Ηνωμένο Βασίλειο Διανυκτερευση στο Gatwick airport! Το εχει επιχειρησει κανεις;

fenia100

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Καλησπερα παιδια! χρονια πολλα και καλη ανασταση!!
7 Μαιου θα φυγω για αγγλια, θα παω να επισκευτω τους καινουριους μου φιλους στο Leicester (οπου πηγα erasmus:clap::clap::rolleyes:)! το προβλημα ειναι οτι η πτηση μου φτανει στο Gatwick 12 το βραδυ και θα χρειαστει να παρω το πρωινο τρενο για Leicester! Ετσι θα πρεπει να περασω το βραδυ μου μεσα στο αεροδρομιο... ειχε ποτε κανεις παρομοια εμπειρια στο Gatwick;
υπαρχουν χωροι σχεδιασμενοι για την ξεκουραση των ταξιδιωτων;
πιστευετε οτι ειναι επικινδυνο; (θα ταξιδεψω και μονη...)

θα εμενα στο ξενοδοχειο του αεροδρομιου αλλα απο λεφτα δεν τα παμε καλα!!!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Εμπειρία διανυκτέρευσης στο Gatwick δεν έχω.
Αλλά σε προσφατο ταξίδι μου έμεινα για ένα βράδυ στο castlelodge-guesthouse που και σχετικά οικονομικό ήταν, εξαιρετικό, με τα πόδια από το σταθμό τραίνων του Gatwick και είχε και δωρεάν μεταφορά με το αεροδρόμιο Gatwick
 

fenia100

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Εμπειρία διανυκτέρευσης στο Gatwick δεν έχω.
Αλλά σε προσφατο ταξίδι μου έμεινα για ένα βράδυ στο castlelodge-guesthouse που και σχετικά οικονομικό ήταν, εξαιρετικό, με τα πόδια από το σταθμό τραίνων του Gatwick και είχε και δωρεάν μεταφορά με το αεροδρόμιο Gatwick
thanks για τις πληροφοριες.. μπορει να παει καποιος με τα ποδια δηλαδη; ή πρεπει να παρει ειδικο μεταφορικο... σορρυ δεν το πολυ καταλαβα αυτο!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.318
Δεν εχω διανυκτερρεύσει σε Gatwick αλλά δεν νομίζω οτι ειναι επικίνδυνο να μείνεις σε οποιοδήποτε μεγάλο αεροδρόμιο στην Δυτική Ευρώπη τουλάχιστον.Ανετο δεν ξέρω άν είναι.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Στο αεροδρομιο του Gatwick υπαρχει ενα ειδος "ξενοδοχειου" το οποιο νοικιαζει καμπινες με την ωρα για εναν υπνο. Εχουν και ντους. Βρισκεται στο South terminal του αεροδρομιου. Experience
Κανοντας εναν προχειρο υπολογισμο για την ημερομηνια που το θελεις, για 8 ωρες βγαινει 61 λιρες, δηλαδη καμια 70 ευρω. Δεν ειναι φθηνο, ειδικα μια και ειναι μια μικροσκοπικη καμπινα και δεν εχει πρωινο, αλλα σου εξοικονομει χρονο και πηγαινε-ελα αν θελεις να εισαι ξανα το πρωι στο αεροδρομιο του Gatwick.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
thanks για τις πληροφοριες.. μπορει να παει καποιος με τα ποδια δηλαδη; ή πρεπει να παρει ειδικο μεταφορικο... σορρυ δεν το πολυ καταλαβα αυτο!
Η τιμή απ'ότι είδα είναι 49 λίρες με πρωινό. Στην τιμή περιλαμβάνεται και δωρεάν τράνσφερ από ή προς το gatwick. Αυτή έγινε με ταξί στην περίπτωσή μου (προφανώς συνεργάζονται με κάποιους επαγγελματίες αυτοκινητιστές).
We provide 24 hour free collection and return to and from Gatwick Airport for all pre-booked rooms, at whatever time suits you.
Όντας στον ξενώνα είναι μια μικρή διαδρομή με τα πόδια μέχρι τον σιδηροδρομικό σταθμό, που έχει απευθείας σύνδεση με το κεντρικό Λονδίνο
Δες το site του ξενώνα για περισσότερες πληροφορίες
Gatwick Guest Houses - Castle Lodge, bed and breakfast accommodation, ensuite bedrooms, LGW airport transfers, online booking, parking and car hire.
 
Last edited by a moderator:

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
Στο αεροδρομιο του Gatwick υπαρχει ενα ειδος "ξενοδοχειου" το οποιο νοικιαζει καμπινες με την ωρα για εναν υπνο. Εχουν και ντους. Βρισκεται στο South terminal του αεροδρομιου. Experience
Κανοντας εναν προχειρο υπολογισμο για την ημερομηνια που το θελεις, για 8 ωρες βγαινει 61 λιρες, δηλαδη καμια 70 ευρω. Δεν ειναι φθηνο, ειδικα μια και ειναι μια μικροσκοπικη καμπινα και δεν εχει πρωινο, αλλα σου εξοικονομει χρονο και πηγαινε-ελα αν θελεις να εισαι ξανα το πρωι στο αεροδρομιο του Gatwick.
Αναφέρεσαι σ' αυτό υποθέτω..
 
Last edited by a moderator:

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία

fenia100

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Δεν εχω διανυκτερρεύσει σε Gatwick αλλά δεν νομίζω οτι ειναι επικίνδυνο να μείνεις σε οποιοδήποτε μεγάλο αεροδρόμιο στην Δυτική Ευρώπη τουλάχιστον.Ανετο δεν ξέρω άν είναι.
κι εγω αυτο φανταστηκα! εψαξα λιγο στο ιντερνετ και βρηκα εμπειριες ταξιδιωτων που διανυκτερευαν... κατεληξα στο συμπερασμα οτι το Gatwick ειναι δημοφιλες μερος για διανυκτερευση με συνεχη παρουσια security, καφε ανοιχτα σχεδον ολο το βραδυ κτλ.... οποτε ηρεμησα λιγο!! :D
 

fenia100

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Στο αεροδρομιο του Gatwick υπαρχει ενα ειδος "ξενοδοχειου" το οποιο νοικιαζει καμπινες με την ωρα για εναν υπνο. Εχουν και ντους. Βρισκεται στο South terminal του αεροδρομιου. Experience
Κανοντας εναν προχειρο υπολογισμο για την ημερομηνια που το θελεις, για 8 ωρες βγαινει 61 λιρες, δηλαδη καμια 70 ευρω. Δεν ειναι φθηνο, ειδικα μια και ειναι μια μικροσκοπικη καμπινα και δεν εχει πρωινο, αλλα σου εξοικονομει χρονο και πηγαινε-ελα αν θελεις να εισαι ξανα το πρωι στο αεροδρομιο του Gatwick.
ναι διαβασα για το συγκεκριμενο. ειναι χαριτωμενο και βολευει πολυ αλλα το θεωρω αρκετα ακριβο!! ενα βραδυ ειναι θα περασει!! ολο και καποιο καναπε θα βρω δεν μπορει...:cool: απλα φοβαμαι μηπως με παρει ο υπνος, ξυπνησω και εχουν κανει φτερα κινητο, πορτοφολι, λαπ τοπ κτλ...
 

fenia100

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Η τιμή απ'ότι είδα είναι 49 λίρες με πρωινό. Στην τιμή περιλαμβάνεται και δωρεάν τράνσφερ από ή προς το gatwick. Αυτή έγινε με ταξί στην περίπτωσή μου (προφανώς συνεργάζονται με κάποιους επαγγελματίες αυτοκινητιστές).
We provide 24 hour free collection and return to and from Gatwick Airport for all pre-booked rooms, at whatever time suits you.
Όντας στον ξενώνα είναι μια μικρή διαδρομή με τα πόδια μέχρι τον σιδηροδρομικό σταθμό, που έχει απευθείας σύνδεση με το κεντρικό Λονδίνο
Δες το site του ξενώνα για περισσότερες πληροφορίες
Gatwick Guest Houses - Castle Lodge, bed and breakfast accommodation, ensuite bedrooms, LGW airport transfers, online booking, parking and car hire.
σε ευχαριστωωωω!! πολυ γλυκουλι ειναι αυτο!!! και η φθηνοτερη επιλογη απο οτι καταλαβαινω αν αποφασισω να μην τη βγαλω σε καποιον καναπε!!! :roll:

γενικα σας ευχαριστω ολους πολυ για τις απαντησεις σας!! ;)
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.006
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom