Ιταλία Διαμονή στη Ρώμη

Copacabana

Member
Μηνύματα
12
Likes
10
Πληρώσατε κατευθείαν στο κατάλυμα και κάνατε την κράτηση εκτός πλατφόρμας;
Μεσο της πλατφόρμας στο ποιο κατω μήνυμα σας δειχνω την απάντηση του ιδιοκτήτη και πως εγινε το deal
 

Attachments

Ellie’s

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
ΣΟΣ! Κλείσαμε για Ρώμη τέλη Απριλίου αλλά η διαμονή είναι πανάκριβη 🥹 Τα μόνα που βρίσκω που είναι κάπως φθηνά είναι τα παρακάτω. Πώς σας φαίνονται; Ποιο θα προτιμούσατε από άποψη περιοχής-τιμής ή αν έχετε μείνει;
★ Hotel Giugiù, Ρώμη, Ιταλία : Via del Viminale 8, Κεντρικός Σταθμός, Ρώμη, 960€, χωρίς δωρεάν ακύρωση
★ Hotel Major Aventinus, Ρώμη, Ιταλία : 23 Via Napoleone III, Κεντρικός Σταθμός, Ρώμη, 1080€ , με δωρεάν ακύρωση
https://www.booking.com/hotel/it/luxury-home-roma.el.html : 23 Via Napoleone III, Κεντρικός Σταθμός, Ρώμη, 985€ , χωρίς δωρεάν ακύρωση
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ΣΟΣ! Κλείσαμε για Ρώμη τέλη Απριλίου αλλά η διαμονή είναι πανάκριβη 🥹 Τα μόνα που βρίσκω που είναι κάπως φθηνά είναι τα παρακάτω. Πώς σας φαίνονται; Ποιο θα προτιμούσατε από άποψη περιοχής-τιμής ή αν έχετε μείνει;
★ Hotel Giugiù, Ρώμη, Ιταλία
★ Hotel Major Aventinus, Ρώμη, Ιταλία
★★★ Hotel Cilicia, Ρώμη, Ιταλία
Casetta Romana, Ρώμη, Ιταλία
★★ Hotel Magic, Ρώμη, Ιταλία
Σορυ κιολας, αλλα ποσοι περιμενεις να ανοιξουν 5 λινκ για να σε βοηθησουν? Προσωπικα δεν εχω το χρονο να το κανω. Ανοιξε τα κ γραψε διπλα περιοχη, τιμη και ημερομηνιες μηπως σε βοηθησεη καποιος.
 

Ellie’s

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Σορυ κιολας, αλλα ποσοι περιμενεις να ανοιξουν 5 λινκ για να σε βοηθησουν? Προσωπικα δεν εχω το χρονο να το κανω. Ανοιξε τα κ γραψε διπλα περιοχη, τιμη και ημερομηνιες μηπως σε βοηθησεη καποιος.
Όλοι λινκ παραθέτουν. Τέλος πάντων, το άλλαξα.
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
ΣΟΣ! Κλείσαμε για Ρώμη τέλη Απριλίου αλλά η διαμονή είναι πανάκριβη 🥹 Τα μόνα που βρίσκω που είναι κάπως φθηνά είναι τα παρακάτω. Πώς σας φαίνονται; Ποιο θα προτιμούσατε από άποψη περιοχής-τιμής ή αν έχετε μείνει;
★ Hotel Giugiù, Ρώμη, Ιταλία : Via del Viminale 8, Κεντρικός Σταθμός, Ρώμη, 960€, χωρίς δωρεάν ακύρωση
★ Hotel Major Aventinus, Ρώμη, Ιταλία : 23 Via Napoleone III, Κεντρικός Σταθμός, Ρώμη, 1080€ , με δωρεάν ακύρωση
https://www.booking.com/hotel/it/luxury-home-roma.el.html : 23 Via Napoleone III, Κεντρικός Σταθμός, Ρώμη, 985€ , χωρίς δωρεάν ακύρωση
Δεν νομιζω πως πρεπει να υπαρχει διλημμα αναμεσα σε αυτα τα 3. Το πρωτο με διαφορα. Βρισκεται στο κεντρο της Ρωμης, διπλα στο Τερμινι που εχει καλο δικτυο ΜΜΜ για να πας παντου. Τα αλλα 2 ειναι απομακρυσμενα. Εκτος αν απλα κλεισετε το δευτερο λογω του οτι εχει δωρεαν ακυρωση, μηπως ανοιξει κατι καλυτερο πριν τη διαμονη σας καθως καποιοι ακυρωνουν. Η δωρεαν ακυρωση εχει παντα value.

Παρ ολα αυτα, φαινονται πολυ υψηλες οι τιμες γι αυτα τα καταλύματα. Για ποσες διανυκτερευσεις ειναι;
 

Ellie’s

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Δεν νομιζω πως πρεπει να υπαρχει διλημμα αναμεσα σε αυτα τα 3. Το πρωτο με διαφορα. Βρισκεται στο κεντρο της Ρωμης, διπλα στο Τερμινι που εχει καλο δικτυο ΜΜΜ για να πας παντου. Τα αλλα 2 ειναι απομακρυσμενα. Εκτος αν απλα κλεισετε το δευτερο λογω του οτι εχει δωρεαν ακυρωση, μηπως ανοιξει κατι καλυτερο πριν τη διαμονη σας καθως καποιοι ακυρωνουν. Η δωρεαν ακυρωση εχει παντα value.

Παρ ολα αυτα, φαινονται πολυ υψηλες οι τιμες γι αυτα τα καταλύματα. Για ποσες διανυκτερευσεις ειναι;
Το ξέρω 🥲 Είναι για 5 βράδια, αλλά ίσως φταίει και η ημερομηνία που είναι πριν την Μ. Εβδομάδα. Πραγματικά δεν μπορώ να βρω κάτι πιο φθηνό. Ο ενδοιασμός μου ως προς το πρώτο είναι ακριβώς ότι βρίσκεται στο Termini και σύμφωνα με όσα διάβασα κ εδώ μέσα, δεν είναι τόσο καλή η περιοχή. Και το 3ο όμως εκεί κοντά είναι, γιατί είναι απομακρυσμένο;
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Το ξέρω 🥲 Είναι για 5 βράδια, αλλά ίσως φταίει και η ημερομηνία που είναι πριν την Μ. Εβδομάδα. Πραγματικά δεν μπορώ να βρω κάτι πιο φθηνό. Ο ενδοιασμός μου ως προς το πρώτο είναι ακριβώς ότι βρίσκεται στο Termini και σύμφωνα με όσα διάβασα κ εδώ μέσα, δεν είναι τόσο καλή η περιοχή. Και το 3ο όμως εκεί κοντά είναι, γιατί είναι απομακρυσμένο;
Εχω μεινει σε σχεδον διπλανο ξενοδοχειο στην περιοχη 2 φορες και ειναι μια χαρα, μαλιστα θεωρω πως η περιοχη ειναι η πιο VFM. Επισης εχει μαγαζακια/μινι μαρκετ ανοιχτα μεχρι αργα και καφε εστιατορια. Ισως αυτο που λες για το τερμινι να ισχυει απο την πισω και κατω πλευρα. Οχι αναμεσα σε τερμινι και ρεπουμπλικα.
Για το συγκεκριμενο ξενοδοχειο δεν γνωριζω αλλα η περιοχη δεν θα με προβληματιζε καθολου.
 

connosp

Member
Μηνύματα
391
Likes
829
Καλησπέρα και πάλιι! Αυτα τα ξενοδοχεία πώς σας φαίνονται από άποψη τοποθεσίας; Θεωρούνται ασφαλή; ★★ Hotel Dell'Urbe, Ρώμη, Ιταλία
Napoleone Luxury Home roma, Ρώμη, Ιταλία
Περιοχή Termini, παρόμοια, θεωρώ το 1ο λίγο πιο ασφαλές.(βλέπω κάμερες στο φαρμακείο και απέναντι στη γωνία και παραδίπλα είναι Πανεπιστημιακή σχολή)
 

KOIOANNI

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Καλησπέρα
Θα ταξιδέψουμε οικογενειακός( 4 άτομα) στη Ρώμη 30/4 με 4/5.
Έχω κάνει κράτηση μέσω booking σε 2 διαμερίσματα με δωρεάν ακύρωση μέχρι το Σάββατο .
Το 1ο: Il Giardino Di Maria - Metro C, Ρώμη – Ενημερωμένες τιμές για το 2024 (booking.com)
Το 2ο: La casa per te, Ρώμη – Ενημερωμένες τιμές για το 2024 (booking.com)
Ξέρω ότι είναι και τα δύο λίγο μακριά από το κέντρο αλλά στα πιο κοντινά η τιμή σχεδόν διπλασιάζεται. Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει, α) ποιο από τα 2 έχει πιο εύκολη πρόσβαση στο κέντρο και β) ποια περιοχή είναι πιο ασφαλή;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.657
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom