτημα. Το πολύ πολυ παίρνετε την τοπική συγκοινωνία, της οποίας τα δρομολόγια είναι πολύ συχνά!;)
thanks! αλλα θα εχουμε μεσο (μηχανη).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.764
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom